Rezultate te kerkimit per termin: +Presidenti +Kosovar

Meta: total 1000 / total_found 3222 / time 0.006 / keyword[0] presidenti / docs[0] 107883 / hits[0] 211660 / keyword[1] kosovar / docs[1] 25662 / hits[1] 40389 /
No Pic available
  • 2014-11-20

Kadare: Pse nuk kam pranuar asnjëherë të jem President

TIRANE-Në një intervistë për “La Repubblica”, Kadare rrëfen Shqipërinë mes së kaluarës dhe së ardhmes. Shkrimtari, i ndodhur në Tiranë për të prezantuar librin e tij të fundit “Mëngjeset në Kafe Rostand”, flet edhe për marrëdhënien me diktatorin shqiptar E

Konferenca e Bujanit dhe kthimi i Kosoves nen Serbi
  • 2014-11-19

Konferenca e Bujanit dhe kthimi i Kosoves nen Serbi

e Merkure 19 Nentor 20141213 pm ROMEO GURAKUQIbrbr   Viti 1945 ne teresi eshte koha kur u hodhen themelet e rikthimit te Kosoves ne Jugosllavi rikthim qe u krye ne rrethanat e turbullta politike sociale ekonomike dhe ushtarake te fundit te Luftes se Dyte Boterore Ky rikthi

No Pic available
  • 2014-11-15

Marrëzia e një vizite që e nxori cullak Edvinin në Beograd

Në historinë e marrëdhënieve ndërmjet shteteve në periudha të ndryshme, nuk ka shembull tjetër që të injorohet kryeministri i një vendi që shkon për një vizitë zyrtare, si kjo e Edi Ramës në Beograd. Kanë ndodhur protesta të masës popullore, duke kundërshtuar vizita të p

KOSID indinjatë me sjelljen e presidentes ndaj një peticioni
  • 2014-11-13

KOSID indinjatë me sjelljen e presidentes ndaj një peticioni

Konsorciumi Kosovar i Shoqërisë Civile për Zhvillim të Qëndrueshëm - KOSID ka shprehur revoltë ndaj mungesës së interesimit institucional të presidentes së Kosovës për ta pranuar dhe trajtuar peticionin e nënshkruar prej më shumë se 33.000 qytetarëve të Republikës së Kosovës ku

Debat në “Studio e Hapur”, Spahiu-Mediu: Vizita e Ramës, përfitim personal. Balla-Gjinushi: Sukses dhe historike
  • 2014-11-11

Debat në “Studio e Hapur”, Spahiu-Mediu: Vizita e Ramës, përfitim personal. Balla-Gjinushi: Sukses dhe historike

TIRANË-Domethënia e vizitës së kryeministrit Edi Rama në Serbi dhe deklaratat që bëri janë bërë objekt debati sot në mbremje në emisionin ‘Studio e Hapur” të drejtuar nga Eni Vasili në televizionin News24. Të

Bashkim Zeneli Sekretet e ndertimit dhe renies se Murit te Berlinit
  • 2014-11-10

Bashkim Zeneli Sekretet e ndertimit dhe renies se Murit te Berlinit

e Diele 9 Nentor 20141348 pm brbrNe 25-vjetorin e renies se Murit te Berlinit diplomati i njohur Bashkim Zeneli vjen me nje liber per zhvillimet politike ne Gjermani i cili perfshin jo vetem periudhen 1997-2002 kur sherbeu si ambasador ne Republiken Federale Gjermane por dhe his

Zeneli Fundi i Gjermanise Lindore si u shemb Muri i Berlinit
  • 2014-11-10

Zeneli Fundi i Gjermanise Lindore si u shemb Muri i Berlinit

e Hene 10 Nentor 20141042 am p classwp-caption-text Dy nena ne skajet e kufirit ne perpjekje per tu takuarbrbrPjese nga libri i diplomatit Bashkim Zeneli per Murin e BerlinitbrbrTakimi historik  i dy udheheqesve Regan-Gorbacov Zoti President shkaterrojeni kete mur hapni porte