Rezultate te kerkimit per termin: +Pas +Beqirit

Meta: total 428 / total_found 428 / time 0.014 / keyword[0] pas / docs[0] 517976 / hits[0] 1017417 / keyword[1] beqirit / docs[1] 589 / hits[1] 795 /
Pas Ismet Beqirit, debakli publik numër 2: Teuta Sahatqija
  • 2014-11-20

Pas Ismet Beqirit, debakli publik numër 2: Teuta Sahatqija

Pjesë e grupit brenda LDK-së që kundërshtonte çdo mundësi, në të gjitha paraqitjet publike bashkëqeverisjen me Partinë Demokratike ishte edhe nënkryetarja e partisë, Teuta Sahatqija. Ajo bashkë me sekretarin e partisë, Ismet Be

No Pic available
  • 2014-11-07

Akuzoheshin për krime lufte, lirohen 3 serbë

Kolegji gjyqësor i Gjykatës Themelore të Prishtinës ka liruar sot tre serbë nga komuna e Novobërdës, të akuzuar për krime lufte të kryera në Kosovë, në vitin 1999. Vëllezërit Sllobodan e Sreqko Martinoviq dhe Svetllana S

Orkestrat dhe formacionet e para frymore muzikore në Kosovë
  • 2014-10-15

Orkestrat dhe formacionet e para frymore muzikore në Kosovë

Jam shumë i vetëdijshem se në mungesë të dokumenteve të shkruara nuk mund ta shtjellojmë këtë temë, që është shumë e rëndësishme për jetën kulturore muzikore në Kosovë, por do të mundohem të shkruajë atë që e di dhe atë që do e marrë nga bisedat me muzikantët e ndrysh

Nesër mbyllet ekspozita e Beqirit, kishte me qindra vizitorë
  • 2014-10-09

Nesër mbyllet ekspozita e Beqirit, kishte me qindra vizitorë

Ekspozita "Retrospektivë" e artistit Sokol Beqiri, njëherit ekspozita e parë personale e tij Galerinë Kombëtare të Kosovës, me vepra të ndryshme të realizuara gjatë një periudhe 20 vjeçare, do të mbyllet të premten pasi qëndroi një muaj e hapur për vizitorë. Punimet e Beqirit, që

Baraliu mbron Arben Gashin: LDK-së i duhen njerëz të guximshëm!
  • 2014-09-24

Baraliu mbron Arben Gashin: LDK-së i duhen njerëz të guximshëm!

Analisti politik, Bleron Baraliu, i ka dalë në mbrojtje deputetit të LDK-së, Arben Gashit, pas deklaratave të tij të fundit. Ai thotë se vlerëson guximin e intelektualëve të rinj në LDK, duke thënë se frymë e tillë i duhet nj

Reagon Beqiri: Banesa ime është e ligjshme, Ahmeti po bën marketing
  • 2014-09-15

Reagon Beqiri: Banesa ime është e ligjshme, Ahmeti po bën marketing

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Ismet Beqiri i është përgjigjur deklaratave të kryetarit aktual, Shpend Ahmeti, i cili ka vënë në pikëpyetje ligjshmërinë e blerjes së banesës së Beqirit. Në një prononcim

Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK nuk do t’më ndalë së dërguari lëndët në prokurori, edhe nëse Mustafa është përgjegjës
  • 2014-09-15

Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK nuk do t’më ndalë së dërguari lëndët në prokurori, edhe nëse Mustafa është përgjegjës

(E plotësuar)  Në emisionin e parë të edicionit të ri të “Puls”-it në KTV, mysafir ishte kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ahmeti ka folur gjerë e gjatë për parregullsitë që i ka gjetur në