Rezultate te kerkimit per termin: +Termetit

Meta: total 468 / total_found 468 / time 0.000 / keyword[0] termetit / docs[0] 468 / hits[0] 684 /
Kalifornia nis rimekembjen pas termetit
  • 2014-08-25

Kalifornia nis rimekembjen pas termetit

Guvernatori i Kalifornisë, Jerry Brown, shpalli gjendjen e emergjencës në pjesën veriore të shtetit, pas tronditjes nga tërmeti më i madh që goditi zonën e gjirit të San Franciscos në 25 vjet. Lëkundjet e fuqishme të tokë

Shenimet e Hysni Kapos  ne Paris Kadare ka  mendime te gabuara
  • 2014-08-18

Shenimet e Hysni Kapos ne Paris Kadare ka mendime te gabuara

e Merkure 6 Gusht 20141701 pm p classwp-caption-text Hysni KapoSSSAbrASSDitari i ish-sekretarit te KQ per organet e diktaturesSSSAbrAbrAbrASSKapo Ditet e lodhshme ne kliniken e Parisit  SSSAbrASSKetu ne spitalin BROUSSAIS me qetesojne letrat e Enverit SSSAbrASSKapo Shkrim

Berati qyteti ku historia e ka shok turizmin
  • 2014-08-18

Berati qyteti ku historia e ka shok turizmin

e Shtune 2 Gusht 20141240 pm p classwp-caption-text Qyteti i BeratitSSSAbrASS8220Shqiperia ime fantastike8221 eshte nje projekt i Agjencise Kombetare te Turizmit i cili synon qe cdo jave te sjelle ne vemendjen e lexuesit shqiptar destinacione dhe atraksione turistike te cilat v

No Pic available
  • 2014-08-17

Kinë, ja imazhet e termetit 5.0 ballë (Video)

Kinë - Mëngjesin e sotëm një termet me magnitudë  5.0 të shkallës Rihter, goditi Yongshan, në Kinë. Sipas të dhënave paraprake rezulton se të pakten 19 persona janë plagosur dhe më shumë se 3 mijë njerëz të përfshirë në këtë ngjarje. Gjithashtu ka pasur dëme të mëdha mate

Shtohet numri i viktimave te termetit
  • 2014-08-04

Shtohet numri i viktimave te termetit

Numri i viktimave nga tërmeti, i cili goditi rajonin jugperëndimor të Kinës ditën e diel, ka arritur në 381 persona. Nga ana tjetër, 1800 vetë janë plagosur dhe shumë ndërtesa janë shkatërruar si pasojë e tij. Grupet k

Kine 26 te vdekur nga termeti
  • 2014-08-03

Kine 26 te vdekur nga termeti

0 brbr brbrTe pakten 26 persona kane humbur jeten per shkak te nje termeti te fuqishem ne jug-perendim te

Së paku 150 të vrarë nga tërmeti në Kinë
  • 2014-08-03

Së paku 150 të vrarë nga tërmeti në Kinë

Mediat shtetërore thonë se së paku 150 persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pas një tërmeti të fuqishëm në pjesën jug perëndimore të Kinës. Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve, njofton se t