Rezultate te kerkimit per termin: +Zoti +Rama

Meta: total 1000 / total_found 12475 / time 0.013 / keyword[0] zoti / docs[0] 54939 / hits[0] 98923 / keyword[1] rama / docs[1] 102393 / hits[1] 338457 /
Basha: Fotot e Enverit në festime, porosi e Ramës dhe Metës
  • 2014-11-28

Basha: Fotot e Enverit në festime, porosi e Ramës dhe Metës

Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me një grup artistësh dhe me shoqatën e të përndjekurve politik ka hapur dje dyert e muzeut virtual të krimeve të diktaturës komuniste. Rreth 100.000 shqiptarë u burgosën, u dërguan në kampet e përqendrimit, në kampet e punës ose u ekze

Nishani: Shqiptarët po e presin 28 Nëntorin si një faktor kyç i paqes dhe stabilitetit në Ballkan
  • 2014-11-28

Nishani: Shqiptarët po e presin 28 Nëntorin si një faktor kyç i paqes dhe stabilitetit në Ballkan

Me rastin e Ditës së Flamurit, Presidenti i Republikës ka dhënë një intervistë për agjencinë "Presheva Jonë", ku ndër të tjera, i është përgjigjur edhe tezës serbe për shkëmbimin e territoreve, duke i cilësuar tezat e shqiptuara nga Daçiç si "reminishenca të regjimit te

Brace-Fino sherr per 4 nepunes ne administrate
  • 2014-11-28

Brace-Fino sherr per 4 nepunes ne administrate

e Premte 28 Nentor 20141348 pm p classwp-caption-text Bashkim FinobrbrParlamenti miratoi dje me 81 vota pro dhe 3 kunder projektbuxhetin e shtetit per vitin 2015 Kunder buxhetit te vitit te ardhshem votuan tre deputetet e PDIU-se Shpetim Idrizi Omer Mamo dhe Dashamir Tahiri nder

Fillon më në fund puna për Xhaminë e Namasgjasë
  • 2014-11-27

Fillon më në fund puna për Xhaminë e Namasgjasë

I nderuar kryetar i komunitetit Mysliman, I nderuar miku im Selim Muça, Të nderuar besimtarë dhe pjesëtarë të këtij komuniteti, këtu të pranishëm apo që na ndiqni nëpërmjet ekraneve të televizioneve. Historia kumton shpesh se gjithçka lind në mistikë dhe përfundon në politikë, -

Rama u jep myslimanëve lejen e Xhamisë: E keni vetë në dorë (VIDEO)
  • 2014-11-27

Rama u jep myslimanëve lejen e Xhamisë: E keni vetë në dorë (VIDEO)

Nga sot përgjegjësi i vetëm për vonesën në ndërtimin e Xhamisë së Madhe të besimtarëve myslimanë, është Skënder Bruçaj. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama ndërsa i dorëzoi kreut të Komunitetit My

Masat fiskale nuk prekin 97% të shqiptarëve që përfituan nga taksimi i ndershëm
  • 2014-11-26

Masat fiskale nuk prekin 97% të shqiptarëve që përfituan nga taksimi i ndershëm

Fjala e Kryeministrit Rama në mbledhjen e Këshillit Ekonomik Kombëtar: Kënaqësi që jemi në mbledhjen e 10-të të Këshillit Ekonomik Kombëtar. Që në 7 janar, kur ky Këshill ka bërë mbledhjen e tij të parë, ka rezultuar në vazhdimësi një instrument i rëndësishëm i ndërveprimit

Qeveri diletante? Meta: Disa vërejtje të Ruçit të drejta
  • 2014-11-26

Qeveri diletante? Meta: Disa vërejtje të Ruçit të drejta

Tiranë - Kryetari i Kuvendit Ilir Meta e sheh me optimizëm protestën e madhe të opozitës, që u zhvillua të shtunën e shkuar. Sipas tij, kjo është shprehje e demokracisë, por në fakt ata mijëra qytetarë dolën në rrugë për të protestuar kundër rritjes së çmimit të energjisë el