Rezultate te kerkimit per termin: +Tanjug

Meta: total 692 / total_found 692 / time 0.023 / keyword[0] tanjug / docs[0] 692 / hits[0] 777 /
No Pic available
  • 2014-11-15

Ministri serb lule në varrin e Esat Pashë Toptanit: Ishte miku ynë!

PARIS- Esat Pashë Toptani, i njohur nga shqiptarët për të bëmat e tij është nderuar për së vdekuri, pas gati një shekulli nga një serb me pozitë, shkruan Tanjug.Mbi varrin e Esat Pashë Toptanit ka vendosur sot lule ninistri i Punës i Serbisë, Aleksander Vuli, në nderim të tij, si

Serbia (ri)njeh diplomat e universiteteve të Kosovës
  • 2014-11-14

Serbia (ri)njeh diplomat e universiteteve të Kosovës

Qeveria e Serbisë të premten ka miratuar një rregullore të veçantë për njohjen e dokumenteve të arsimit të lartë, si dhe vlerësimin e programeve të studimit të universiteteve në Kosovë, të cilët ushtrojnë veprimtari në përputhje me Rezolutën 1244 të Këshillit të Sigurimit t

No Pic available
  • 2014-11-14

Gjermeni: Turizmi, hapësira për vendosjen e urave të bashkëpunimit mes vendeve

TIRANE-Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni deklaroi sot se turizmi ka hapësira të jashtëzakonshme në vendosjen e urave të komunikimit dhe krijimin e modeleve pozitive nëpërmjet projekteve konkrete dhe paketave turistike. Gjatë Asamble

No Pic available
  • 2014-11-13

Sheshel për vrasjen e Gjingjiç: Serbia u çlirua nga tradhtarët

BEOGRAD- Vojislav Sheshel, lideri i Partisë Radikale serbe i sapo kthyer në Serb, pasi tribunali i Hagës i dha liri të përkohshme, ka deklaruar në një intervistë për median serbe Tanjug se ndihet i gëzuar për vrasjen e kryeministrit serb Zoran G

Vuçiç: A duhet të merrja shkop për ta qëlluar Ramën?
  • 2014-11-12

Vuçiç: A duhet të merrja shkop për ta qëlluar Ramën?

Beograd - Kryeministri serb Aleksandër Vuçiç mblodhi në Beograd ambasadorët e vendeve të Kuintit, për të shprehur shqetësimin për atë që ai e quajti provokim të kryeministrit Edi Rama në lidhje me Kosovën. Përpos protestës, ambasadorët e këtyre vendeve kanë dalë me një deklara

No Pic available
  • 2014-11-11

Vizita e Ramës, kryeministri serb takon ambasadorët

BEOGRAD - Kryeministri serb Aleksander Vuçiç do të takohet sot me ambasadorët e Shteteve të Bashkuara, Gjermanisë, Britanisë e Madhe, Francës, Italisë dhe Bashkimi Evropian. Takimi mes tyre do të mbahet në kryeministrinë e Serbisë

No Pic available
  • 2014-11-11

Deklarata e Ramës për Kosovën, Vuçiç thërret ambasadorët e 5 shteteve

Një ditë pas përplasjes me kryeministrin Rama në konferencën e përbashkët për shtyp për çështjen e Kosovës, kryeministri serb Vuçiç ka thirrur në një takim ambasadorët e SHBA, BE, Britanisë së Madhe, Francës dhe Italisë. Takimi do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë. “