Rezultate te kerkimit per termin: +Traktatin

Meta: total 1000 / total_found 1844 / time 0.001 / keyword[0] traktatin / docs[0] 1844 / hits[0] 2593 /
Presidenti Nishani mban fjalën në Samitin VI të Këshillit Atlantik për Ekonominë dhe Energjinë
  • 2014-11-21

Presidenti Nishani mban fjalën në Samitin VI të Këshillit Atlantik për Ekonominë dhe Energjinë

20 nëntor 2014-Stamboll, Turqi Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani mori pjesë sot në Samitin VI të Këshillit Atlantik për Energjinë dhe Ekonominë, që po mbahet në Stamboll në prani të përfaqësuesve të lartë shtetesh, qeverish si dhe sipërmarrës të spikatur me qëllim

Hoxhaj: Traktat Paqe me Serbinë gjatë 3-5 vjetëve të ardhshme
  • 2014-11-06

Hoxhaj: Traktat Paqe me Serbinë gjatë 3-5 vjetëve të ardhshme

Enver Hoxhaj ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet përfundojnë negociatat me një Traktat Paqe gjatë 3-5 vjetëve të ardhshme. Ministri Jashtëm kosovar ka thënë se më këtë, Serbia do ta njihte pavarësinë e Kosovës. Min

No Pic available
  • 2014-11-04

Ksenofon Krisafi: Absurdi i ligjit grek të luftës me Shqipërinë

Për tokën dhe detin e Shqipërisë. Qasje juridiko-ndërkombëtare", është botimi më i fundit i profesor Ksenofon Krisafit, promovuar dje në mbrëmje në "UET". Në të, ai ka përfshirë artikuj e intervista botuar në media

Hoxhaj: Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së nga modeli i vendeve të Vishegradit
  • 2014-10-31

Hoxhaj: Ballkani të përfitoj në rrugën drejt BE-së nga modeli i vendeve të Vishegradit

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, pas vizitës në Beograd ka qëndruar në Sllovaki me ftesë të ministrit të Jashtëm të këtij vendi, Miroslav Lajcak. Hoxhaj ka marrë pjesë në konferencën e për

No Pic available
  • 2014-10-31

Hoxhaj në Sllovaki: Në Ballkan ende shumë punë për të bërë

PRISHTINE - Ministri i Punëve të Jashtme në Kosovë, Enver Hoxhaj zhvilloi një vizitë në Sllovaki, me ftesë të ministrit të Jashtëm të këtij vendi, Miroslav Lajcak. Hoxhaj ka marrë pjesë në konferencën e përbash

No Pic available
  • 2014-10-30

Prirjet për të ngritur sërish kultin e individit të Enverit

1997-a qé një ngjarje rrënimtare për t'i çuar fatet e popullit tonë në vitin zero. Preteksti për të përftuar një kryengritje të armatosur bandat enveriste, të flashkura disi, shërbeu humbja në firmat piramidale, të cilat nuk u shpallën dot të gjitha si të tilla në gjykatat e

No Pic available
  • 2014-10-27

Ideja e Putinit për rinegocimin e luftës së ftohtë

Etapat e mbyllura historike mund të ridiskutohen apo të rishkruhen në tekstet e Historisë. Ato janë të kapërcyera, së bashku me mënyrën si janë zhvilluar dhe së bashku me mënyrën se si janë mbyllur. Të kërkosh sot t