Rezultate te kerkimit per termin: +Zgjedhjet

Meta: total 1000 / total_found 88023 / time 0.036 / keyword[0] zgjedhjet / docs[0] 88023 / hits[0] 178227 /
Dikur kategorik kundër, tash bëjnë marrëveshje
  • 2014-11-21

Dikur kategorik kundër, tash bëjnë marrëveshje

Bazuar në përvojat e hidhura me Partinë Demokratike të Kosovës në të kaluarën, Lidhja Demokratike e Kosovës e nisi fushatën për zgjedhjet e tetë qershorit me akuza kundrejt këtij subjekti politik. Lideri i LDK-së, Isa Mustafa gjatë fushatës që kishte moton "JO ME PDK-në" i premtoi

Pellumbi Arvizu gaboi qe e quajti Enverin monster ne lufte ishte aleat i amerikaneve
  • 2014-11-21

Pellumbi Arvizu gaboi qe e quajti Enverin monster ne lufte ishte aleat i amerikaneve

Transmetuar me 21112014 - 1159 Kur flet Servet Pellumbi behet lajm i pare ne media I terhequr nga politika aktive por nje veshgues i holle i saj i cilesuar si profesori i socialisetve ai e ka cilesuar te rrezikshme per te ardhmen e PS faktin qe Edi Rama ka

No Pic available
  • 2014-11-21

Naiviteti politik shqiptar (kosovar)

SSSAASS Ballsor Hoxha Ngërçi politik u zgjidh në Ditën Ndërkombëtare të Tualetit (verifiko te Kombet e Bashkuara), dhe disa ditë pasi ambasadorja amerikane pati porositur  klasën politike kosovare për të mos e “dhjerë punën”. Të gjithve, qoftë edhe simbolikisht, u vjen një aro

LDK-ja nënshkroi vdekjen e saj!
  • 2014-11-21

LDK-ja nënshkroi vdekjen e saj!

Faton Mehmeti Pas pesë muajsh ngërç politik për krijimin e qeverisë që pas zgjedhjeve të 8 qershorit, mbrëmë, në praninë e Presidentes Jahjaga dhe të ambasadores amerikane, Jakobson, u arrit akordi për koalicioni PDK-LDK. Një koalicion i përfolur herët nga qarqet e huaja diplomatike

Basha: Shqipëria në Europë nuk shkon duke qenë kundër saj
  • 2014-11-21

Basha: Shqipëria në Europë nuk shkon duke qenë kundër saj

Kryetari i Partisë Demokratike përshëndet rezolutën e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur rezolutën e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane. Në një deklaratë për mediat, kryetari Basha t

Kosova Rama Koalicioni i ri qeverises zgjidhje e pergezueshme
  • 2014-11-21

Kosova Rama Koalicioni i ri qeverises zgjidhje e pergezueshme

Transmetuar me 21112014 - 1258 Tirane 21 nentor 2014 NOAal- Kryeminisitri Edi Rama pershendeti koalicionin qeverises ne Kosove PDK- LDK duke e cilesuar si nje zhvillim te ri dhe te shumepriturbr br Ai tha se koalicioni i ri qeverises eshte nje drite ne fu

Protesta e katert e opozites
  • 2014-11-21

Protesta e katert e opozites

brbrNeser opozita do te protestoje per here te 4 ne kete vit te pare te qeverise Rama kunder politikave ekonomike e sociale te koalicionit PS-LSI Kryetari i grupit parlamentar demokrat Edi Paloka sqaron se pritshmerie e PD jane te larta per kete proteste per shkak te gabimeve te qeverise qe ia kane