Rezultate te kerkimit per termin: +Lista

Meta: total 1000 / total_found 17847 / time 0.009 / keyword[0] lista / docs[0] 17847 / hits[0] 25615 /
Gashi: Koalicioni PDK-LDK ofron stabilitet
  • 2014-11-25

Gashi: Koalicioni PDK-LDK ofron stabilitet

Ish-zëvendëspresidenti i Aleancës Kosova e Re (AKR), Dardan Gashi, ka vlerësuar se koalicioni PDK - LDK është zgjidhje e mirë për Kosovën. Ai në një intervistë për gazeten "Epoka e re", e ka quajtur krejtësisht të natyrshëm arritjen e këtij koalicioni pasi sipas tij, e ka zbehur ro

Jabllanoviq: Në Qeveri hyjmë sipas pikave të përcaktuara nga Vuçiq
  • 2014-11-25

Jabllanoviq: Në Qeveri hyjmë sipas pikave të përcaktuara nga Vuçiq

Udhëheqësi i Listës Serbe, Aleksandar Jabllanoviq ka deklaruar sonte se të mërkurën ose të enjten priten kontaktet zyrtare me mandatarin apo përfaqësuesit e dy partive më të mëdha të Kosovës për formimin e Qeverisë së Kosovës. Jabllanoviq ka thënë se për Listën Serbe është e

No Pic available
  • 2014-11-25

Lista serbe në qeveri por me kushte

Prishtine- Kreu i Listës Serbe, Aleksandar Jabllanoviç deklaroi se këto ditë pret kontakte me mandatarin e qeverisë së re apo përfaqësuesit e dy partive më të mëdha. Jabllanoviç ka theksuar se për Listën është me rëndësi që të pranohet programi dhe objektivat e përcaktuara me kr

Kjo është lista, ju zgjedheni formacionin e vitit
  • 2014-11-25

Kjo është lista, ju zgjedheni formacionin e vitit

UEFA ka publikuar sot listën që do të përbëjnë formacionin më të mirë të vitit. Formacioni do të përzgjidhet nga votat e juaja në faqen zyrtare të UEFA-s. Lista e lojtarëve është kjo:AdPlatformZone = {id: "f95795dd

Shqiperia 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit
  • 2014-11-24

Shqiperia 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit

e Hene 24 Nentor 20141235 pm ROMEO GURAKUQIbrbr   25-vjetori i renies se regjimeve diktatoriale komuniste ne Europen Lindore eshte nje moment i rendesishem reflektimi analize krahasimore ne pikepamje politike dhe historike qe per Shqiperine e nisur e fundit ne ate rruge dh

Mustafa u frikësua nga mungesa e mbështetjes
  • 2014-11-24

Mustafa u frikësua nga mungesa e mbështetjes

Janë disa arsye që kishin shtyrë rritjen e trysnive ndërkombëtare javët e fundit që rezultuan me prishjen e bllokut VLAN dhe formimin e koalicionit të madh, PDK-LDK. Burime të gazetës Tribuna i kanë veçuar disa momente si kyçe për formimin e këtij koalicioni. Kurse momenti kryesor, k