Rezultate te kerkimit per termin: +Subvencionet

Meta: total 663 / total_found 663 / time 0.000 / keyword[0] subvencionet / docs[0] 663 / hits[0] 825 /
Pse për çdo reformë të Ramës, e ha populli?
  • 2014-11-25

Pse për çdo reformë të Ramës, e ha populli?

15 muaj mjaftojnë për t'u treguar shqiptarëve se çfarëdolloj reforme qeveritare parashikohet e zbatohet në kurriz të taksapaguesve. Qoftë për kontrollin e territorit, qoftë për mbledhjen e taksave, qoftë për planin e investimeve, Edi Rama mendon veç si do prishë ndërtimet e më t

Basha Durresi ne proteste
  • 2014-11-19

Basha Durresi ne proteste

brbrPak dite para protestes se 22 nentorit ne Tirane kryetari i partise demokratike eshte ndalur ne qytetin e Durresit Renia e fuqise blerese papunesia rritja e cmimit te energjise mungesa e subvencioneve dhe shtrenjtimi i sherbimeve shendetesore ishin ankesat me te shpeshta qe kreu i opozites degjo

No Pic available
  • 2014-11-17

Të gjithë në shesh në protestën përballë qeverisë se babëzisë

Siç unë ashtu dhe të gjithë qytetarët shqiptarë të moshave dhe shtresave të ndryshme në vend, kanë parë në harkun e një viti që qeveria e koalicionit të qelbësirave, ka dështuar. Treguesit e qeverisjes janë të tillë që flasin qartë se Edi Rama si kryeministër është tj

No Pic available
  • 2014-11-15

Korçë, fermerët e mollëve nuk marrin faturë tatimore nga blerësit

Korçë - Në pikun e shitjes së mollëve, fermerët e Korçës ankohen se nuk lëshohet faturë tatimore nga blerësit e produktit. Megjithatë ata nuk këmbëngulin, pasi u intereson shitja, duke qënë se janë të zhgënjyer nga subvencionet. Por Drejtori i Bujqësisë në Korçë, Arben Malo,

Nuk ka shtrenjtim në tarifat e ngrohjes për qytetarët
  • 2014-11-12

Nuk ka shtrenjtim në tarifat e ngrohjes për qytetarët

Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji (ZRRE) ka vendosur që tarifat e ngrohjes qendrore për shërbimet e ndërmarrjes NQ "Termokos" në Prishtinë dhe ato të ndërmarrjes NQ "Gjakova", në Gjakovë, për sezonin 2014/2015, të mbesin të njëjta si në sezonin e kaluar 2013/2014. ZRRE-ja

No Pic available
  • 2014-11-05

Paketa për bujqësinë, Rama: Fund subvencioneve të mbijetesës, thelbi i zhvillimit konkurrenca

TIRANË- Konkurrenca duhet të jetë në thelb të zhvillimit të bujqësisë. Deklarata u bë nga kryeministri Edi Rama gjatë prezantimit të paketës për Bujqësinë. Gjatë fjalës së tij Rama theksoi se burimi kryesor i prapambetjes ekonomike të Shqipërisë është niveli i dijes. Me tej a

Rama Te bekuar me pasuri natyrore fund subvencioneve te mbijeteses
  • 2014-11-05

Rama Te bekuar me pasuri natyrore fund subvencioneve te mbijeteses

Tirane 5 nentor 2014 NOAal- Kryeministri Edi Rama ne prezantimin e paketes per mbeshtetjen bujqesore deklaroi se Shqiperia eshte nje vend mjaftueshmerisht i pasur per pasurite natyrore por dhe nder me te prapambeturit ne kete drejtimbr br Kreu i qeverise gjate nje aktiviteti te mbajtur ne kryeqyte