Rezultate te kerkimit per termin: +Urak

Meta: total 90 / total_found 90 / time 0.000 / keyword[0] urak / docs[0] 90 / hits[0] 128 /
No Pic available
  • 2014-09-03

Vrau shokun e vjetër se i ngacmonte gruan, arrest me burg për 29-vjeçarin

Lezhë- Gjykata e Lezhës lë në burg Azem Ukaj, (ne foto) i akuzuar për vrasjen e shokut të tij dhe plagosjen e bashkëshortes. Ukaj akuzohet se me datë 1 shtator 2014, në fshatin Lufaj, Mirditë, ka vrarë me armë zjarri shtetasin Berilion Kaçorri, si edhe ka plagosur bashkëshorten e këti

No Pic available
  • 2014-08-02

Harta me 61 njësi vendore, ja si do jetë ndarja e re territoriale

Kuvendi miratoi të enjten e 31 korrikut 2014 ndarjen e re territoriale me 61 njësi vendore. Reforma mori 88 vota pro, 1 kundër e Vangjel Dules të PBDNJ-së dhe një abstenim e Vangjel Tavos i LSI-së. Në votim mori pjesë PDIU të cilët votuan pro, ndërsa PD nuk ishte e pranishme. Ja si do t

GAZETARIA E SHURDHUAR E TERRENIT
  • 2014-05-19

GAZETARIA E SHURDHUAR E TERRENIT

NDUE DEDAJ Rrallë e më rrallë po ndodh që gazetarët të lajmërojnë nga terreni, të vihet kamera dhe gazetari të raportojë drejtpërdrejt nga Gjirokastra, Korça, Dibra, Tropoja, Ulqini, Peja, Gjilani, Tetova, Presheva etj. Tani që janë bërë të gjithë gazetarë dhe me çdo mjet që mb

Gazetaria e shurdhuar e terrenit
  • 2014-05-19

Gazetaria e shurdhuar e terrenit

Ndue Dedaj - Rrallë e më rrallë po ndodh që gazetarët të lajmërojnë nga terreni, të vihet kamera dhe gazetari të raportojë drejtpërdrejt nga Gjirokastra, Korça, Dibra, Tropoja, Ulqini, Peja, Gjilani, Tetova, Presheva etj. T

Bishnica, si po shkatërrohen pyjet e fshatit malor
  • 2014-05-17

Bishnica, si po shkatërrohen pyjet e fshatit malor

Nga Fredjana Hamzallari                 Në dalje të qytetit të Pogradecit përshkojmë një rrugë pjesërisht të asfaltuar dhe pas 30 minutash rrugëtim shoferi devijon majtas duke nisur kështu ngjitjen drejt fshatit malor të Bishnicës. Për të mbër

Ekskursioni kthehet në tragjedi, dy të vdekur, 15 të plagosur
  • 2014-03-07

Ekskursioni kthehet në tragjedi, dy të vdekur, 15 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në aksin Prrenjas-Qafë-Thanë, ku një autobus me 20 persona kryesisht të moshuar, që do festonin 7-8 Marsin në Strugë, është përmbysur duke shkaktuar dy viktima, 15 të plagosur dhe 2 të tjerë në gjendje kome në spital. Ekskursioni dy

No Pic available
  • 2014-03-07

Aksidenti me 2 të vdekur e 17 tëplagosur, pranga 2 shoferëve

Të tjera rreth shkrimit Aksidenti mesditën e djeshme VD/ FOTO TIRANE- Një ditë pas aksidentit të mikrobusit në aksin Librazhd -Qafë Thanë, ku humbën jetën 2 persona dhe 17 të tjerë u plagosën firmoset masa e arrestit burg për dy dre