Rezultate te kerkimit per termin: +Prefektet

Meta: total 129 / total_found 129 / time 0.000 / keyword[0] prefektet / docs[0] 129 / hits[0] 183 /
Festa e batalionit te Semanit braktiset Kuvendi
  • 2014-09-24

Festa e batalionit te Semanit braktiset Kuvendi

e Merkure 24 Shtator 20141124 am p classwp-caption-text Festimet e 70-vjetorit te clirimit te FieritbrbrFesta e krijimit te batalionit te Semanit ka bere qe deputetet e qarkut te Fierit te mos ishin prezente dje ne mbledhjen e dy komisioneve parlamentare duke cuar dhe ne deshtim

Feste me portretet e Enverit ne Peze Rama anulon viziten
  • 2014-09-17

Feste me portretet e Enverit ne Peze Rama anulon viziten

e Merkure 17 Shtator 20141138 am p classwp-caption-text Perfaqesues te Qeverise dje ne PezebrbrKryeministri Rama ka braktisur festimet e sivjetme te 72-vjetorit te Konferences se Pezes Perfaqesues te qeverise ne festimet e djeshme ne Peze ishin zvkryeministri Niko Peleshi minis

Reforma territoriale nis konsultimi
  • 2014-02-12

Reforma territoriale nis konsultimi

Reforma territoriale kalon në një tjetër fazë, atë të konsultimit me qytetarët. Drejtuesit vendorë do te nisin organizimin e tryezave me komunitetet e tyre dhe te gjithe aktorët lokalë për t'i njohur qytetarët me nismën për n

No Pic available
  • 2013-11-05

Tahiri mbledh prefektet dhe kryebashkiaket per ndertimet pa leje

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka mbledhur prefektët, kryetarët e bashkive dhe drejtorët e policive të qarqeve.  Takimi është kryer në sallat e një hoteli në Tiranë. Në takim, kanë munguar kryetarët e Bashkive të c

No Pic available
  • 2013-10-05

Mblidhet qeveria emerohen zvministrat dhe Prefektet

Në mbledhjen e sotme të qeverisë janë miartuar emrat e zv/ministrave të kabinetit qeveritar si edhe janë emëruar edhe prefektët e 12 qarqeve të vendit. Gjatë mbledhjes së sotme është emëruar edhe kryetari i Komisionit të Pro

No Pic available
  • 2013-10-05

Emerohet 23 zv/ministra dhe 10 prefekte

Qeveria miratoi gjate mbledhjes se djeshme emerimin e zevendesministrave te kabinetit dhe shkarkimin e prefekteve. Ne vendimet e Keshillit te Ministrave jane 23 zevendesministra te emeruar, nderkohe qe mungojne zevendesministra per Ministrine Drejtesise, Ministrine e Inovacionit e Administrates Pub

No Pic available
  • 2013-10-05

Ja zv/ministrat e rinj PS-LSI, 3 nga PBDNJ, zero aleatët. Ndryshohen dhe prefektët

TIRANË-Mbledhja e qeverisë ‘Rama’ nisi pasdite rreth ores 19:00 me emërime të zv/ministrave të rinj dhe prefektëve. Qeveria miratoi gjithsej 6 vendime. LSI merr 9 zv.ministra dhe 4 prefektë, 3 nga PBDNJ. Zero aleatët. Ende pa zv.ministra mbeten dy ministri, Financat dhe Drejtësi