Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Abdyli"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Italiani vret dy shqiptare nga Kosova se i kerkuan rrogat e papaguara FOTO VIDEO - News of Albania

Nje italian ka vrare dy shqiptare nga Kosova te cilet ishin punesuar prane biznesit te tijbr br Ngjarja e rende ka ndodhur mengjesin e se henes ne lokalitetin Molino Girola Itali raporton korrespond
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Italiani i vrau dy shqiptarët se u kishte borxh - IndeksiOnline

Familja Mustafa po pret miqtë e të afrimit e tyre që u vijnë në ngushëllime për Nexhmendinin, që u vra të martën në Fermo të Italis&
- Shtuar 1 muaj mė parė


»Loret Sadiku dhe Ilir Berisha grumbullohen me Kosoven - News of Albania

Trajneri i Kosoves Albert Bunjaki ka bere publike listen e futbollisteve qe do te kete ne dispozicion per miqesoren me Omanin qe do te zhvillohet te dielen ne stadiumin e Prishtinesbr br Nuk mungojn
- Shtuar 2 muaj mė parė


»Abdyli Mbrohet në heshtje, Beqiri aohon akuzat - IndeksiOnline

Të akuzuarit Naser Abdyli dhe Ernes Beqiri gjithashtu dyshohen se kanë kryer vepra të organizimit dhe pjesëmarrjes në grupe terroriste dhe rekrutim për terroriz&e
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ylli Polovina: Si e anuloi Greqia sulmin në Shqipëri më ‘63 - BalkanWeb

Ushtria shqiptare, grushte shteti në tentativë? Në 387, faqe 73 gjeneralë. Duke filluar nga qeveria e parë, ajo e Ismail Vlorës (Qemalit), ishte ministri i Luftës ap
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Ferdinand Samarxhi: Baba Mondi bashkon gjithë Ballkanin vizionar islam - BalkanWeb

TIRANE - Gëzuar kombi ynë muajin e bekuar Ramazan!” titullohet cikli prej 31 bisedash me udhëheqësit shpir-tërorë të fesë islame në Ballkan. Gazetari
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Biblioteka Kombëtare, ekspozon koleksionin e rrallë për vëllezërit Frashëri - BalkanWeb

TIRANE - Biblioteka Kombëtare ka ekspozuar koleksionet e rralla të tre vëllezërve Frashëri, Naimi, Samiu dhe Abdyli. Prej datës 6 maj, 85 libra unikalë i prezantohen
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Historia e kombit shqiptar ka ruajtur nė shekuj komunėn e Frashėrit - Tirana Observer

Nga Prof. Dr. Alfred Frashėri Ti Shqipėri, mė ep nderė, mė ep emrin shqipėtar Zemrėn ti ma gatove plot me dėshirė dhe me zjarr/ Naim Frashėri
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mungesa e përvojës, pengesë për punësim - IndeksiOnline

Në media të shkruara, portale elektronike, por edhe institucione publike, mund të hasësh në shumë konkurse për punë, si në sektorin publik, po asht
- Shtuar 6 muaj mė parė»Dr. Abdyli: As coptim e as këmbimVeriu e Lugina, pjesë të Kosovës! - Shqiptarja.com

"Lugina e Preshevës historikisht ka qenë pjesë përbërëse e trungut etnik shqiptar që nga Mbretëria ilire e Dardanisë e më pas Provincës s&eu
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Agim Faja: “Origjina e botës”, ai skandalizon vërtet shqiptarët arti? - Shqiptarja.com

TIRANE- Desh harrova për çka shkruaje lidhur me Gustav Kurben, i cili, meqë vinte nga një qytet i vogël në periferi të Francës, shoqëria e sofistikuar pa
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kthimi i Kadri Roshit - BalkanWeb

Jehona e ftesës i shkoi atje në eter, tek bënte prova për të interpretuar një fi gurë historike në moshën e thellë. Mjekra po ajo, e bardhë dhe e
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Kristo Frashëri: Akuzat ndaj Abydl Frashërit, herë agjent i Perandorisë e herë i Europës - BalkanWeb

TIRANE-Abdyl Frashëri hyri ndërkohë edhe në fushën e historiografisë ndërkombëtare. Madje, këtu ai hyri si triumfator kundrejt fyerjeve, shpifjeve dhe deni
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Kristo Frashėri: Abydl Frashėri, herė agjent i Perandorisė e herė i Europės - BalkanWeb

TIRANE-Abdyl Frashėri hyri ndėrkohė edhe nė fushėn e historiografisė ndėrkombėtare. Madje, kėtu ai hyri si triumfator kundrejt fyerjeve, shpifjeve dhe denigrimeve qė kishte pėsuar nga qarqet publicist
- Shtuar 11 muaj mė parė»Forcohet LDK-ja e Drenasit - IndeksiOnline

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), dr. Isa Mustafa, ka thënë të mërkurën në Drenas, se kjo komunë meriton një trajtim më të
- Shtuar 1 vit mė parė


»Njė histori pa varr! - Tema


- Shtuar 1 vit mė parė


»Mësimet e Lidhjes - BalkanWeb

Nëse ka një moment në historinë e Shqipërisë ku krahas luftës së përditshme politike, diplomatike e ushtarake lindi mendimi politik, filozofik e shoqë
- Shtuar 1 vit mė parė


»Artana me plan operativ për pritjen e mërgimtarëve - IndeksiOnline

 Komandanti i stacionit policor në Artanë Shukri Aliu ka thënë se tashmë është bërë plani operativ nga ana e policisë për sezonin verore,
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 214 ->214 0 total_found -> total_found 1 214 ->214 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 abdyli ->abdyli 0 docs[0] -> docs[0] 1 214 ->214 0 hits[0] -> hits[0] 1 293 ->293

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos