Rezultate te kerkimit per termin: +Zona +Zgjedhore

Meta: total 1000 / total_found 1593 / time 0.006 / keyword[0] zona / docs[0] 31892 / hits[0] 44715 / keyword[1] zgjedhore / docs[1] 33374 / hits[1] 67845 /
No Pic available
  • 2014-10-30

Prirjet për të ngritur sërish kultin e individit të Enverit

1997-a qé një ngjarje rrënimtare për t'i çuar fatet e popullit tonë në vitin zero. Preteksti për të përftuar një kryengritje të armatosur bandat enveriste, të flashkura disi, shërbeu humbja në firmat piramidale, të cilat nuk u shpallën dot të gjitha si të tilla në gjykatat e

No Pic available
  • 2014-10-16

Raporti i qarit me qederin

Fushata mbresëlënëse e INUK-ut për prishjen e ndërtimeve pa leje anekënd Shqipërisë ka ndezur debatin, më së shumti politik se social mediatik se publik, ca më pak ekonomiko-zhvillimor. Gjithçka po ngjizet jo dhe aq për të provu

Nisin ndryshimet ne kodin zgjedhor objeksionet e PD dhe PS
  • 2014-10-12

Nisin ndryshimet ne kodin zgjedhor objeksionet e PD dhe PS

Transmetuar me 12102014 - 1725 PUBLICITET Qeveria po pergatit ndryshimet ne kodin zgjedhor Nje pakete amendimesh qe do te behet publike brenda ketij muaji i lidh keto ndryshime me reformen territorialebr br Per shkak te ndarjes

Edhe një tjetër ankimim në Kushtetuese
  • 2014-10-12

Edhe një tjetër ankimim në Kushtetuese

Tiranë - Partia Demokratike përgatiti dosjen e radhës për në Gjykatën Kushtetuese, duke depozituar atje një ankimin për ndarjen e re territoriale të vendit. Sipas demokratëve, hartimi i ligjit që bëri të mundur reformën nuk është bërë nëpërmjet një procesi konsensual dhe gjith

Raporti: Shqipëria ecuri pozitiveproblem korrupsion e gjyqësori
  • 2014-10-10

Raporti: Shqipëria ecuri pozitiveproblem korrupsion e gjyqësori

Rruga për një demokraci të plotë është e vështirë dhe sfiduese, sundimi i ligjit nuk është i plotë në Shqipëri, nivelet e korrupsionit duhet të ulen dhe gjyqësori do të funksionojë si duhet. Ky është përfundimi i një raporti “Freedom Barometr 2014”, për vende e Ball

Raporti: Shqipëria ecuri pozitiveproblem korrupsioni e gjyqësori
  • 2014-10-10

Raporti: Shqipëria ecuri pozitiveproblem korrupsioni e gjyqësori

Rruga për një demokraci të plotë është e vështirë dhe sfiduese, sundimi i ligjit nuk është i plotë në Shqipëri, nivelet e korrupsionit duhet të ulen dhe gjyqësori do të funksionojë si duhet. Ky është përfundimi i një raporti “Freedom Barometr 2014”, për vendet e Bal

No Pic available
  • 2014-10-07

Gjykata Kushtetuese shqyrton kërkesën e AK për ndryshimin e sistemit elektoral

TIRANË- Gjykata Kushtetuese ka marrë sot në shqyrtim kërkesën e Alenacës Kuqezi për Kodin Zgjedhor. Me anë të saj AK-ja kërkon ndryshimin e sistemit elektoral. Vetë Kreu i Aleancës Kuq e Zi ka qënë i pranishëm në seancën e sotme gjyqësore. Sipas tij, sistemi elektoral aktual ësht