Rezultate te kerkimit per termin: +Substancave +Narkotike

Meta: total 417 / total_found 417 / time 0.015 / keyword[0] substancave / docs[0] 1136 / hits[0] 1438 / keyword[1] narkotike / docs[1] 17514 / hits[1] 40171 /
No Pic available
  • 2014-11-18

Nxënësit të kërcënuar apel ministrit Tahiri për sigurinë në shkolla

Nxënsit ndihen të kërcënuar sepse bashkëmoshatarë të tyre futen lehtësisht me armw tw ftohta në klasa apo janë përdorues të substancave narkotike. Të rinjtë gjimnazitë këtë shqetësim ia përcollën ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri duke i kërkuar ndihmë sepse, siç thanë at

Kosova, vend transit i substancave narkotike
  • 2014-11-17

Kosova, vend transit i substancave narkotike

Në muajt e fundit, Policia e Kosovës ka konfiskuar sasi të madhe të substancave narkotike. Autoritetet e rendit thonë se kanë konfiskuar lloje të ndryshme të drogave duke përfshirë marihuanë, kokainë, heroinë e të tjera.AdPlatfor

Konfiskohen 21 kilogramë substancë narkotike dhe arrestohet i dyshuari
  • 2014-11-14

Konfiskohen 21 kilogramë substancë narkotike dhe arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë në funksion të zbatimit të strategjive për luftimin e krimit të organizuar, veprave të ndryshme ilegale e posaçërisht realizimin e objektivave të saj në l

Studimi 20 e 15-vjecareve pranojne se kane bere seks
  • 2014-10-21

Studimi 20 e 15-vjecareve pranojne se kane bere seks

e Marte 21 Tetor 20140808 am p classwp-caption-text ILUSTRUESESSSAbrASSNje ne pese adoleshente te grupmoshes 13 deri ne 15 vjec ka pohuar se ka kryer marredhenie seksuale Studimi i prezantuar dje nga Instituti i Shendetit Publik nxori ne pah ekspozimin e kesaj kategorie jo ve

Afër 20% e fëmijëve deri në 15 vjeç kanë bërë seks
  • 2014-10-21

Afër 20% e fëmijëve deri në 15 vjeç kanë bërë seks

Të rinjtë shqiptarë po e humbin përherë e më shumë interesin për shkollën. Droga, alkooli apo marrëdhëniet seksuale janë e vetmja gjë që po iu pëlqen. Madje fenomene të tilla po tërheqin edhe fëmijë të

Arrestime për posedim të narkotikëve
  • 2014-10-17

Arrestime për posedim të narkotikëve

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në tri rrugë të Prishtinës ka arrestuar pesë persona për posedim të substancave narkotike. Sipas Policisë, në rrugën "Rexhep Luci", Prishtinë më 16.10.2014, rreth orës 21:00, Njësiti policor ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj k/shqiptarë pas

Operacioni “VJESHTA” vë në pranga 25 persona të dyshuar
  • 2014-10-17

Operacioni “VJESHTA” vë në pranga 25 persona të dyshuar

Me 16 tetor 2014, rreth orës 21:00, Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me Narkotikë, ka realizuar një operacion policor, të koduar me emrin “Vjeshta”, me qëllim identifikimin e personave qe merren me përdorim dhe trafikim të substancave narkotik