Rezultate te kerkimit per termin: +Menaxhim +Transporti

Meta: total 93 / total_found 93 / time 0.001 / keyword[0] menaxhim / docs[0] 2831 / hits[0] 3660 / keyword[1] transporti / docs[1] 5408 / hits[1] 6704 /
Pas mesnatës, 77 deputetë të shumicës votuan pro buxhetit 2015, nuk munguan kritikat
  • 2014-11-18

Pas mesnatës, 77 deputetë të shumicës votuan pro buxhetit 2015, nuk munguan kritikat

TIRANE - Pas 12 orë diskutimesh, deputetët e mazhorancës kanë miratuar të vetëm në parim (me 77 vota pro) buxhetin e vitit të ardhshëm dhe paketën fiskale që e shoqëron. Në mungesë të opozitës, kritikat për draftin i bënë disa nga deputetët socialistë. Duke folur në emër të g

Sezoni turistik, Qeveria plan transformues masash
  • 2014-09-28

Sezoni turistik, Qeveria plan transformues masash

Fjala e kryeministrit Rama në prezantimin publik të masave të qeverisë për çeljen dhe mbarëvajtjen e sezonit turistik: Përshëndetje të gjithëve! Jam i surprizuar dhe i kënaqur nga paraqitja shumë modeste, që ministrat e përfshirë në këtë plan të madh që vihet në lëvizje për

No Pic available
  • 2014-05-26

Reforma arsimore, domosdoshmëri objektive apo objektiv i politikës?!

Në Shqipëri të gjithë bien dakord mbi domosdoshmërinë e realizimit të një reforme të plotë në arsim. Çdo qeveri është përpjekur të tregojë se ka pasur arsimin prioritet dhe sfidë të programit të saj

Shqipëri- Kosovë: Nënshkruhen marrëveshjet për heqjen e tatimit të dyfishtë dhe tvsh
  • 2014-03-29

Shqipëri- Kosovë: Nënshkruhen marrëveshjet për heqjen e tatimit të dyfishtë dhe tvsh

Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar dy marrëveshje, atë të heqjes së TSH-së dhe taksimit të dyfishtë. Marrëveshjet u nënshkruan nga ministrat e Financave të dy vendeve Shkëlqim Cani dhe Besim Beqaj. Ne sot bëmë nënshkrimin e marrëveshjes për eliminimin e taksimit të dyfisht

Buxheti i ri, qeveria shkurtime  masive në investime dhe shpenzime
  • 2013-10-24

Buxheti i ri, qeveria shkurtime masive në investime dhe shpenzime

Financat publike  Sot debati maratonë në Parlament. PD regjistron 56 diskutues BLEDAR HOTI Mazhoranca dhe opozita pritet të përplasen sot për aktin e qeverisë që rishikon buxhetin e shtetit të vitit 2013. Seanca e sotme pritet të jetë maratonë ku parashikohet një debat për rreth 20 or

Shkarkimi i policëve rrugorëPrençi: Lëvizje e duhur e Tahirit
  • 2013-09-24

Shkarkimi i policëve rrugorëPrençi: Lëvizje e duhur e Tahirit

TIRANE- Ish Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Shemsi Prençi vlerëson lëvizjen e ministrit Tahiri për ndryshimin e 88 efektivëve të policisë rrugore në Tiranë.  Prençi tha se “prapa çdo polici rrugor fshihej nj&eu

No Pic available
  • 2013-09-17

Për një mirëmenaxhim të ekosistemit pyjor

Strategjia për zhvillimin e pyjeve dhe kullotave ka si qëllim sigurimin e menaxhimit dhe zhvillimit të qëndrueshëm e shumëfunksional të burimeve pyjore dhe kullosore, në përputhje me politikat qeveritare të synuara në këtë sektor. P&eu