Rezultate te kerkimit per termin: +Rajoni +Perendimor

Meta: total 265 / total_found 265 / time 0.000 / keyword[0] rajoni / docs[0] 8334 / hits[0] 10234 / keyword[1] perendimor / docs[1] 3347 / hits[1] 4891 /
E ardhmja e Ballkanit Perendimor ne BE do te duhet shume pune
  • 2014-11-21

E ardhmja e Ballkanit Perendimor ne BE do te duhet shume pune

Transmetuar me 21112014 - 1810 Presidenti i ri i Komisionit Evropian Jean Claude Juncker Plot 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit vendet e Ballkanit perendimor vazhdojne rrugen e veshtire te tranzicionit drejt nje integrimi te plo

Mbi takimin Rama-Vucic
  • 2014-11-13

Mbi takimin Rama-Vucic

e Enjte 13 Nentor 20141139 am AGIM NESHObrbr  Pritshmerite per takimin e dy kryeministrave ne Beograd ishin shume te medha Dhe kjo jo per fajin tone Zoti Rama kishte kohe qe fliste per nje ere te re ne marredheniet Serbi-Shqiperi qe do ti sherbente jo vetem uljes se tensionev

Mogherini Vizita e Rames shenje per dialog pozitiv
  • 2014-11-12

Mogherini Vizita e Rames shenje per dialog pozitiv

0 brbr brbrbrbr SSSAbrASS brbrPer Brukselin shqetesimi qe kryeministri serb ka ndare me ambasadoret e BE-se ne Beograd ishte nje takim rutine Zedhenesja per politiken e jashtme dhe ceshtjet e sigurise se BE-se Maja Kocijancic tha se sa i takon Lugines se Presheves BE-ja i ka kerkuar Beogradit te be

Mesazhi i BE-se pas vizites se Rames
  • 2014-11-11

Mesazhi i BE-se pas vizites se Rames

brbrSerbia duhet te respektoje te drejtat e minoritetit shqiptar ne luginen e Presheves dhe te punoje per zhvillimin ekonomik te ketij rajoni Ky ka qene qendrimi i zedheneses te perfaqesueses per politike te jashtme te be-se maja Koncijancic lidhur me viziten e kryeministrit Rama ne Presheve ne dite

BE Beogradi te nxise zhvillimin e Presheves Mogherini Vizita e Rames shenje per dialog pozitiv
  • 2014-11-11

BE Beogradi te nxise zhvillimin e Presheves Mogherini Vizita e Rames shenje per dialog pozitiv

0 brbr brbrbrbr SSSAbrASS brbrPer Brukselin shqetesimi qe kryeministri serb ka ndare me ambasadoret e BE-se ne Beograd ishte nje takim rutine Zedhenesja per politiken e jashtme dhe ceshtjet e sigurise se BE-se Maja Kocijancic tha se sa i takon Lugines se Presheves BE-ja i ka kerkuar Beogradit te be

Kocijancic Vizita e Rames ne Serbi pike kthese ne Ballkan VIDEO
  • 2014-11-11

Kocijancic Vizita e Rames ne Serbi pike kthese ne Ballkan VIDEO

Transmetuar me 11112014 - 2142 Brukseli e cileson si pike kthese viziten historike te kryeministrit Edi Rama ne Beograd Perfaqesuesja e Larte te Bashkimit Evropian per Politike te Jashtme dhe te Sigurise Federika Mogerini eshte shpre

No Pic available
  • 2014-11-05

Nishani- Hamcek Cekia rol kyc per integrimin evropian te Ballkanit

p styletext-align leftKryetari i Parlamentit te Republikes se Cekise Jan Hamcek i cili ndodhet ne nje vizite zyrtare ne Tirane eshte takuar sot me kreun e shtetit Bujar NishaninbrbrGjate takimit Nishani vleresoi marredheniet shume te mira qe ekzistojne midis Shqiperise dhe Cekise dhe shtoi se kjo vi