Rezultate te kerkimit per termin: +Shanseve

Meta: total 1000 / total_found 2367 / time 0.001 / keyword[0] shanseve / docs[0] 2367 / hits[0] 3040 /
Basha, Yunus: Fonde për hapjen e bizneseve të reja
  • 2014-11-09

Basha, Yunus: Fonde për hapjen e bizneseve të reja

Kryebashkiaku Basha pret nobelistin Yunus, bien dakord për akordimin e fondeve të përbashkëta, për hapjen e bizneseve të reja dhe rritjen e punësimit Kryebashkiaku Lulzim Basha priti në një takim nobelistin Muhammad Yunus i cili është nismëtari i revolucionit financiar të mikrokredi

No Pic available
  • 2014-11-08

Basha pret nobelistin Yunus: Fonde për hapjen e bizneseve të reja

TIRANE- Kryebashkiaku Lulzim Basha priti në një takim nobelistin Muhammad Yunus i cili është nismëtari i revolucionit financiar të mikrokreditimit. Zoti Basha ka vlerësuar punën e jashtëzakonshme të Yunus, për t’u dhënë mundë

No Pic available
  • 2014-11-08

Basha pret nobelistin Yunus: Fonde për hapjen e bizneseve të reja

TIRANE- Kryebashkiaku Lulzim Basha priti në një takim nobelistin Muhammad Yunus i cili është nismëtari i revolucionit financiar të mikrokreditimit. Zoti Basha ka vlerësuar punën e jashtëzakonshme të Yunus, për t’u dhënë mundësinë e hapjes së një biznesi, vetëpunësimit dhe pu

Disa llogari per viziten e 10 nentorit
  • 2014-10-26

Disa llogari per viziten e 10 nentorit

Transmetuar me 26102014 - 0532 Nga Skender Minxhozibr br Nje perfaqesues ne ze i shoqerise civile serbe deklaronte pardje se shtyrja e vizites se Kryeministrit Rama ne Serbi shenonte de factofitoren e forcave radikale te cilat nuk e duan nje takim Vuci

No Pic available
  • 2014-10-19

Fitojnë Real, Barça, Bajern e Romahumbet Dortmund, barazon Juventus

Reali i Madridit është i pandalshëm këtë edicion, pasi shkatërroi lehtësisht edhe rivalin e radhës në kampionat, Levanten jashtë fushe me rezultatin e thellë 0-5. Golat për kampionët e Evropës u shënuan nga Ronaldo dy her&eum

Rritet pabarazia ekonomike në Amerikë
  • 2014-10-18

Rritet pabarazia ekonomike në Amerikë

Shefja e Rezerves Federale amerikane shprehu alarmin të premten mbi rritjen e pabarazisë ekonomike në Shtetet e Bashkuara. Ajo shtroi pyetjen nëse shtimi i pabarazisë mes të pasurve dhe të varfërve është në përputhje me idealin amerikan të mundësive për të gjithë. Janet Yellen, n

Edhe një tjetër ankimim në Kushtetuese
  • 2014-10-12

Edhe një tjetër ankimim në Kushtetuese

Tiranë - Partia Demokratike përgatiti dosjen e radhës për në Gjykatën Kushtetuese, duke depozituar atje një ankimin për ndarjen e re territoriale të vendit. Sipas demokratëve, hartimi i ligjit që bëri të mundur reformën nuk është bërë nëpërmjet një procesi konsensual dhe gjith