Rezultate te kerkimit per termin: +Provimeve +Prof

Meta: total 48 / total_found 48 / time 0.000 / keyword[0] provimeve / docs[0] 3179 / hits[0] 7178 / keyword[1] prof / docs[1] 7114 / hits[1] 13805 /
Metropolitan Tirana  cel vitin e ri akademik
  • 2014-10-22

Metropolitan Tirana cel vitin e ri akademik

e Marte 21 Tetor 20141327 pm Dekani i Ekonomikut Salaj Pse zgjodha Metropolitan pas La Sapienzabr brDekani i Fakultetit Ekonomik te SHLUP br    Universiteti Metropolitan Tirana flet per pervojen e tij ne Universitetin me te njohur italian La Sapienza ku edhe eshte dokto

Lamtumire princ i gjuhes shqipe
  • 2014-09-04

Lamtumire princ i gjuhes shqipe

e Enjte 4 Shtator 20141204 pm NDRIIM KULLAbrbr  Me date 30 gusht u nda nga kjo jete albanologu me i madh i mbetur gjalle i diteve tona patriarku i shkencave filologjike ne Shqiperi prof Shaban Demiraj Si nje njeri i lidhur prej tri dekadash me filologjine shqipe si nje botue

No Pic available
  • 2014-06-14

Teksti unik i Historisë, politika dhe reflektimi

Çështja e teksteve të shkollës ka qenë mjaft e debatuar për gati 20 vjet në Shqipëri. Menjëherë pas demokracisë, shkolla jonë kishte nevojë për hartimin e teksteve të reja, veçanërisht në fushën e shke

Kur tronditet dhe rikthehet besimi i publikut në edukim
  • 2014-06-07

Kur tronditet dhe rikthehet besimi i publikut në edukim

Nga Prof. As. Dr. Jetmir Aliçka   Pas 5 muajve në detyrë, drejtoresha e Drejtorisë Arsimore Rajonale të Tiranës, lirohet nga detyra. Nuk mbaj mend, në 40 vjet të karrierës sime në edukim, që një drejtuese e Arsimit në Tiranë të lirohet nga detyra brenda 5 muajve. Një lajm i m

No Pic available
  • 2014-02-11

Kur debatojmë për Maturën shtetërore

Nga Prof. Asoc. Dr. Valier Peshkëpia   Pranimit në Institucionet e Arsimit të Lartë janë një veprimtari shumë e rëndësishme shkencore, organizative, ligjore dhe sociale. Duke qenë se rrethi i problematikës së saj rrok një fushë komplekse e polivalente, atëhere kjo kushtëzon p

No Pic available
  • 2014-01-23

Studentët përtacëdiploma blihet me para

TIRANE- Përpjekjet e studentëve për të ndjekur paralelisht arsimin e lartë dhe një pune për të siguruar të ardhurat e tyre, krijon mangësi dhe mungesa për ta në formim dhe përgatitje. Në rastet kur afrojnë sezonet e provimeve

Studentët përtacë blejnë diplomame para, sa kushton dhe ku blihet
  • 2014-01-23

Studentët përtacë blejnë diplomame para, sa kushton dhe ku blihet

TIRANE- Përpjekjet e studentëve për të ndjekur paralelisht arsimin e lartë dhe një pune për të siguruar të ardhurat e tyre, krijon mangësi dhe mungesa për ta në formim dhe përgatitje.Në rastet kur afrojnë sezonet e provimeve dhe sidomos ato të dorëzimit të diplomave të gjithë stu