Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegjia

Meta: total 1000 / total_found 1958 / time 0.001 / keyword[0] norvegjia / docs[0] 1958 / hits[0] 2491 /
Çfarë mund t’i mësojë Norvegjia vendet e tjera?
  • 2014-11-27

Çfarë mund t’i mësojë Norvegjia vendet e tjera?

Kristian Midtoy është kuzhinier në një kopsht të Oslos. Specialitetet e tij radhiten nga peshku salmon deri të mishi i pjekur, ndërsa konsumatorët nga mosha 1 deri në 6 vjeç. Kuzhina e tij është vazhdimisht e mbushur me fëmijë

Sa po humbim nga Shelfi Kontinental!
  • 2014-11-25

Sa po humbim nga Shelfi Kontinental!

SSSAASS Pirro Naçi Shelfi Kontinental, është një problem, që është bërë i njohur në vendin tone me marrëveshjen e nënshkruar midis Shqipërisë dhe Greqisë për kufirin e detit në prill të vitit 2009. Shumë diskutime, interpretime, reagime, analiza, premtime dhe pas një viti, erdh

No Pic available
  • 2014-11-21

Eldoradoja e historianëve të Enverit

Dikur kryetari i "Forza Italia-s", Silvio Berluskoni, para dhjetëvjeçarësh, me rastin e rënies së Murit të Berlinit, tha diçka që mbahet mend edhe sot, pas një çerek shekulli: - Muri i Berlinit u rrëzua, por zuri poshtë, në rrënojat e tij, edhe fitimtarët". Veçse koha e gjatë pre

Kush tentoi ta "vjedhë" supertalentin?
  • 2014-11-13

Kush tentoi ta "vjedhë" supertalentin?

Norvegjia dje luajti ndeshje miqësore me Estoninë. Kjo ndeshje për shumë skuadra ishtë shumë pak me rëndësi, sa kishte rëndësi prezenca e një futbollisti në fushë. Fenomeni i futbollit botëror, 15 vjeçari Martin Odegard is

Zoom Short Film Night sjellë filma ballkanas e norvegjez në Prishtinë
  • 2014-11-07

Zoom Short Film Night sjellë filma ballkanas e norvegjez në Prishtinë

Iniciativa rajonale e ndërkombëtare Zoom Short Film Night do të zhvillohet në Prishtinë më 11 nëntor, me shfaqjen e filmave të shkurtër dhe dokumentar më të ri në hapësirat e Teatrit Oda në Prishtinë. Një program me filma të shkurtër të cilët i përkasin stileve dhe qasjeve të

Prezantohet Paketa, Rama: Sfidë Bujqësia e dijes
  • 2014-11-05

Prezantohet Paketa, Rama: Sfidë Bujqësia e dijes

Fjala e Kryeministrit Rama në prezantimin e paketës për mbështetjen e bujqësisë: Përshëndetje të gjithëve, Dua ta nis këtë fjalë timen me fjalinë që të gjithë mësuesit kur nis viti shkollor në Japoni jua thonë nxënësve: "Jemi me i varfër ne bote prandaj duhet te mësojmë me

150 milionë USD investime për rimëkëmbjen e rrjetit të energjisë
  • 2014-11-03

150 milionë USD investime për rimëkëmbjen e rrjetit të energjisë

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e firmosjes se marrëveshjes 150 milionë dollarëshe mes qeverisë dhe Bankës Botërore për financimin e sektorit energjetik: Mirëdita të gjithëve, Në radhë të parë dëshiroj të falënderoj jo vetëm për praninë, por edhe për mbështetjen