Rezultate te kerkimit per termin: +Shteti +Demokratik

Meta: total 1000 / total_found 4125 / time 0.005 / keyword[0] shteti / docs[0] 57274 / hits[0] 83209 / keyword[1] demokratik / docs[1] 19402 / hits[1] 25070 /
Mall për familjen dhe miqtë
  • 2014-11-22

Mall për familjen dhe miqtë

Presidentja Jahjaga, në intervistën ekskluzive dhe krejt ndryshe nga herat tjera për Indeksonline, e kujton me mall kur e ka përgatitur një darkë të shijshme për vetën dhe zotëriun e parë të Kosovës, , Astritin…dhe për shum

Pakti PDK-LDK Mustafa Kryeministri i ri ne Kosove
  • 2014-11-21

Pakti PDK-LDK Mustafa Kryeministri i ri ne Kosove

e Enjte 20 Nentor 20141134 am p classwp-caption-text Takimi i djeshem me presidenten Jahjaga me Kreun e PKD Hashim Thaci dhe ate te LDK Isa MustqafabrbrPas 6 muajsh kaosi dhe marreveshjesh politike te pavotuara ne Kuvend duket se Kosova e ka gjetur zgjidhjen per qeverisjen e reb

LDK-ja nënshkroi vdekjen e saj!
  • 2014-11-21

LDK-ja nënshkroi vdekjen e saj!

Faton Mehmeti Pas pesë muajsh ngërç politik për krijimin e qeverisë që pas zgjedhjeve të 8 qershorit, mbrëmë, në praninë e Presidentes Jahjaga dhe të ambasadores amerikane, Jakobson, u arrit akordi për koalicioni PDK-LDK. Një koalicion i përfolur herët nga qarqet e huaja diplomatike

No Pic available
  • 2014-11-18

Putini mbi akull

Veprimet e Rusisë në Donbas mund të jenë më simbolikë dhe oportunistë, se sa strategjikë. Por kjo nuk i bën më pak të rrezikshëm. Putini e ka humbur tashmë iniciativën që rroku në Krime, duke e shndërruar betejë

No Pic available
  • 2014-11-16

Analiza/Si filloi realisht shërbimi i inteligjencës në Izrael

Komuniteti i inteligjencës izraelite lulëzoi nga një shërbim spiunazhi i quajtur Shai (një akronim për Sherut Yediot, fjalët hebraisht për "Shërbim Informacioni"). Ai qe dega e inteligjencës së Haganah, organizatës klandestine më të madhe të komunitetit hebre në Palestinë. Haga

No Pic available
  • 2014-11-12

NATO konfirmon: Trupat ruse në Ukrainë. Jatseniuk: Bota të na ndihmojë

Sikurse bëri të ditur një ditë më parë nga Italia, edhe në ndalesën e radhës në Bullgari, gjenerali amerikan, Filip Bridlov, njëherësh edhe një prej komandantëve më të lartë të NATO-s, konfirmoi shqetësimin e depërtimit të makinerive, pajisjeve ushtarake dhe trupave rusë në li

No Pic available
  • 2014-11-10

Ismet Haxhia: Jahos iu premtua 5-8 vite burg, por marrëveshja u prish

TIRANE - I dënuari me 20 vjet burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, Ismet Haxhia rrëfen në librin e tij "Kronika e Dhimbjes" të shtëpisë botuese "Helga's Secrets", situatën në vend pas vrasjes së Azemit më 12 shtator 1998.