Rezultate te kerkimit per termin: +Organizatave +Joqeveritare

Meta: total 939 / total_found 939 / time 0.001 / keyword[0] organizatave / docs[0] 7863 / hits[0] 9403 / keyword[1] joqeveritare / docs[1] 2898 / hits[1] 3254 /
Shqiptarët në Maqedoni edhe me katër parti të reja politike
  • 2014-11-22

Shqiptarët në Maqedoni edhe me katër parti të reja politike

Katër parti apo lëvizje të reja politike do t`i shtohen skenës së re politike në Maqedoni, duke shtuar konkurrencën politike. Lëvizja për reforma në PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela më në fund do të veprojë si strukturë

KOSID indinjatë me sjelljen e presidentes ndaj një peticioni
  • 2014-11-13

KOSID indinjatë me sjelljen e presidentes ndaj një peticioni

Konsorciumi Kosovar i Shoqërisë Civile për Zhvillim të Qëndrueshëm - KOSID ka shprehur revoltë ndaj mungesës së interesimit institucional të presidentes së Kosovës për ta pranuar dhe trajtuar peticionin e nënshkruar prej më shumë se 33.000 qytetarëve të Republikës së Kosovës ku

Svarça rehaton militantët e LDK-së
  • 2014-11-08

Svarça rehaton militantët e LDK-së

Rrjeti i organizatave joqeveritare (AVONET) në Ferizaj vlerëson se kryetari i Komunës së Ferizajt Muharem Svarça, po bëhet vetëm i LDK-së, duke e dëshmuar edhe një herë që ai veten nuk e sheh si kryetar të të gjithë ferizaj

No Pic available
  • 2014-11-03

Debate në Bruksel për EULEX-in

BRUKSEL - Shefja e re e politikës së jashtme dhe sigurisë së Bashkimit Evropian Federika Mogherini, kërkon që dyshimet për korrupsion në radhët e misionit evropian për sundimin e ligjit në Kosovë, të trajtohen me transparencë maks

No Pic available
  • 2014-11-03

25 vjet nga rënia e Murit të Berlinit, profili i Hungarisë shfaq ende probleme me demokracinë

Një çerek shekulli më parë, në një fjalim energjik në Sheshin e Heronjve në Budapest, Viktor Orban ka bërë thirrje për shpërbërjen e komunizmit në Hungari, për zgjedhje të lira dhe për tërheqjen e trupave sovjetike, duke drejtuar kështu një valë të revolucioneve në bllokun li

Azerbajxhanit i tërhiqet vërejtja
  • 2014-10-17

Azerbajxhanit i tërhiqet vërejtja

Një zyrtar i Departamentit amerikan të Shtetit ka thënë se Shtetet e Bashkuara janë angazhuar në “biseda të ashpra” me zyrtarët në Azerbajxhan, në lidhje me shtypjen e organizatave të të drejtave të njeriut. Thomas Melia,

223 operacione policore kundër trafikimit me njerëz
  • 2014-10-17

223 operacione policore kundër trafikimit me njerëz

Në një ceremoni të mbajtur sot, u shënua Dita Evropiane kundër Trafikimit me Njerëz. Në këtë aktivitet morën pjesë gjithë akterët kombëtarë dhe ndërkombëtarë, të cilët janë të angazhuar n&eu