Rezultate te kerkimit per termin: +Mijra

Meta: total 1000 / total_found 1044 / time 0.000 / keyword[0] mijra / docs[0] 1044 / hits[0] 1271 /
Aleanca Kuqezi porosi Canës e Dukës
  • 2014-10-26

Aleanca Kuqezi porosi Canës e Dukës

Aleanca Kuqezi i ka dërguar sot një porosi Armando Dukës dhe Lorik Canës pas vendimit të UEFA-s për ndeshjen Serbi-Shqipëri. Kreu i AK, Kreshnik Spahiu, ka kerkuar kapitenit të kombëtares shqiptare Lorik Canës dhe presidentit të FSHF-së Arm

No Pic available
  • 2014-10-20

Ja përse një pjesë kanë nostalgji për atë periudhë

Debatet që po zhvillohen këto muajt e fundit në lidhje me ditën e 29 Nëntorit, po krijojnë edhe njëherë ndasira, prej të cilës ne shqiptarët kemi vuajtur aq shumë dhe na ka kushtuar. Përça e sundo është një fenomen i njohur dhe i aplikuar tek ne qysh nga pushtimi Otoman, por duke

Cili eshte faji shqiptar sportiv apo zyrtar
  • 2014-10-18

Cili eshte faji shqiptar sportiv apo zyrtar

Transmetuar me 17102014 - 1924 Dikush mund te thonte se ndoshta shqiptaret kane faj se nuk dijne te urrejne Serbet edhe me kete rast treguan se nuk jane Europiane se krenohen duke qene bisha te egra stepash sllave se mburren se jane jane sllave te eger dhe

No Pic available
  • 2014-10-13

Kryengritja e Zhabokikës

Meditime në një ceremoni dekorimi Më datën 9 tetor 2014 u ndodha në një ceremoni dekorimi ku Shkëlqesia e tij, Presidenti i Republikës, i akordoi komunës së Luftinjës në rrethin e Tepelenës, urdherin "Nderi i Kombit", me rastin e përvjetorit të kryengritjes së Zhabokikës kundër si

No Pic available
  • 2014-10-13

A është mundur komunizmi në Shqipëri?

Këto ditë qeveria Rama-Meta mori vendimin më të turpshëm, duke shpërbërë Task-Force të formuar para disa vitesh nga qeveria Berisha e ngarkuar për të gjetur varret e më shumë se 4500 të pushkatuarve nga regjimi komunist. Tanimë nuk mbetet asnjë shpresë për vëllezërit, bijtë dh

Shqiperia barazon me Danimarken dhe ruan kryesimin e grupit
  • 2014-10-12

Shqiperia barazon me Danimarken dhe ruan kryesimin e grupit

brbrElbasani mikepriti dje kombetaren kuq e zi Ne nje impiant te ri sportiv te pushtuar nga ovacionet e mijra tifozeve qe kishin mbushur shkallet e tij djemte e De Biazit ben debutimin e dyte ne fazen eleminatore per Euro 2016 Kuqezinjte nuk arriten te marrin me shume se nje pike ndaj nje kundershta

Mirëserdhe Papa Françesku! Ati i Shenjte bekon Shqipërinë: Shembull frymëzimi
  • 2014-09-21

Mirëserdhe Papa Françesku! Ati i Shenjte bekon Shqipërinë: Shembull frymëzimi

TIRANË- Ati i Shenjtë, Papa Françesku prek tokën shqiptare për të bekuar njerëzit e saj. Papa i të thjeshtëve zgjodhi për të filluar vizitën e tij në Evropë një vend si Shqipëria. Ati i Shenjtë zgjodhi Tiranën më shumë se sa një nga kryeqytetet e mëdha, për të përgëzua