Rezultate te kerkimit per termin: +Ora +News

Meta: total 1000 / total_found 4270 / time 0.004 / keyword[0] ora / docs[0] 41782 / hits[0] 64192 / keyword[1] news / docs[1] 10537 / hits[1] 13829 /
Nishani Maxhoranca te  distancohet nga Enver Hoxha
  • 2014-11-26

Nishani Maxhoranca te distancohet nga Enver Hoxha

e Merkure 26 Nentor 20141154 am p classwp-caption-text Presidenti i Republikes Bujar NishanibrbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani kerkoi nga maxhoranca qe te shprehet qarte kunder Enver Hoxhes ne 70-vjetorin e clirimit I ftuar ne emisionin Tonight Ilva Tare ne Ora News kreu

Postprotesta, Selami: Rama të largohet, qytetarët duan zgjidhje për varfërinë ai rehabiliton Enverin
  • 2014-11-24

Postprotesta, Selami: Rama të largohet, qytetarët duan zgjidhje për varfërinë ai rehabiliton Enverin

Hapi bunkerin e diktatorit në ditën kur shqiptarët protestonin kundër varfërisë, vlerësim direkt për Enver Hoxhën Qëndrimi i Edi Ramës pas protestës masive para kryeministrisë duket se nuk ishte aspak ajo që priste opozita. Deputeti demokrat Eduard Selami i vlerësoi rreshtat e shk

No Pic available
  • 2014-11-23

Shkodër, aksident i rëndë me 2 të vdekur e 2 të plagosur në rrugën e Komanit

Shkodër- Një aksident i rëndë me dy të vdekur dhe 2 të plagosur është shënuar në aksin rrugor Shkodër- Koman rreth orës 08:30 të paradites së sotme, (23 nëntor) Nga të dhënat e para që mësoi Ora News fuoristrada në të cilën udhëtonin të aksidentuarit ka dalë nga rruga pranë

“Dr.Flori”, infermieri rrezikon deri në 2 vite burg
  • 2014-11-23

“Dr.Flori”, infermieri rrezikon deri në 2 vite burg

Infermieri që ka rezultuar në shërbim, ditën e vdekjes së Dr. Florit, nëse del fajtor, mund të dënohet deri në dy vite burg. Sipas asaj që raporton News 24, prokuroria ka vendosur të rimarrë edhe njëherë në pyetje bashkë

No Pic available
  • 2014-11-23

Festivali Folklorik për fëmijë mirëpret 400 vogëlushë

Të veshur me kostume popullore rreth 400 fëmijë kanë shpalosur kulturën tradicionale shqiptare me anë të këngëve dhe valleve popullore. Vetë pjesëmarrësit u shprehën të entuziazmuar që marin pjesë në një konkurs të tillë ndërkohë që shumë prej e synojnë që ta vazhdojnë kë

Protesta e PD, sondazhi në Ora News: 60% kundër, kërkojnë rikthimin në Kuvend
  • 2014-11-22

Protesta e PD, sondazhi në Ora News: 60% kundër, kërkojnë rikthimin në Kuvend

Partia Demokratike zbret sërish në rrugë në protestë kundër qeverisjes Rama-Meta. Tubimi i sotëm vjen pas një periudhe të gjatë bojkoti në parlament të opozitës, për shkak të dhunimit në Kuvend të deputetit demokrat Genti Strazimiri. Duke e përcaktuar si një opozitë qytetare, më