Rezultate te kerkimit per termin: +Zarzavatet

Meta: total 308 / total_found 308 / time 0.000 / keyword[0] zarzavatet / docs[0] 308 / hits[0] 379 /
No Pic available
  • 2014-11-01

Boronicë dhe rodhe, kuroni diabetin me terapinë e bimëve

Metoda konsiston në përdorimin e barërave dhe ekstrakteve për mbajtjen nën kontroll të glicemisë. Një kurë ndihmëse është edhe ajo me minerale apo me vaj esencial ekualipti.Diabeti është një sëmundje metabolike komplekse

INSTAT U rriten cmimet e  ushqimeve dhe sherbimeve
  • 2014-09-10

INSTAT U rriten cmimet e ushqimeve dhe sherbimeve

e Marte 9 Shtator 20141448 pm Ne muajin gusht ushqimet kane kushtuar me shtrenjte dhe kjo rritje cmimesh duket se eshte balancuar me uljen te perimet dhe zarzavatet br Instituti i Statistikave publikoi dje edhe indeksin e cmimeve te konsumit ku jepen te dhenat per ecurine qe

Dieta nordike celesi per te humbur peshe
  • 2014-09-04

Dieta nordike celesi per te humbur peshe

0 brbr brbrNe vend te dietave tekanjoze te cilat pretendohet se te bejne te humbasesh peshe nje studim i

Te shendetshem dhe pa probleme me zemren 100 keshillat e mjekeve
  • 2014-08-21

Te shendetshem dhe pa probleme me zemren 100 keshillat e mjekeve

Transmetuar me 20082014 - 2148 PUBLICITET Me poshte radhiten 100 keshilla qe jane projektuar nga mjeket per tu ndjekur ne menyre qe te parandaloni semundjet e zemres dhe te jeni te shendetshem br br Ne vendet e zhvilluara si

Vitamina qe duhet te jete ne ushqim per te forcuar syte
  • 2014-08-09

Vitamina qe duhet te jete ne ushqim per te forcuar syte

Transmetuar me 08082014 - 1732 Foto ilustruese PUBLICITET Nese doni sy shqiponje per gjithmone mjeket keshillojne te pasuroni dieten tuaj me vitaminen A Shqisa e shikimit fillon te dobesohet me kalimin e viteve prandaj parandal

No Pic available
  • 2014-08-09

Bllokada e Rusisë godet edhe Shqipërinë

Sanksionet Mielli dhe zarzavatet  Në Shqipëri kanë filluar të llogariten efektet në ekonomi të sanksioneve ruse. Vendi ynë, kandidat për anëtar i Bashkimit Europian, i është bashkuar sanksioneve të BE-së ndaj Rusisë dhe për rrjedhojë është subjekt i reagimit nga ana e qeverisë ru

Zarzavatet dhe frutat ngrenë indeksin e çmimeve
  • 2014-08-09

Zarzavatet dhe frutat ngrenë indeksin e çmimeve

Në korrik, perimet më shtrenjtë. Rritje në 1.8% krahasuar me 2013-n Zamir Alushi Çmimet e perimeve u ulën disi muajin e kaluar, por mbetën më të shtrenjta se një vit më parë. Në pikun e sezonit, çmimet e zarzavateve rezultojnë 27.1% më lart krahasuar me një vit më parë. Kjo shifë