Rezultate te kerkimit per termin: +Papunesia +Bode

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] papunesia / docs[0] 1045 / hits[0] 1281 / keyword[1] bode / docs[1] 6959 / hits[1] 17057 /
PS Opozita genjen vendi po ndien rritjen ekonomike
  • 2014-03-22

PS Opozita genjen vendi po ndien rritjen ekonomike

Tirane 21 mars 2014 NOAal- Partia Socialiste ka reaguar nepermjet deputetit Ervin Bushati ne lidhje me deklaraten e bere nga deputeti i PD Ridvan Bode i cili u shpreh se deshtimet e qeverise shtyjne FMN te propozoje rritje taksashbr br Per mazhorancen qeverisese deklarata e bera nga opozita jane m

No Pic available
  • 2013-05-26

Konventa e PD, programi i mandatit te trete

Partia Demokratike pre zantoi dje programin e saj per mandatin e trete qeverises, ne Konventen e zhvilluar dje ne Pallatin e Kongreseve ne Tirane. Drejtues te PD dhe ministra te kabinetit qeveritar prezantuannemenyretevecante fushatat ku do te perqendrohet vemendja e qeverise gjate 4 viteve te ardhs

ShqiperiTe ardhurat vjetore mbi 20 mije dollare do te tatohen
  • 2012-03-01

ShqiperiTe ardhurat vjetore mbi 20 mije dollare do te tatohen

Parlamenti shqiptar diskutoi sot nje ndryshim ligjor sipas te cilit cdo individ me te ardhura bruto vjetore deri ne 20 mije dollare amerikane do te tatohet 10 per qind. Kufiri prej 20 mije dollaresh percaktohet per qytetaret qe sigurojne te ardhura nga pagat interesat dhe qerate. Ne rast se zbresin

No Pic available
  • 2011-02-24

Papunesia Bode perplaset me Sindikaten

/ / Sipas kreut te saj Kol Nikolla vitin e fundit jane shtuar shume shkurtimet per arsye politike. Mes tij dhe ministrit te Financave Ridvan Bode nuk  munguan replikat e akuzat. Papunesia ne Shqiperi eshte 22-34 sipas rajoneve dhe sipas profesioneve por gjithnje duke qua

Papunesia debat mes qeverise dhe sindikates
  • 2011-02-22

Papunesia debat mes qeverise dhe sindikates

Edhe këtë radhë mbledhja e këshillit kombëtar të punës nuk ka kaluar pa debate, të cilat edhe janë politizuar. Shifrat e papunësisë në vend, kanë ndezur diskutime, mes përfaqësuesve të qeverisë dhe sindikatave. Mini

No Pic available
  • 2010-11-06

Parlamenti Europian deshton ne menyre te bujshme ne Tirane

Eljona Ballhysa Parlamenti Europian ka deshtuar serish dje per ti dhene nje zgjidhje krizes se tejzgjatur politike ne Shqiperi. Pas dy dite perpjekjesh dje ka perfunduar pa arritur te miratoje nje deklarate te perbashket mbledhja e Komitetit Nderparlamentar per Stabilizim-Asocimin mes Shqiperise d

Pack braktis takimin. Cornelissen Sjellja e politikaneve nje turp
  • 2010-11-05

Pack braktis takimin. Cornelissen Sjellja e politikaneve nje turp

KOMENTET KODI EMBED VIDEO TE TJERA FORMAT KINEMA kodi embed per kete video UPADTE- Eurodeputetja Doris Pack ka braktisur ne menyre demonstrative takimin e Stabilizim Asocimit qe zhvillon sot mbledhjen e tij te dyte. Nderkohe fill pas saj eur