Rezultate te kerkimit per termin: +Raportuesja

Meta: total 591 / total_found 591 / time 0.000 / keyword[0] raportuesja / docs[0] 591 / hits[0] 745 /
PE kërkon rezultate të shpejta në rastin "EULEX"
  • 2014-11-05

PE kërkon rezultate të shpejta në rastin "EULEX"

Kryesuesi i Komitetit për Politikë të Jashtme në Parlamentin Evropian, Elmar Brok dhe zëvendës presidentja e këtij Parlamenti dhe raportuesja e tij për Kosovën, Ulrike Lunaçek, kanë mirëpritur vendimin e Përfaqësueses së La

Lunacek: UÇK-ja luftoi kundër Millosheviqit dhe për pavarësi
  • 2014-07-29

Lunacek: UÇK-ja luftoi kundër Millosheviqit dhe për pavarësi

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunacek, ka thënë se raporti i Clint Williamsonit për tregti me “organe njerëzore në Kosovë” do të sjellë zbardhjen e përgjegjësisë. Lunacek ka apeluar te Bashkimi Evro

No Pic available
  • 2014-06-17

Lunacek homoseksuale, sulmohet me acid helmues në Vjenë

VJENE-Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunacek, e cila ka deklaruar që është homoseksuale, është sulmuar me acid butirik, gjatë paradës ‘Rainboë” që është mbajtur në Vjenë. Siç njoftoj

No Pic available
  • 2014-06-17

Sulmohet me acid Ulrike Lunaçek, pranoi hapur homoseksualitetin

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunacek, e cila ka treguar hapur që është homoseksuale, është sulmuar me acid butirik, gjatë paradës ‘Rainboë” që është mbajtur në Vjenë. Siç njoftojnë mediat austriake, një person i panjohur kishte hedhur sprej në

Ulrike Lunacek sulmohet me acid helmues në Vjenë
  • 2014-06-16

Ulrike Lunacek sulmohet me acid helmues në Vjenë

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunacek, e cila ka treguar hapur që është homoseksuale, është sulmuar me acid butirik, gjatë paradës ‘Rainboë” që është mbajtur në Vjenë. Siç njoftojn&

No Pic available
  • 2014-06-16

Lunacek sulmohet me acid në Vjenë

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, Ulrike Lunacek, e cila ka treguar hapur që është homoseksuale, është sulmuar me acid gjatë paradës “Rainbow” që është mbajtur në Vjenë. Siç njoftojnë med

No Pic available
  • 2014-06-02

LIBERALIZIMI I VIZAVE, PREMTIM I PAMBAJTUR

LULJETA KRASNIQI-VESELI Nëse gjithçka do të shkonte ashtu siç kishte premtuar Kryeministri në largim, Hashim Thaçi, në fushatën elektorale në zgjedhjet e vitit 2010, qytetarët e Kosovës tani do të lëviznin pa viza në të gjitha vendet e Shengenit. Më 27 dhjetor të vitit 2010, Thaçi