Rezultate te kerkimit per termin: +Ras

Meta: total 452 / total_found 452 / time 0.000 / keyword[0] ras / docs[0] 452 / hits[0] 533 /
Lezha ka qenë në rrezik, gjendet predha e Luftës së Dytë Botërore  FOTO
  • 2014-11-15

Lezha ka qenë në rrezik, gjendet predha e Luftës së Dytë Botërore FOTO

Qyteti i Lezhës për 70 vjet me radhë ka bashkëjetuar me rrezikun e shpërthimit. Qyteti që nga Lufta e Dytë Botërore ka fshehur poshtë vetes një sasi të madhe eksplozivi, që në ras shpërthimi mund të kishte sjellë pasoja të mëdha. Gjatë punimeve për sheshin para bashkisë, gërmim

No Pic available
  • 2014-11-14

Brenga e Ballkanit dhe ballkanasit e brengosur…!

E nderuar grua që e zbulove Ballkanin, malet e egra si një brengë. U mbushën 70 vite që ju nuk jetoni më. Mund të ndodhë që diku dhe nga disa të mbuloheni me heshtje, nisur nga amnezia pse jo edhe nga një ngasje e qëllimit. Ne shqiptarë

Sundimi i ISIS ekzekutime  ne publik dhe varre masive
  • 2014-11-04

Sundimi i ISIS ekzekutime ne publik dhe varre masive

e Hene 3 Nentor 20141034 am Mbi 1200 irakiane te vrare nga grupi ekstremist brenda muajit tetor brbrQindra anetare te grupeve rivale sunite burra e gra jane eliminuar brbrQindra njerez te fisit sunit Albu NImr ne Irak jane ekzekutuar nga militantet e ISIS me dhjetera viktima qe

Zbulohet historia e fotografisë së poetëve shqiptar
  • 2014-11-03

Zbulohet historia e fotografisë së poetëve shqiptar

Fotografia e mjeshtrit Marubi, e realizuar në vitin 1938 dhe mjaft e popullarizuar në publik, ka një histori të veçantë të bashkimit atdhetar. Në fotografi shihen dy poetët gegë, Gjergj Fishta dhe Martin Camaj, si dhe dy toskë, Asdreni me Lasgush Poradecin, në vizitë te Ernest Koliqi.

Irak: Militantët e IS-it i ekzekutuan 50 vetë
  • 2014-11-02

Irak: Militantët e IS-it i ekzekutuan 50 vetë

Lideri i një fisi sunit proqeveritar në provincën Anbar në Irak, Sheikh Naim al-Gaood, tha se militantët e Shtetit Islamik kanë kryer vrasje masive kundër civilëve të fisit të tij, duke e ngritur në 200 numrin e burrave, grave dhe fëmij&eum

Irak: Militantët e IS-it kanë kryer vrasje masive
  • 2014-11-01

Irak: Militantët e IS-it kanë kryer vrasje masive

Zyrtarët të sigurisë dhe liderë fisnorë në Irak thonë se militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), i kanë vrarë së paku 85 burra dhe gra në provincën perëndimore Anbar. Sheikh Naim al-Gaood, lider i një grupi fisn

No Pic available
  • 2014-11-01

Irak, ISIS masakron 85 burra e gra në rajonin Anabar

IRAK- Zyrtarët të sigurisë dhe liderë fisnorë në Irak thonë se militantët e grupit ekstremist, Shteti Islamik kanë vrarë së paku 85 burra dhe gra në provincën perëndimore Anbar. Sheikh Naim al-Gaood, lider i një grupi fisnor,