Rezultate te kerkimit per termin: +Pas +Beqirit

Meta: total 426 / total_found 426 / time 0.018 / keyword[0] pas / docs[0] 513404 / hits[0] 1008710 / keyword[1] beqirit / docs[1] 586 / hits[1] 792 /
Orkestrat dhe formacionet e para frymore muzikore në Kosovë
  • 2014-10-15

Orkestrat dhe formacionet e para frymore muzikore në Kosovë

Jam shumë i vetëdijshem se në mungesë të dokumenteve të shkruara nuk mund ta shtjellojmë këtë temë, që është shumë e rëndësishme për jetën kulturore muzikore në Kosovë, por do të mundohem të shkruajë atë që e di dhe atë që do e marrë nga bisedat me muzikantët e ndrysh

Nesër mbyllet ekspozita e Beqirit, kishte me qindra vizitorë
  • 2014-10-09

Nesër mbyllet ekspozita e Beqirit, kishte me qindra vizitorë

Ekspozita "Retrospektivë" e artistit Sokol Beqiri, njëherit ekspozita e parë personale e tij Galerinë Kombëtare të Kosovës, me vepra të ndryshme të realizuara gjatë një periudhe 20 vjeçare, do të mbyllet të premten pasi qëndroi një muaj e hapur për vizitorë. Punimet e Beqirit, që

Baraliu mbron Arben Gashin: LDK-së i duhen njerëz të guximshëm!
  • 2014-09-24

Baraliu mbron Arben Gashin: LDK-së i duhen njerëz të guximshëm!

Analisti politik, Bleron Baraliu, i ka dalë në mbrojtje deputetit të LDK-së, Arben Gashit, pas deklaratave të tij të fundit. Ai thotë se vlerëson guximin e intelektualëve të rinj në LDK, duke thënë se frymë e tillë i duhet nj

Reagon Beqiri: Banesa ime është e ligjshme, Ahmeti po bën marketing
  • 2014-09-15

Reagon Beqiri: Banesa ime është e ligjshme, Ahmeti po bën marketing

Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Ismet Beqiri i është përgjigjur deklaratave të kryetarit aktual, Shpend Ahmeti, i cili ka vënë në pikëpyetje ligjshmërinë e blerjes së banesës së Beqirit. Në një prononcim

Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK nuk do t’më ndalë së dërguari lëndët në prokurori, edhe nëse Mustafa është përgjegjës
  • 2014-09-15

Ahmeti: Marrëveshja VV-LDK nuk do t’më ndalë së dërguari lëndët në prokurori, edhe nëse Mustafa është përgjegjës

(E plotësuar)  Në emisionin e parë të edicionit të ri të “Puls”-it në KTV, mysafir ishte kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Ahmeti ka folur gjerë e gjatë për parregullsitë që i ka gjetur në

Legalizimet, ngërçi i ligjit të 2006Beqiri: Sistemi i drejtësisë i kalbur
  • 2014-09-09

Legalizimet, ngërçi i ligjit të 2006Beqiri: Sistemi i drejtësisë i kalbur

TIRANE - Shqetësimi i një qytetari, i cili ka denoncuar në A1 Report, për vetëdeklarimin e tij për legalizimin e pronës, i cili është shoqëruar edhe me vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë duke e rrëzuar atë me p

Francë, gjendet e pajetë shqiptarjadyshohet se u vra për hakmarrje
  • 2014-09-08

Francë, gjendet e pajetë shqiptarjadyshohet se u vra për hakmarrje

Të tjera rreth shkrimit FOTO FRANCË - Një grua me orgjinë nga Shqipëria është gjetur e pajetë të premten në një kanal në Lunel të Montpelierit. A1 Report mëson se viktima është Silva Beqiraj, me origjinë