Rezultate te kerkimit per termin: +Shen +Gjergjit

Meta: total 67 / total_found 67 / time 0.000 / keyword[0] shen / docs[0] 5221 / hits[0] 8157 / keyword[1] gjergjit / docs[1] 676 / hits[1] 997 /
Ethet e arit demtohen me ekskavator varret
  • 2014-10-10

Ethet e arit demtohen me ekskavator varret

e Enjte 9 Tetor 20141336 pm p classwp-caption-text Vendi ku po kerkohej per floribrbrGermimet ne zona te thella malore ne kerkim te arit te fshehur qe tregohet neper legjenda e gojedhena cdo dite e me teper po perhapen duke i perngjasuar nje historie te pabesueshmebrEthet e arit

Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes
  • 2014-08-18

Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes

e Merkure 6 Gusht 20142151 pm p classwp-caption-text Dom Gjergj MetaSSSAbrASSTi binin ne duar ato fotografi ishte me te vertete nje bekim Jo vetem se gjithcka qe kishte degjuar po i materializohej para syve por edhe sepse ato pamje bardhe e zi realizuar dekada me pare filluan t

No Pic available
  • 2014-04-18

Panariti premton mbështetje për fermerët: Prodhimet e Lushnjes janë bio VIDEO

Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave , Edmond Panariti, zhvilloi sot një takim me fermerët e zonës së Lushnjes, që është dhe baza e prodhimit bujqësor në Shqipëri. Tema e takimit ishte Kontrolli i mbetjeve tek perimet e freskëta. Në këtë takim merrnin

Katedralja Shen Gjergji e Fan Nolit merr dekoraten Gjergj Kastrioti Skenderbeu
  • 2013-09-23

Katedralja Shen Gjergji e Fan Nolit merr dekoraten Gjergj Kastrioti Skenderbeu

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekoroi Katedralen Ortodokse Shqiptare të Shën Gjergjit në Boston, SHBA, me dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.   Dekorata që Kreu i Shtetit ia dorëzoi At’ Artur Liolinit, jepet me motivacionin

Grabitet kisha 400-vjecare
  • 2013-06-17

Grabitet kisha 400-vjecare

Vidhet kisha 400-vjecare e "Shen Gjergjit" ne fshatin Shipske. Ngjarja eshte rregjistruar ne oret e para te mengjesit te se dieles ndersa sipas te henave persona te paidentifikuar pasi kane sharruar kangjellat e dritares kane hyre ne kishe dhe kane arritur te marin pjese te rendesis