Rezultate te kerkimit per termin: +Sondazh

Meta: total 1000 / total_found 2985 / time 0.003 / keyword[0] sondazh / docs[0] 2985 / hits[0] 3942 /
Protesta e PD, sondazhi në Ora News: 60% kundër, kërkojnë rikthimin në Kuvend
  • 2014-11-22

Protesta e PD, sondazhi në Ora News: 60% kundër, kërkojnë rikthimin në Kuvend

Partia Demokratike zbret sërish në rrugë në protestë kundër qeverisjes Rama-Meta. Tubimi i sotëm vjen pas një periudhe të gjatë bojkoti në parlament të opozitës, për shkak të dhunimit në Kuvend të deputetit demokrat Genti Strazimiri. Duke e përcaktuar si një opozitë qytetare, më

No Pic available
  • 2014-11-22

51-vjetori i vrasjes së presidentit Kenedi

Kjo e shtunë shënon edhe 51-vjetorin e vrasjes së presidentit amerikan, Xhon Fitcxherald Kenedi. Që nga çasti kur u zgjodh president, në vitin 1961, Kenedi u shqua për frymën e re dhe energjinë që solli në Shtëpinë e Bardhë. Ai dhe zonja e tij e parë, Zhaklin, sollën në Uashington n

No Pic available
  • 2014-11-21

Emigrantët e paligjshëm në SHBA, Obama lëshon urdhër ekzekutiv

Presidenti Barack Obama pritet të bëjë një njoftim të rëndësishëm sot në mbrëmje në lidhje me emigracionin. Ai planifikon të nënshkruajë urdhëra ekzekutivë që nuk do të kenë nevojë për miratimin

Urdhër ekzekutiv për emigracionin
  • 2014-11-21

Urdhër ekzekutiv për emigracionin

Presidenti Barack Obama pritet të bëjë një njoftim të rëndësishëm sot në mbrëmje në lidhje me emigracionin. Ai planifikon të nënshkruajë urdhëra ekzekutivë që nuk do të kenë nevojë për miratimin e Kongresit, për të mbrojtur miliona emigrantë të paligjshëm nga deportimi. Ç

No Pic available
  • 2014-11-20

Po trokasin zgjedhjet!

Zilie Feçi Koalicioni Aleanca për Shqipërinë Europiane ka kaluar më shumë se një vit në qeverisje dhe deri në zgjedhjet lokale, do të kalojnë edhe 5 apo 6 muaj. Në fakt, pas 300 ditëve nuk doli ndonjë sondazh për atë që ka bërë kjo qeveri. Nuk doli askush të thotë që është b

Duka Duam  kualifikimin ja pse zgjodhem De Biazin
  • 2014-11-19

Duka Duam kualifikimin ja pse zgjodhem De Biazin

e Marte 18 Nentor 20141305 pm p classwp-caption-text Armando Duka ne zyrat e Sky SportbrbrFutbolli shqiptar dhe paraqitjet e fundit te Kombetares ne eliminatoret e Europianit dhe ne miqesoren me Francen kane terhequr vemendjen e mediave europiane dhe boterore Dje stacioni i njoh

Femrat italiane të pakënaqura me jetën seksuale
  • 2014-11-19

Femrat italiane të pakënaqura me jetën seksuale

Ndryshe nga meshkujt, 2 në 3 femra italiane janë të pakënaqura nga jeta e tyre seksuale, kjo sepse marrëdhëniet janë të pamjaftueshme dhe sporadike. Ndërsa 6 nga 10 femra do të donin të diskutonin me mjekun bashkë me partnerin, por meshkujt shitren se nuk kanë çrregullime seksuale,