Rezultate te kerkimit per termin: +Parimi

Meta: total 1000 / total_found 3997 / time 0.002 / keyword[0] parimi / docs[0] 3997 / hits[0] 5017 /
No Pic available
  • 2014-11-26

31 amendamentet e PD, deputetët: Paketa fiskale varfëron qytetarët

Nga selia blu, deputetët e PD prezantojnë amendamentet e tyre. Në thelbin e të gjitha diskutimeve deputetët ishin në një vijë drejtimi që buxheti dhe paketa fiskale që do të votohet nesër rëndon dhe varfëron qytetaret. E para që prezantoi amendamentin ishte deputetja Jorida Tabaku, me

Prokurori i EULEX-it e shkeli ligjin për kryeministrin Thaçi
  • 2014-11-26

Prokurori i EULEX-it e shkeli ligjin për kryeministrin Thaçi

Parimi kryesor i drejtësisë në vendet demokratike është se para saj janë të gjithë njësoj të barabartë. Por, misioni evropian për sundim ligji EULEX po del se ka shkelur këtë. KohaVisioni ka siguruar një letër të prokurorit, Johannes Pickert, i cili ka ngritur aktakuzën ndaj, Fatm

No Pic available
  • 2014-11-25

Muzeu i Bunkerit apo Muzeu i Enverit

Është mjaft për t'u çuditur se pikërisht ditën e protestës mbarë popullore të shqiptarëve me 22 Nëntor para kryeministrisë, Edi Rama nëqoftëse do të ishte i përgjegjshëm si kryeministër, duhej të qëndronte të paktën në zyrën e tij dhe të dëgjonte zërin e qytetarëve

Populli foli zbato kontraten ose largohu
  • 2014-11-22

Populli foli zbato kontraten ose largohu

Transmetuar me 22112014 - 1511 Nuk do ndalemi nuk do mposhtemi nuk do te lodhemi nuk do pushojme se luftuari per lirite e dhunuara per te drejtat e shkelura te qytetareve shqiptare Mos te te genjeje mendja se mund tia hedhesh duke u marre me zerin tim Zeri

Nuk mund të lejojmë që të rritet varfëria e varësia nga një ekzekutiv i papërgjegjshëm
  • 2014-11-22

Nuk mund të lejojmë që të rritet varfëria e varësia nga një ekzekutiv i papërgjegjshëm

Më shumë shqiptarë të bashkuar si asnjëherë më parë që nga rënia e regjimit diktatorial protestuan dje kundër rritjes së taksave, kundër rritjes së çmimit të energjisë, kundër padrejtësive, paligjshmërisë dhe arbitraritetit ndaj qytetarëve. Mbi 200 mijë shqiptarë u mb

Donika Kadaj - Bujupi: "Besa si virtyt"
  • 2014-11-22

Donika Kadaj - Bujupi: "Besa si virtyt"

Deputetja e AAK-së dhe kryetarja e AGK-së, Donika Kadaj-Bujupi, në një tekst autorial të dërguar në Indeksonline, ndër tjerash shkruan për “goditjet e ulëta” dhe “tradhtëtinë që iu në AAK-së dhe Kosovës

Vendet e punës të boshnjakëve po rrezikohen nga mosnostrifikimi i diplomave
  • 2014-11-21

Vendet e punës të boshnjakëve po rrezikohen nga mosnostrifikimi i diplomave

Korpusi i bashkuar boshnjak, intelektualët, sektori i OJQ-ve dhe përfaqësuesit legjitim politike në Kuvendin e Kosovës, kanë bërë apel Qeverisë së Kosovës dhe Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë që të zgjedhjen urgjente të çështjes së nostrifikimit të diplomave të