Rezultate te kerkimit per termin: +Operimet

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] operimet / docs[0] 79 / hits[0] 92 /
Sqarim nga KEDS: KEDS nuk ka bërë ngritje të çmimit të energjisë
  • 2014-09-12

Sqarim nga KEDS: KEDS nuk ka bërë ngritje të çmimit të energjisë

Kemi vazhduar me ofrimin e informatave për të gjitha palët në lidhje me krizën e fundit energjetike në Kosovë shkaktuar nga aksidenti në termocentralin Kosova A të KEK, të vetëdijshëm për faktin që informimi i drejtë nga KEDS

“Etihad Airways” nis fluturimet nga Aeroporti i Prishtinës
  • 2014-08-15

“Etihad Airways” nis fluturimet nga Aeroporti i Prishtinës

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditë më parë, kompania e mirënjohur ndërkombëtare e fluturimeve, “Etihad Airways” do të fillojë operimet nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”. Lajmin e ka bë

Skandal: Infektohen shtatzënat në QKUK
  • 2014-07-07

Skandal: Infektohen shtatzënat në QKUK

Se Qendra Klinike dhe Universitare e Kosovës është një tmerr i vërtetë e tregojnë edhe disa nëna, të cilat pak ditë pas kanë lindur me prerje cezariane, janë detyruar që sërish të rikthehen në Klinikën e Gjinekologj

No Pic available
  • 2014-06-14

Urdhri: Avionët e vegjël, fluturim 5 km larg aerodromeve ushtarake

TIRANE- Në datën 9 prill 2014, ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto ka firmosur urdhërin Nr.152 për miratimin e rregullores mbi operimet me avionët ultra të lehtë që parashikon displinimin e këtij lloj transporti. "Gazeta Shqiptare" publikon sot pje

Urdhri: Avionët e vegjël do fluturojnë 5 km larg aerodromeve ushtarake
  • 2014-06-14

Urdhri: Avionët e vegjël do fluturojnë 5 km larg aerodromeve ushtarake

Në datën 9 prill 2014, ministri i Transporteve, Edmond Haxhinasto ka firmosur urdhrin Nr.152 për miratimin e rregullores mbi operimet me avionët ultra të lehtë, që parashikon displinimin e këtij lloj transporti. GSH ka publikuar një pjesë të këtij urdhri, që parashikon mes të tjera

No Pic available
  • 2014-06-07

NEVOJË URGJENTE PËR REFORMË NË SISTEMIN E RREGULLIMIT TË SEKTORIT ELEKTROENERGJETIK

GJERGJ SIMAKU Debati i hapur së fundi në gazetën Shqip dhe kërkesa e drejtë e redaksisë për të debatuar për çështje të rëndësisë së veçantë në sektorin e energjisë elektrike, siç janë ato të modelit të tregut energjetik apo të kuadrit ligjor që ndihmon zgjidhjen e problemev

Bunjaku publikon listën e të munguarve në miqësore
  • 2014-05-30

Bunjaku publikon listën e të munguarve në miqësore

Kosova Trajneri justifikon humbjet ndaj Turqisë e Senegalit me jo-të e shumta foto ilustruese Humbjet e njëpasnjëshme të Kosovës në miqësoret e muajit maj kanë bërë që pozitat e trajnerit Albert Bunjaku në stolin e kësaj përfaqësueseje të lëkunden disi. I kritikuar nga tifozët d