Rezultate te kerkimit per termin: +Matematik +Financiare

Meta: total 228 / total_found 228 / time 0.018 / keyword[0] matematik / docs[0] 2764 / hits[0] 5140 / keyword[1] financiare / docs[1] 49989 / hits[1] 76200 /
No Pic available
  • 2014-10-29

Viti Shkollor, miratohen kuotat financiare dhe pagesat e nxënësve dhe studentëve

TIRANE-Qeveria miraton kuotat financiare të ushqimit në mensa e konvikte, bursat e shtetit dhe pagesat e nxënësve e të studentëve në institucionet arsimore publike për vitin shkollor 2014-2015. Në bazë të vendimit, nxënësit që

Taksimi i ndershëm, mbajtëm zotimin për rritjen e pagës së mësuesit
  • 2014-09-28

Taksimi i ndershëm, mbajtëm zotimin për rritjen e pagës së mësuesit

Bashkëbisedimi i Kryeministrit, Edi Rama, me mësuesit me rastin e 7 Marsit: Besoj që ka qenë një kohë e mjaftueshme, për të provuar se ajo çka ka qenë zotimi ynë kryesor, për të nisur punë sëbashku për transformimin e sistemit arsimor, që do të thotë që respekti për vlerat pr

Shqipëria drejt rritjes ekonomike
  • 2014-09-28

Shqipëria drejt rritjes ekonomike

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, sot në Kuvend: Zoti kryetar ka kaluar ora 1 e pasdrekës dhe jemi akoma në kushtet kur s'ka filluar seanca e parlamentit. Dhe pse më duhet ta them, sot, është hera e parë që opozita bëri një përpjekje për të mos folur përçartë. Përpjekje për t'u inku

Reforma në Arsimin e Lartë, fund arsimit si një mall që blihet
  • 2014-09-28

Reforma në Arsimin e Lartë, fund arsimit si një mall që blihet

Fjala e Kryeministrit Rama në prezantimin e raportit përfundimtar të Reformës për Arsimin e Lartë dhe Kërkimin Shkencor në Shqipëri: Besoj që është kënaqësi dhe krenari legjitime, që sot jemi në një moment kur përfundon një faze themeltare e procesit të një reforme themeltare p

Modernizimi i arsimit, sfidë që vazhdon
  • 2014-09-28

Modernizimi i arsimit, sfidë që vazhdon

"E kishim menduar të vinim këtu, për shkak se donim ta hapnin këtë vit të ri shkollor për gjithë nxënësit në gjithë Shqipërinë, duke përshëndetur nëpërmjet shkollës "Ismail Qemali", që është shkolla më e dalluar, bazuar tek Matura Shtetërore dhe që falë atyre që sapo e p

Zejnullahu: Protestuesit, të dirigjuar mbi bazën e interesave personale dhe klanore
  • 2014-09-19

Zejnullahu: Protestuesit, të dirigjuar mbi bazën e interesave personale dhe klanore

Pas protestës së sotme të një grupi studentësh të cilët hynë më dhunë në sallën ku po mbahej mbledhja e Senatit të Universitetit të Prishtinës, ka reaguar rektori Ramadan Zejnullahu. Në reagimin e tij thuhet se sot isht

Viti i ri shkollor, ja problemet. Rama: Asnjë mësues jashtë profilit
  • 2014-09-15

Viti i ri shkollor, ja problemet. Rama: Asnjë mësues jashtë profilit

TIRANE- Rreth 540 mijë nxënës të arsimit 9-vjeçar dhe atij të mesëm u ulën sot në bankat e shkollës për nisjen e vitit të ri shkollor 2014-2015. Për herë të parë në bankat e shkollës u ulën 32 mijë fëmijë, të cilët nisin kështu rrugën e gjatë të dijes. Mëngjesi i sotëm