Rezultate te kerkimit per termin: +Studim

Meta: total 1000 / total_found 9942 / time 0.010 / keyword[0] studim / docs[0] 9942 / hits[0] 13804 /
Si të dëgjosh muzikë me zë të lartë me kufje pa i lënduar veshët
  • 2014-11-25

Si të dëgjosh muzikë me zë të lartë me kufje pa i lënduar veshët

Të gjithë e dimë se dëgjimi i muzikës me zë të lartë nuk është e mirë për veshë. Mirëpo çfarë lloj të kufjeve duhet të përdorim në mënyrë që të shmangim dëmin e madh që mund të shkaktohet? Dhe athua na duhet ndonjë kujdes tjetërfarë që të sigurohemi se do të kemi me

Policët serbë të natës dyshohen për dhunë dhe korrupsion
  • 2014-11-25

Policët serbë të natës dyshohen për dhunë dhe korrupsion

Gazeta Jeta në Kosovë Oficerët e policisë që punojnë si truproja nëpër klube nate akuzohen se rrahin klientët dhe marrin pjesë në vënien e gjobave ndaj bizneseve.AdPlatformZone = {id: "549fcab82",format: "410x0"}; Më 26 mars të

Pija qe iu ndihmon per te luftuar kollen
  • 2014-11-24

Pija qe iu ndihmon per te luftuar kollen

Transmetuar me 24112014 - 1454 Kakao eshte nje zgjidhje shume e mire kunder kolles Merita per kete funksion te kakaos i takon teobrimines e cila gjendet ne nje kokerr kakao ne masen 2br br Nje studim britanik i drejtuar nga Alyn Morice drejtoreshe e Cough

Të qëndruarit në telefon për një kohë të gjatë po na shkatërron shpinën
  • 2014-11-22

Të qëndruarit në telefon për një kohë të gjatë po na shkatërron shpinën

Lësho telefonin dhe ngrit kokën. Shkruarja e mesazheve mund të jetë duke të ta shkatërruar shpinën. Sipas një studimi nga Kenneth Hansraj, kirurg specialist për kurriz, kur e ul kokën për 60 shkallë për të shikuar telefonin, i jep një presion prej gati 30 kilogramë qafës. Ky studim

Buxheti i bujqesise PD Financohen  vetem fermeret me porosi nga lart
  • 2014-11-21

Buxheti i bujqesise PD Financohen vetem fermeret me porosi nga lart

e Premte 21 Nentor 20141116 am p classwp-caption-text Deputetet ne seline e PDbrbrDeputetet e Partise Demokratike gjate analizes se projektbuxhetit te vitit 2015 te paraqitur nga qeveria jane shprehur se maxhoranca me fondet e paraqitura eshte larg premtimve te saj te fushates S

Ligjshmeria e reformes kushtetuese
  • 2014-11-21

Ligjshmeria e reformes kushtetuese

e Premte 21 Nentor 20141221 pm FABIAN ZHILLAbrbr   Studimi se fundmi i fondacionit Soros nenvizoi dakordesine e gjere te gjyqtareve dhe prokuroreve per nevojen e ndryshimeve kushtetuese rreth 907 Ky raport tregon se pritshmeria e aktoreve kryesore prokuror dhe gjyqtar ne s

Debati i historianeve per deshmoret Me pak se 4 mije
  • 2014-11-21

Debati i historianeve per deshmoret Me pak se 4 mije

e Premte 21 Nentor 20141230 pm p classwp-caption-text Konferenca e djeshme e Institutit te HistorisebrbrBeqir Meta Numri i te reneve ne Luften II Boterore ceshtje studimibrbrKareco sjell dokumente qe pjeseton me 7 shifren e 28 mijevebrbrJane 28 mije apo 4 mije deshmoret e rene g