Rezultate te kerkimit per termin: +Uillsoni

Meta: total 14 / total_found 14 / time 0.000 / keyword[0] uillsoni / docs[0] 14 / hits[0] 23 /
No Pic available
  • 2012-04-26

Ekzagjerimi nga takimi i historianëve komunistë

Pasi analizuam në shkrimin e parë me një sy kritik idenë ‘tukididiane’ të z. Frashëri dhe të gjithë takëmit të tij të vjetër që i kanë mbyllur librat dhe literaturën mbi Luftën Botërore qysh me kujtimet

No Pic available
  • 2012-04-23

Ekzagjerimi nga takëmi i historianëve komunistë

Pasi analizuam në shkrimin e parë me një sy kritik idenë ‘tukididiane’ të z. Frashëri dhe të gjithë takëmit të tij të vjetër që i kanë mbyllur librat dhe literaturën mbi Luftën Botërore qysh me kujtimet

Jepi gaz, gaz, gaz!
  • 2012-04-04

Jepi gaz, gaz, gaz!

Olimpiada Londër 2012 do të shndërrohet në festë edhe për teatrin, një nga ngjarjet më të rëndësishme kulturore për 2012. Foto e aktores protagoniste të ansamblit Isango nga Afrika e Jugut që përfaqësohet me "Venus dhe Adonis" në festivalin Globe to Globe të Shekspirit Ti

No Pic available
  • 2010-03-14

Nga Uillsoni tek Uidhërsi

Nëse ka një strategji politike ku kryeministri Berisha ka dëshmuar se di të luajë mjeshtërisht, është padyshim ajo e hapjes së disa fronteve betejash njëherësh. Nëse opozita proteston për një problem, qeveria do të hapë një problem edhe më të madh për të larguar vëmendjen dhe d

No Pic available
  • 2009-12-09

Presheva aty ku na njohu Woodrow Wilson

Autori i Lajmit: Arben JahiuNoli, në fjalimin e tij para vatranëve (anëtarë të “Vatrës”), ndër të tjera përmend disa përvjetorë (“aniversarë” u thotë ai) që përkonin me atë vit (1962). Ndërmjet tyre ishte dhe ai i festimit të 4 korrikut 1918 (4 Korriku - festa kombëtare e

Në Bruksel, flamuri kombëtar, më lart se kurrë në histori
  • 2009-04-09

Në Bruksel, flamuri kombëtar, më lart se kurrë në histori

Fjalimi i Kryeministrit Berisha në Bruksel, është promovim i emrit të kombit, shpalimi i flamurit pas 600 vjetëve, që kur u lind ai, në vitin 1444. Nuk u harrua Flamuri, por kaq shekuj nuk u vendos atje ku e kishte vendin, dhe ata që nuk e shihnin në shtizë të lartësuar, shtireshin se nu

No Pic available
  • 2009-03-18

Komisioni i Shërbimit Civil, anëtarët rrezikojnë shkarkimin

Kuvendi i Shqipërisë mund të shkarkojë nga detyra anëtarët e Komisionit të Shërbimit Civil. Kryetarja e këtij komisioni prezantoi dje raportin vjetor të këtij komisioni, mbi mënyrën se si janë trajtuar punonjësit civil në administratë, por raporti nuk është firmosur nga të 5 anë