Rezultate te kerkimit per termin: +Xhon +Kenedi

Meta: total 283 / total_found 283 / time 0.000 / keyword[0] xhon / docs[0] 4795 / hits[0] 6476 / keyword[1] kenedi / docs[1] 692 / hits[1] 1619 /
No Pic available
  • 2014-11-22

51-vjetori i vrasjes së presidentit Kenedi

Kjo e shtunë shënon edhe 51-vjetorin e vrasjes së presidentit amerikan, Xhon Fitcxherald Kenedi. Që nga çasti kur u zgjodh president, në vitin 1961, Kenedi u shqua për frymën e re dhe energjinë që solli në Shtëpinë e Bardhë. Ai dhe zonja e tij e parë, Zhaklin, sollën në Uashington n

No Pic available
  • 2014-10-11

Nuk ka Ebola në Maqedoni, dalin analizat: Anglezi nuk vdiq nga virusi

Nuk ka Ebola në Maqedoni, kështu kanë informuar sot shërbimet shëndetësorë në vend. Pasi kanë ardhur përfundimet e analizave nga Gjermania është vërtetuar se viktima që humbi jetën pak ditë më parë, Xhefri Kolin, nuk ishte i sëmurë nga virusi që pasi ka “pushtua” Afr

Rama me hernie diskale  anulon takimet ne Burrel
  • 2014-10-08

Rama me hernie diskale anulon takimet ne Burrel

e Marte 7 Tetor 20142125 pm brbrReagon Kryeministri Nuk kam asgje seriozebrSSSAbrASSKryeministri Rama ka anuluar dje viziten ne qytetin e Burrelit per shkak te nje problemi shendetesor Ai vuan prej kohesh nga hernia diskale por dje mesa duket Kryeministri e kishte te pamundur qe

Dinastitë e mallkuara që panë fundin e lavdisë së tyre
  • 2014-08-02

Dinastitë e mallkuara që panë fundin e lavdisë së tyre

Nga Anjeli tek Kenedi, ja 13 familjet më fatkeqe të historisë   Prej grekëve të lashtë në ditët e sotme kanë mbërritur mallkimet që shuajnë breza të tërë familjesh. Nëse në mitologji një person ishte i destinuar të pësonte fatkeqësi pa reshtur duke dënuar dhe pasardhësit, pë

100 aforizma dhe thënie për politikën dhe presidentët
  • 2014-07-19

100 aforizma dhe thënie për politikën dhe presidentët

Një aforizëm nuk është i gjatë sa një leksion, por e thënë në një situatë të caktuar, mbi të mund të mendohesh më gjatë sesa për një leksion. Janë shprehje të thëna nga njerëz që e kanë provuar shijen e pushtetit, siç është rasti i Presidentit të Shteteve të Bashkuara, X

Daim Hiseni: Duke ma vënë revolen në kokë, më kidnapuan!
  • 2014-07-06

Daim Hiseni: Duke ma vënë revolen në kokë, më kidnapuan!

Sekretari i Shoqatës së Kulturës Shqiptare në Maqedoni, Adrian Limani lajmëroi se mbrëmë ishtë arrestuar kryetari i Shoqatës së Kulturës Shqiptare në Maqedoni, Daim Hiseni. “Informojmë opinion se diku rreth orës 22.00 në

No Pic available
  • 2014-06-26

Rexhep Qosja:78 vitet e mia, mes luftërash, dhune e padrejtësish

TIRANE-Profesor Rexhep Qosja ka qenë dje në Tiranë për të festuar 78-vjetorin e lindjes dhe për të marrë pjesë në shfaqjen e dokumentarit kushtuar jetës së tij. "Rexhep Qosja, rilindësi i kohës sonë" titullohet filmi me autor