Rezultate te kerkimit per termin: +RTUARA

Meta: total 1000 / total_found 3382 / time 0.002 / keyword[0] rtuara / docs[0] 3382 / hits[0] 4089 /
No Pic available
  • 2014-11-23

Durrës, shkatërrohet deti në zonën e Currilave

Durres-Një ndërtim i frikshëm po ngrihet buzë detit në Durrës. Dhëmbët e eksavatoreve po gërryejne Adriatikun për t’i bërë vend betonit të lejuar nga kryebashkiaku Vangjush Dako. Edhe pse e ndaluar me ligj që në vitin 2005 me vendim të KRRTRSH-së për të mos lejuar më ndërt

No Pic available
  • 2014-11-19

Rritet niveli i lumit Vardar, rrezikohet “Shkupi 2014”

SHKUP-Nga reshjet intensive të shiut është rritur niveli i lumit Vardar në pjesën qendrore të Shkupit ku janë ndërtimet në kuadër të projektit “Shkupi 2014”. Niveli i rritur në kuotën maksimale po rrezikon ndërtesat e

No Pic available
  • 2014-11-18

Durrësi i betonizuar, qytetarët denoncojnë masakrën urbane dhe shqetësimet

Durrës - Të jesh pensionistë, nuk do të thotë se duhet të kesh mundësinë të shijosh një kafe me bashkëmoshatarët buzë detit, për të kujtuar vitet e mundit dhe të sakrificave. Në Durrës, për grupmoshën e tretë, lulishtet nuk ti sheh syri. Të zëvendësuara nga kafetë e shumta n

Terminali i ri i ANP ’Adem Jashari‘ vlerësohet me Çmimin e Dizajnit te Çeliku-t për Vitin 2014
  • 2014-11-17

Terminali i ri i ANP ’Adem Jashari‘ vlerësohet me Çmimin e Dizajnit te Çeliku-t për Vitin 2014

Shoqata Turke e Ndërtimeve të Çelikut në mbledhjen e jurisë të premten më14.11.2014 në Altunizade jep çmimin për arritjen e cilësisë së kërkuar në projektin e Terminalit të ri. Aeroportit Ndërkombëtar t&eum

No Pic available
  • 2014-11-16

Kosova, 6 muaj pa institucione

PRISHTINË- Prej 6 muajsh Kosova është ende pa Kuvend funksional, që nga zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 8 qershorit. Po kalon edhe muaji i gjashtë pa krijimin e institucioneve të votës së lirë, ndërsa nesër bëhen plot katë

No Pic available
  • 2014-11-14

Brenga e Ballkanit dhe ballkanasit e brengosur…!

E nderuar grua që e zbulove Ballkanin, malet e egra si një brengë. U mbushën 70 vite që ju nuk jetoni më. Mund të ndodhë që diku dhe nga disa të mbuloheni me heshtje, nisur nga amnezia pse jo edhe nga një ngasje e qëllimit. Ne shqiptarë

No Pic available
  • 2014-11-13

Maliq, INUK bëhet gati të shembë bizneset e vogla përgjatë bulevardit

Maliq – Inspektoriati Urbanistik Kombëtar brenda pak ditëve do të nisë në qytezën e Maliqit, aksionin e prishjes së ndërtimeve pa leje kryesisht biznese të vogla dhe kioska që janë ndërtuar përgjatë bulevardit kryesor të qytetit. Sipas kryebashkakut Gëzim Topçiu, ndërtimet q