Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Akademia Ushtarake"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Artan Didi nė krye tė Policisė sė Shtetit, nė ligjshmėri e integritet tė plotė moral - Keshilli i Ministrave

Kryeministri Rama, nė pėrgjigje tė pyetjeve tė interpelancės sė kėrkuar nga opozita pėr ligjshmėrinė e emėrimit tė Drejtorit tė Pėrgjithshėm t
- Shtuar 4 javė mė parė


»Abeja, ushtari shqiptar që vlente sa 1000 ushtarë - IndeksiOnline

Janë bërë 16 vite nga vdekja e ushtarit Bekim Berisha. Atë e kujtojnë me mall, të gjithë bashkëluftëtarët në Kroaci, Bosnje dhe në K
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Mehmet Pushtuesi, rrugėtimi plot mistere i njė pikture - Gazeta Shqip

Artan Shabani/ Drejtori i Galerisė sė Arteve nė njė rrėfim pėr Venecian dhe Xhentile Belinin, piktorin e famshėm venecian qė realizoi pikturėn e Mehmet Pushtuesit, historia e tė cilit tregohet
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Gruaja e parë në post admirali me katër yje - Zėri i Amerikės

Pƫr herƫ tƫ parƫ nƫ historinƫ e saj 236 vjeƧare, marina amerikane ka njƫ grua nƫ postin e oficerit tƫ dytƫ mƫ tƫ lartƫ. Michelle Howard u gradua si admirale me 4 yje dhe mori det
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Drafti i Kodhelit, Duro: Ligji i ri favorizon oficerėt e lartė dhe ndėshkon oficerėt e misioneve - Gazeta Shqip

Projektligji pėr gradėn dhe karrierėn, eksperti i IND-sė: Ky ligj, nė dėm tė pjesės aktive nė FA Gjeneralėt - Pas viteve 90, kemi graduar rret
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Anatomia e imazhit nostalgjik socialist - BalkanWeb

TIRANE-"Nga të gjitha artet, kinematografia është për ne më e rëndësishmja" shpallte në vitin 1919 profeti i revolucionit rus, Lenini. Pra, bolshevikët e k
- Shtuar 5 muaj mė parė


»26 studentėt do tė trajnohennga Akademia nė New Jersy-t - Shqiptarja.com

TIRANĖ- Ministria e Mbrojtjes do tė dėrgojė 26 studentė pėr t’u trajnuar pėr gradėn e nėnoficerit nė Akaddeminė e New Jersy-t nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Lajmi u bė i ditur nė nj
- Shtuar 6 muaj mė parė


»26 nėnoficerė shqiptarė do trajnohennga Akademia nė New Jersy  - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANĖ- Ministria e Mbrojtjes do tė dėrgojė 26 studentė pėr t’u trajnuar pėr gradėn e
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Haziri: I përhershëm, kujtimi për dëshmorët - IndeksiOnline

Është mbajtur akademia përkujtimore kushtuar të rënëve në Zonën Operative të Karadakut, për ta nderuar dhe për t’u zotuar për
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Marrezia e Kadarese: Këndvështrim, në shtatëdhjetë e tetë vjetorin e lindjes - BalkanWeb

TIRANE-E çuditshme është, por a thua të jetë rastësi që jeta politike, sociale e artistike shqiptare të jetë shën juar për mëse gjysmë
- Shtuar 10 muaj mė parė


»Fillesat e zgjimit kombëtar shqiptarne oborrin e Ali Pashe Tepelenës - Shqiptarja.com

Viti 1789 është një vit emblematik për Evropën dhe më gjerë pasi shënon lindjen dhe konceptimin e ideve të reja për shtetin kombëtar. Revolucioni
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Rama: Me SHBA biseduampėr njė pjesė tė armėve siriane - Shqiptarja.com

TIRANE- Edi Rama ka pasur njė ditė tė ngjeshur politike dje, duke mos i shpėtuar shpjegimeve pėr armėt kimike siriane, tė cilėt pritet tė vijnė nė Shqipėri pėr t’u asgjėsuar nė Mjekės afėr Elbas
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Plani i zhvendosjes sė tre ministrive kryesore tėe qeverisė - Gazeta Shqip

Financat dhe Ahmetaj kalojnė te selia e Mbrojtjes. Kodheli shkon te Akademia e Doktrinės Herion Mesi
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Bushati: Ēėshtja ēame, ndėr prioritetet e diplomacisė shqiptare - Gazeta Shqip

Debat mes ekspertėve nė lidhje me rolin e Greqisė dhe Turqisė nė marrėdhėniet me Tiranėn 
- Shtuar 1 vit mė parė


»90 vjetori i themelimit tė Republikės sė Turqisė dhe Qemal Ataturku - Tirana Observer

Nga Veli Stafa Mė 29 tetor 2013 mbushen 90 vjet nga themelimi i Republikės Turke ideator dhe themelues i sė cilės ėshtė Qemal Ataturku. I lindur nė Selanik mė 1881, ka vdekur nė Stamb
- Shtuar 1 vit mė parė


»Bardhyl Taēi: Pėrballja e pilotėve shqiptarė me ata tė Traktatit tė Varshavės - Tirana Observer

Vijon nga numri i kaluar Riza Lahi Sikur ke qenė ca harbut, komandant Bardhyli! Mė fal, ė? Kur vije te ne nė repart, pėr shembull, aq bėrtisje, sa qė tė hipte tmerri. Krejt
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kosova synon anëtarësim të plotë në IACEA - IndeksiOnline

Kosova, tani më pjesë e IACEA-s si anëtare 2 vjecare, përmes Kadetëve Ajror të Kosovës ka dërguar dy ambasadorë të aviacionit, Veton Breznica n&eum
- Shtuar 1 vit mė parė


»AAK-ja prezanton listën për Prishtinën - IndeksiOnline

Sot, Aleanca për Prishtinën në një manifestim promovues në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, ka prezantuar listën fituese për garën e
- Shtuar 1 vit mė parė


»Politika e jashtme e Edi Ramës - BalkanWeb

Kemi parë këta 3 muajt e fundit një turrë takimesh intensive, kryesisht rajonale, të z.Rama, çka po i jep atij një dimension të munguar gjatë këtyre
- Shtuar 1 vit mė parė


»Kristo Frashëri: Aleks Buda, refuzoi propozimet e Enverit për detyra politike - BalkanWeb

TIRANE-Profesor Aleks Buda, kryetari i parë i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë, është padyshim historiani më erudit dhe më i kompletuar që pa
- Shtuar 1 vit mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 183 ->183 0 total_found -> total_found 1 183 ->183 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 akademia ->akademia 0 docs[0] -> docs[0] 1 3614 ->3614 0 hits[0] -> hits[0] 1 5585 ->5585 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 ushtarake ->ushtarake 0 docs[1] -> docs[1] 1 26976 ->26976 0 hits[1] -> hits[1] 1 43355 ->43355

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos