Rezultate te kerkimit per termin: +Ohri

Meta: total 356 / total_found 356 / time 0.000 / keyword[0] ohri / docs[0] 356 / hits[0] 499 /
No Pic available
  • 2014-10-28

“Lonely Planet”: Shqipëria, me pamjet mahnitëse të Ballkanit, terren i ri aventurash

“Lonely Planet”, që boton librat më të famshëm në botë për udhëtimet, i ka kushtuar një shkrim të veçantë Ballkanit Perëndimor, që e konsideron një terren të ri aventurash në Evropë. “Pë

Sondazhi: Liqeni i Pogradecit më i bukuri në Shqipëri
  • 2014-10-07

Sondazhi: Liqeni i Pogradecit më i bukuri në Shqipëri

TIRANË-Nëse një turist do të pyeste cilin liqen ka më të bukur Shqipëria, padiskutim shumica do i tregonin për Ohrin, ose liqeni i Pogradecit sic njihet së shumti. Në një sondazh online në agjencinë e lajmeve BalkanWeb, me temën ‘Cilin votoni si më të bukur nga liqenet në Shqi

Dy shtetas të Maqedonisë janë shkëmbyer mes ISIS-it dhe Turqisë
  • 2014-10-07

Dy shtetas të Maqedonisë janë shkëmbyer mes ISIS-it dhe Turqisë

Në mesin e 180 “xhihadistëve” që i janë dorëzuar ISIS-it si shkëmbim për 49 shtetasit turq të kidnapuar në qytetin Mosul, kanë qenë edhe dy shtetas të Maqedonisë, ka raportuar revista “Tajms”. Gjithsej 49 shte

Bushati: S'ka veto për Shkupin'Ohri' është kusht i vetë NATO-s
  • 2014-09-09

Bushati: S'ka veto për Shkupin'Ohri' është kusht i vetë NATO-s

Të tjera rreth shkrimit Nishani: Të zbatohet plotësisht 'Ohri' VIDEO TIRANE - Moszbatimi i plotë i marrëveshjes së Ohrit për shqiptarët e Maqedonisë nuk do ta “detyrojë” Tiranën zyrtare të

Vrasje e dyfishte ne restorantin Imperator ne Oher
  • 2014-08-22

Vrasje e dyfishte ne restorantin Imperator ne Oher

Transmetuar me 22082014 - 1039 Oher 22 gusht - Dy persona jane vrare mbreme ne nje restorant ne Oher Vrasja ka ndodhur para mesnate kur dy persona te panjohur kane hyre ne restorantin Imperator dhe kane shtene me arme ndaj dy viktima

Tirana nis stervitjen
  • 2014-08-13

Tirana nis stervitjen

0 brbr brbrTirana zhvilloi sot stervitjen e pare ne kryeqytet qe pas kthimit nga Ohritbrbr brbrSkuadra qe

No Pic available
  • 2014-07-22

Trageti Oher-Pogradec, ndalohet nisja nga Pogradeci, Armiri i Alarm: Të na rrojë porti, moli është për ata

Pavarësisht se ministri i Trasporteve Edmond Haxhinasto dhe ajo e Turizmit Eglantina Gjermeni në qershor të 2014 inaguruan linjën turistike të tragetit Pogradec- Oher dhe anasjelltas, duket se për shqiptarët ende nuk ka ardhur ora të pihet një kafe në Ohër. Sipas Burimeve të emisionit in