Rezultate te kerkimit per termin: +Neurozat

Meta: total 25 / total_found 25 / time 0.000 / keyword[0] neurozat / docs[0] 25 / hits[0] 47 /
No Pic available
  • 2014-06-18

Rriten sëmundjet mendore, Tollozhina: Më të prekurit, ata mbi 30 vjeç

TIRANE- Numri i të prekurve nga sëmundjet mendore në vendin tonë ka pësuar rritje, ndërkohë që moshat më të shpeshta ku hasen këto sëmundje janë mbi 30 vjeç". Të dhënat bëhen publike nga Emanuela Tollozhina, përgjegjëse e Sektorit të Shëndetit Mendor, pranë Ministrisë së Shë

No Pic available
  • 2014-02-12

Rritet numri i pacientëve tëshëndetit mendor në kryeqytet

TIRANE- Numri i personave që kanë kryer konsulta mjekësore muajt e fundit në Qëndrat Komunitare të Shëndetit Mendor në kryeqytet është rritur ndjeshëm. Ky fakt pranohet edhe nga mjekët e këtyre qëndrave, dhe ajo që ësht&

Jam shqiptar, kam frikë të jem i lumtur
  • 2013-10-18

Jam shqiptar, kam frikë të jem i lumtur

Nga Reldar Dedaj   Nëse dikush do të më pyesë, një ditë prej ditësh, se kujt kombi i përkas; nuk do ta kisha aq të vështirë për ti dhënë një përgjigje të saktë. Nëse nuk do ta ndjeja vetën aq të mërzitur, sa çjanë shqiptarët, në të gjithë rrjedhën e tyre të hist

No Pic available
  • 2013-10-03

ISHP: Kemi 530 mijë të moshuarduan 252 mln lekë barna në muaj

 TIRANE- “Në 2050, numri i personave të moshuar në vendet e zhvilluara do të jetë dy herë më i madh se numri i fëmijëve, dhe numri i të moshuarve në vendet në zhvillim pritet të dyfishohet. Kjo tendencë do të ketë efekte të thella në shumë vende dhe individë”.Sipas O

No Pic available
  • 2013-10-01

Dita Botërore, më tepër kujdes ndaj të moshuarve

TIRANË-Në 2050, numri i personave të moshuar në vendet e zhvilluara do të jetë dy herë më i madh se numri i fëmijëve dhe numri i të moshuarve në vendet në zhvillim pritet të dyfishohet. Kjo tendencë, sipas Sekretarit të

Gri Grida, gri
  • 2013-09-21

Gri Grida, gri

Nga Reldar Dedaj   Një program partiak me siguri mund të krahasohet me tërësinë e qelizave që formojnë një qenie të gjallë. Këto miliarda qeliza kanë një ekzistencë shumë të shkurtër, ndërkohë që kohëzgjatja e vazhdimësisë së qenies prej tyre është shu

Për ata që nuk janë si dëbora
  • 2012-04-22

Për ata që nuk janë si dëbora

Valeria Dedaj Gay Parade pritet të zhvillohet në 17 maj dhe në Tiranë. Kjo parandë e mundshme e modës së Gay-ve, ka shkaktuar shumë debat në Shqipëri. Ashtu si në shumë vende të botës, në ditën ndërkombëtare të homoseksualëve, lesbikeve dhe transeksualëve, në sheshet kryesore t