Rezultate te kerkimit per termin: +Malishev

Meta: total 752 / total_found 752 / time 0.018 / keyword[0] malishev / docs[0] 752 / hits[0] 1594 /
Mësuesja nga Gjilani kërkon ndihmë - po i rrezikohet jeta nga leukemia akute
  • 2014-11-12

Mësuesja nga Gjilani kërkon ndihmë - po i rrezikohet jeta nga leukemia akute

Mësuesja Hatixhe Kosumi - Rashiti, nga fshati Malishevë i Komunës së Gjilanit, u ka shërbyer shumë nxënësve para, gjatë dhe pas luftës së fundit në Kosovë. Fatkeqësisht, ajo sot nuk mund ta vazhdojë misionin e saj si më

Dhjetë të lënduar në dy aksidente
  • 2014-11-11

Dhjetë të lënduar në dy aksidente

 Malishevë/Suharekë, 11 nëntor - Dhjetë persona kanë marrë lëndime në dy aksidente trafiku. Njëri aksident ka ndodhur në rrugën “R. Kombëtare” në Malishevë, ndërkaq tjetri në fshatin Studençan t&e

Thaçi e Limaj bashkë në një lokal në Malishevë
  • 2014-11-10

Thaçi e Limaj bashkë në një lokal në Malishevë

Ish dy bashkëluftëtarët e UÇK-së dhe dy themeluesit e Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi e Fatmir Limaj, që tashmë janë ndarë mes veti për arsye politike, janë parë duke qëndruar “së bashku

Pasi i humbi paratë i theu aparatet e lojërave të fatit
  • 2014-11-07

Pasi i humbi paratë i theu aparatet e lojërave të fatit

Një qytetar nga Drenovci i Malishevës, gjatë orëve të pasdites të ditës së djeshme kishte shkuar në një lokal të lojërave të fatit në Malishevë dhe kishte luajtur në aparate me ç’ rast kishte humbur një

Dënohen për pirje të duhanit në vendet publike
  • 2014-11-05

Dënohen për pirje të duhanit në vendet publike

Kryesuar nga Ministri Ferid Agani, në Ministrinë e Shëndetësisë u mbajt sot takimi i Këshillit Ndërministror për Kontrollin e Duhanit. Në këtë takim, u raportua dhe u diskutua për ecurinë gati tetëmbëdhjetë mujore t&eum

Arrestohet një mjek, ja arsyeja
  • 2014-10-31

Arrestohet një mjek, ja arsyeja

Hetues rajonalë nga Drejtoria Rajonale e Prizrenit, tw enjten pasdite kanë arrestuar një mjek të Shtëpisë së Shëndetit në Malishevë mbi bazën e dyshimit se i njëjti ka tejkaluar autorizimet gjatë kontrollit të dy pacienteve të

Në Malishevë arrestohet mjeku për pedofili
  • 2014-10-31

Në Malishevë arrestohet mjeku për pedofili

Një mjek që kontrollonte pacientët është arrestuar. Ai dyshohet se i ngacmoi dy të mitura. Në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Malishevë dy të mitura nuk u ndanë të kënaqura pasi dyshuan se doktori i ngacmoi dhe e lajm&