Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegji

Meta: total 1000 / total_found 2193 / time 0.002 / keyword[0] norvegji / docs[0] 2193 / hits[0] 3076 /
Shqiperia e pafat humb perballjen me Italine
  • 2014-11-20

Shqiperia e pafat humb perballjen me Italine

e Merkure 19 Nentor 20141320 pm Ishte nje humbje e embel Nisur nga atmosfera e jashtezakonshme e krijuar nga kuqezinjte ne stadiumbrNisur nga loja pergjithesisht e mire e Kombetares shqiptare ne pjesen me te madhe te kohes nisur nga fakti se perballe kishim nje kundershtar te fo

Rruga më e frikshme në botë |FOTO
  • 2014-11-19

Rruga më e frikshme në botë |FOTO

Transmetuar më 19.11.2014 - 15:43 Panorama është padiskutim mbresëlënëse, siguria shumë më e paktë, por gjithçka besohet në aftësitë e drejtuesit të mjetit. Megjithatë pavarësisht rrezikut që përmban, a

Shqiperia barazon me Francen
  • 2014-11-15

Shqiperia barazon me Francen

brbrShqiperia arriti nje barazim te jashtezakonshem dhe mese te merituar perballe nje prej skuadrave me te mira te botes Frances ne takimin miqesor te zhvilluar mes tyre ne stadiumin e Renes Kuqezinjte u ndalen ne shifrat 1-1 ne nje nga ndeshjet me te mira te zhvilluara nga ata ne ndeshjet e Fundit

Paqja ne Ballkan mision i perbashket
  • 2014-11-10

Paqja ne Ballkan mision i perbashket

e Hene 10 Nentor 20141200 pm PIRRO AHMETAJbrbr    Deshiroj te ndaj sinqerisht me te gjithe lexuesit dimensionin e analizes strategjike te konsumimit te nje atmosfere te panevojshme dhe te nje investimi jo-produktiv per sa i perket ndeshjes Serbi-Shqiperi Analiza e rreth

Fabrika e Tubave mohon shitjen e makinerisë
  • 2014-11-10

Fabrika e Tubave mohon shitjen e makinerisë

Fabrika e tubave ne Ferizaj, ka mohuar raportimet në media se e kanë shitur makinerinë e punës. “Një numër shkrimesh në mjetet e informimit publik në Kosovë, të publikuara ditën e diel, me spekulimet për shitjen e makinerisë n&

Britani debati nxjerr ne pah fitimet qe vijne nga emigracioni
  • 2014-11-07

Britani debati nxjerr ne pah fitimet qe vijne nga emigracioni

e Enjte 6 Nentor 20141234 pm Nje raport i Qendres per Kerkimin dhe Analizimin e Emigracionit ne Londer tregon se emigrantet nga dhjete vende qe i jane shtuar BE-se qe nga viti 2004 i kane rritur prurjet nga taksat me gati 5 miliarde paunde krahasuar me ate cfare kane marre prej

Si lindi miqësia BRSS-Jugosllavi?!
  • 2014-11-03

Si lindi miqësia BRSS-Jugosllavi?!

Janë thurrur legjenda të shumëta mbi miqësinë serbo-ruse, por kjo miqësi, zyrtarisht është lidhur në Prillin e vitit 1941, kur përmbysja e pushtetit në Beograd I ndryshoi planet e Hitlerit mbi sulmin ndaj BRSS-s. Çfarë ndodhi pas shpalljes ceremonisë së lidhjes së "aleancës" së