Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Agjencia Albinvest"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Meta Siguri absolute ligjore per investitoret - Panorama

/ / Ai mori pjese ne forumin e dyte te investimeve ne Shqiperi ne qendren financiare te Londres. Me tej Meta u shpreh se se shpejti do te filloje funksionimin agjencia AID
- Shtuar 5 vite mė parė


»Meta Shqiperia mundesi per investitoreve drejt tregjeve te rajonit - Albania

Shqiperia nuk eshte vetem nje vend per te investuar sipermarresit e huaj por edhe nje pike per tu shtrire ne te gjithe rajonin. Keshtu iu drejtua ministri i Ekonomise zoti Ilir Meta investito
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bota financiare e Londres Shqiperia vendi i mundesive te medha per investime - Gazeta 55

24-10-2010 / Gazeta 55 Ministri i Ekonomise Ilir Meta promovon reformat e qeverise shqiptare ne fushen ekonomike ne Forumin e Investimeve Mbreteri e Bashkuar-Shqiperi i cili u zhvillua ne
- Shtuar 5 vite mė parė


»Kryeministri Berisha takohet me biznesmenė tė Vlorės - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Berisha zhvill
- Shtuar 5 vite mė parė


»Albinvest kthehet ne One Stop Shop per investitoret e huaj - Koha Jonë

Albinvest, Agjencia e cila rezultoi e suksesshme gjate viteve te fundit ne terheqjen e investimeve te huaja, qe prej 1 tetorit te ketij viti do te quhet Agjencia Shqiptare e Investimit ose AIDA me nje
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bonot e privatizimeve, ne pikun me te ulet, ēfare fshihet pas zhvleresimit - Albania

Ervin KOĒI Loja e qeverisė me bonot e privatizimit, ka bėrė qė kėtyre tė fundit t’u bjerė vlera nė minimum. Rishpėrndarja e letrave me vlerė tė kompnisė Anglo-Adriatika, bėri qė bono
- Shtuar 5 vite mė parė


»Albinvest kthehet nė One Stop Shop - Klan TV

Albinvest, Agjencia e cila rezultoi e sukseseshme gjat viteve t fundit n trheqjen e investimeve t huaja, q prej 1 tetorit t ktij viti do t quhet Agjensia Shqiptare e Investimit ose AIDA me nj struktur
- Shtuar 5 vite mė parė


»Promovimi i investimeve dhe tregimi mbi ECIKS-in - Panorama

Uk Lushi Promovimi i investimeve pėrfshin aktivitete tė ndryshme tė njė vendi pėr tė tėrhequr investime direkte tė jashtme (FDI). Kėto aktivitete mund tė jenė seminare, panaire, ekspozita, shp
- Shtuar 5 vite mė parė


»Forumet e huaja tė biznesit: Shqipėria, treg me interes tė madh - Panorama

 Pėrgjatė ditės sė dytė tė Edicionit tė 16-tė tė Panairit Ndėrkombėtar, janė zhvilluar njė sėrė takimesh dhe forumesh mes biznesit, Dhomave tė Tregtisė tė rajoneve tė ndryshme dhe pėrfaqė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Borchardt: Ruajtja e konkurrencės sė ndershme, ndihmė e madhe pėr biznesin - Gazeta Standard

Forumet nė Klik Ekspo Group: Shqipėria, treg me interes tė madh Vendet e BE-sė zbulojnė fushat ku duhet tė investojnė kapitalin Sipėrmarrjet e vendeve tė Bashkimit Evropian k
- Shtuar 5 vite mė parė


»Forumet e biznesit nė Klik Ekspo Group: Shqipėria, treg me interes tė madh - News of Albania

Tiranė, 28 Nėntor NOA - Pėrgjatė ditės sė dytė tė Edicionit tė 16-tė tė Panairit Ndėrkombėtar janė zhvilluar njė sėrė takimesh dhe forumesh mes biznesit, Dhomave tė Tregtisė tė ra
- Shtuar 5 vite mė parė


»Panairi "Klik Ekspo Group", dėshmia e zhvillimit ekonomik nė kohė krize - Gazeta Shqip

Njė pjesė e bizneseve janė tė njohura me ambientet e panairit, pasi ēdo vit kanė ekspozuar produktin, falė bashkėpunimit me shoqėrinė "Klik Ekspo Group". Pėr kėtė shkak, bizneset "besnike" tė panairit
- Shtuar 5 vite mė parė


»Biznesi Shqipėri-Hungari, drejt dimensioneve tė reja - Albania

TIRANĖ – Marrėdhėniet ekonomike dhe tregtare nė Shqipėri nuk janė nė nivelin e duhur por sė shpejti do tė shėnojnė dimensione tė reja. Njė gjė e tillė ėshtė pohuar dhe vlerėsuar nga investito
- Shtuar 5 vite mė parė


»Prifti premton: Brenda dy viteve do tė hapet Bursa e Tiranės - News of Albania

Nga Rajmonda Lajthia Tiranė, 18 shtator NOA - Dritan Prifti e ka nisur ditėn e parė tė punės si ministėr i Ekonomisė me konsultime nga pėrfaqėsues tė kom
- Shtuar 6 vite mė parė


»Prifti: Do te bej funksionale Bursen e Tiranes - Koha Jonë

Berja funksionale e Burses se Tiranes kthehet ne prioritet te Ministrise se Ekonomise. Ministri i ri i Ekonomise dhe Energjetikes, Dritan Prifti ne nje takim dje me perfaqesuesit e Dhomes Amerikane te
- Shtuar 6 vite mė parė


»Prifti: Brenda dy vjetėsh nis tregtimi nė bursėn e Tiranės - Panorama

 Fabiola Çela Brenda dy vjetėsh do tė nisė funksionin bursa e Tiranės. Kėshtu ėshtė shprehur dje ministri i Ekonomisė, Tregtisė dhe Energjetikės, Dritan Prifti, g
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ministri i Ekonomisė, Prifti: “Brenda dy viteve do tė hapet Bursa e Tiranės” - Albania

TIRANĖ - Dritan Prifti e ka nisur ditėn e parė tė punės si ministėr i Ekonomisė me konsultime nga pėrfaqėsues tė komunitetit tė biznesit. Takimi i parė ishte me kryetarin e Dhomės Amerikane t
- Shtuar 6 vite mė parė


»Ndihma pėr SME-tė, ja si mund tė aplikojnė bizneset pėr grantin shtetėror - Albania

Kriza ekonomike rrit numrin e subjekteve qė aplikojnė pėr ndihmė Ervin KOĒI Kriza ekonomike e cila ka shkaktuar mungesėn e likuiditetit, si dhe rėnia e nivelit tė kreditimit nga shum
- Shtuar 6 vite mė parė


»Fondi i granteve, rriten kėrkesat - Metropol

18/07/2009  Pėr 2009-n pėrfitojnė vetėm 2-3 biznese, pasi kėtė vit do tė disbursohen projektet e 2008-s Nga 75 milionė lekė pėr tre vjet do tė pėrdoren 57 milionė lekė. Kėrkohet rrit
- Shtuar 6 vite mė parė


»Qeveria akordon 2 milionė euro pėr kredi pėr firmat e eksportit - Albania

Agjencia pėr nxitjen e investimeve tė huaja "Albinvest" do tė zbatojė edhe kėtė vit programin e qeverisė "Fondi i garantimit tė kredive pėr eksport", me njė fond prej 2 milionė eurosh, tė dhė
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 38 ->38 0 total_found -> total_found 1 38 ->38 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 agjencia ->agjencia 0 docs[0] -> docs[0] 1 18913 ->18913 0 hits[0] -> hits[0] 1 24786 ->24786 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 albinvest ->albinvest 0 docs[1] -> docs[1] 1 99 ->99 0 hits[1] -> hits[1] 1 182 ->182

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos