Rezultate te kerkimit per termin: +Mesjet

Meta: total 1000 / total_found 1690 / time 0.001 / keyword[0] mesjet / docs[0] 1690 / hits[0] 2277 /
Studenti në Kosovë vlerësohet me notën 12
  • 2014-11-22

Studenti në Kosovë vlerësohet me notën 12

Një student i Universitetit të Prishtinës, “Hasan Prishtina”, është vlerësuar me notën 12 nga profesori i tij në departamentin e Gjuhës dhe Letërsisë Angleze. Mbetet enigmë nëse profesori i lëndës “Letë

Buxheti, rritje ekonomike pa masa shtrënguese
  • 2014-11-17

Buxheti, rritje ekonomike pa masa shtrënguese

Fjala e Kryeministrit, Edi Rama, në seancën e sotme parlamentare, gjatë diskutimit për Projektbuxhetin 2015: Fjalimet e buxhetit janë gjithnjë me shifra, mbi shifra, për shifra dhe sigurisht që kjo është e pashmangshme, por çka nuk duhet të harrohet dhe besoj ne nuk e kemi harruar ësht

No Pic available
  • 2014-11-16

...De Radës

TIRANE - Në dyqind vjetorin e lindjes së poetit u krijua një mundësi për tu rikthyer me një vëmendje të tendosur te krijimtaria deradiane për të parë se çfarë nuk është thënë për mënyrën më eks

No Pic available
  • 2014-11-14

Brenga e Ballkanit dhe ballkanasit e brengosur…!

E nderuar grua që e zbulove Ballkanin, malet e egra si një brengë. U mbushën 70 vite që ju nuk jetoni më. Mund të ndodhë që diku dhe nga disa të mbuloheni me heshtje, nisur nga amnezia pse jo edhe nga një ngasje e qëllimit. Ne shqiptarë

TV Italian Rai1: Mirë se vini në Shqipërinë e “kontradiktave"
  • 2014-11-11

TV Italian Rai1: Mirë se vini në Shqipërinë e “kontradiktave"

Televizioni italian “Rai1” zbret në tokën e “Shqiponjave” dhe me një reportazh 53-minutësh shfaq ngjyrat e vërteta të Shqipërisë së sotme, të vendit që pak kohë më parë tërhoqi vëmendjen e të

10 ndryshimet më të mëdha të mijë vjeçarit të fundit
  • 2014-11-01

10 ndryshimet më të mëdha të mijë vjeçarit të fundit

Në Evropë, mijëvjeçari i fundit është formësuar nga valë pasuese të ndryshimit, por cilat lëvizje në cilët shekuj i kanë dhënë formë botës moderne? Historiani Ian Mortimer i ka identifikuar 10 nxitësit kryeso

Jo vetëm bashkëjetesë fetare
  • 2014-10-27

Jo vetëm bashkëjetesë fetare

Teuta Nunaj Karta e bashkëjetesës fetare ka filluar të jetë tashmë pjesë e diskursit politik, kryesisht kur Shqipëria sulmohet padrejtësisht, apo edhe kur nderohet për tolerancën e saj. Antropologët janë individët e duhur, që shkencërisht mund të vërtetojnë tezën se populli shqip