Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Akrobatet"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»SHBA, shkëputet platforma, 11akrobat bien nga 10 metra lartësi - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO SHBA  - 11 akrobate femra janë plagosur gjatë një shfaqjeje cirku n&eum
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Rrezohen gjate shfaqjes 10 akrobate ne spital - Top Channel

Njëmbëdhjetë persona kanë mbetur të plagosur, njëri prej tyre në gjendje të rëndë, pasi një grup akrobatesh kanë rënë nga një
- Shtuar 6 muaj mė parė»Shkëputet platforma, 11 akrobatbien nga 10 metra lartësi - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO SHBA  - 11 akrobate femra janë plagosur gjatë një shfaqjeje cirku n&eum
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Bie nga lartesia vdes akrobatja e Cirkut te Diellit - Shekulli

pp pAjo ishte duke performuar skenen e fundit por i rezultoi tragjike Sarah Guyard-Guillot nje nga akrobatet e shquara te cirkut te famshem kanadez Cirku i Diellit humbi jeten teksa u rrezua nga nje
- Shtuar 1 vit mė parė


»Skënder Sallaku: Babait i kam çuar nusen të kyçur në valixhe - BalkanWeb

TIRANE-Artisti i Popullit" dhe legjenda e humorit shqiptar, Skënder Sallaku para publikut të gjerë shqiptar. Në këtë intervistë ekskluzive të dhënë p&
- Shtuar 3 vite mė parė


»Si perkthehet nje deklarate dashurie ne gjuhen gjermane - Libri i fundit i Gnter Grassit - Deutsche Welle

Gnter Grass shijon duhanin qe thith permes llulles ne biblioteken e kolegjit. Ne tryezen e gjate jane ulur akrobatet e gjuhes nga e mbare bota te cilet sivjet po merren me percimin e librave te
- Shtuar 4 vite mė parė


»Mbi 300 mije vete mbushin rruget dhe sheshet e Elbasanit - Gazeta Standard

Dita e Veres kthen Elbasanin ne kryeqytet per nje dite. I pranishem edhe Kryeministri peruron linjen e re 400 k/volt Dita e Veres dje zgjoi zhurmshem Elbasanin qyteti
- Shtuar 4 vite mė parė


»Letersia e shterimit - Gazeta Standard

Dua te diskutoj per tre gjera pak a shume se bashku se pari per disa pyetje te hershme te ngritura nga ekzistenca e arteve intermediale se dyti per disa aspekte te shkrimtarit
- Shtuar 4 vite mė parė


»Perse po e rrezikojme statusin - BalkanWeb

Nuk ka asnje dyshim se shanset i kemi te pakta. Pra qe do te jete pothuajse e pamundur qe Brukseli te na jape nje opinion pozitiv per statusin e vendit kandidat .... Mjafton te ckodojme disa sinjale q
- Shtuar 5 vite mė parė


»Moshat dhe kushtet e daljes ne pension deri ne 2012-n - Albania

Anilejda Shembitraku - Gazeta Albania zbardh moshat e daljes ne pension dhe periudhen e sigurimit qe duhet te plotesojne secila prej kategorive si per personat qe kane vite ne skeme ashtu dhe
- Shtuar 5 vite mė parė


»'Qielli pikon yje' nė Arenėn e Cirkut - Shekulli

Sonte, ora 18.00, nė Cirkun e Metropolit shfaqet premiera "Qielli pikon yje", me regji tė Kiēo Londos. Kjo ėshtė premiera e dytė, qė shfaqet me rastin e 50-vjetorit tė krijimit tė Cirkut Shqiptar, pas
- Shtuar 5 vite mė parė


»Fluturime akrobatike nė shfaqjet “Tė kapėrcesh ylberin”dhe “Qielli pikon yje” - Albania

Stacioni i 50-tė i Cirkut Shqiptar ėshtė njė ngjarje e rėndėsishme pėr Cirkun e Metropolit, ėshtė koha kur nė kėtė arenė po gėrshetohen bukur eksperienca e mjeshtrave tė traditės dhe freskia e eleganc
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dy premiera pėr shikuesit e cirkut - Gazeta Shqip

Cirku shqiptar mbėrriti nė stacionin e tij tė 50-tė. Artistėt e arenės, akrobatėt, ekuilibristėt, zhonglerėt dhe artistėt e ajrit e pritėn kėtė ngjarje artistike me shfaqjen mė tė re tė Cirkut tė Metr
- Shtuar 5 vite mė parė


»Cirku mbėrrin nė stacionin e 50-tė me dy premiera tė reja - News of Albania

Nga Milena Selimi Tiranė, 23 dhjetor, NOA - Cirku shqiptar mbėrriti nė stacionin e tij tė 50-tė. Pėr artistėt dhe spektatorin e kudondodhur kjo ėshtė ora  e njė fati tė madh. Artistėt e arenės, akrob
- Shtuar 5 vite mė parė


»Buxheti i cunguar, Tirana pa zbukuruar - Koha Jonë

Sonila Isaku Tirana ka mbetur pa zbukuruar gjate festave te ketij fundviti, per shkak se nuk ka fonde per blerjen e zbukurimeve. Keshtu kane pohuar drejtuesit e Puneve Publike ne kete institu
- Shtuar 5 vite mė parė


»Bashkia: Tirana po vishet per festa - Top Channel

Bashkia e Tiranes hodhi poshte pretendimet e Partise Demokratike per mungesen dekorimit te kryeqytetit per festat e fundvitit. Bashkia tha se kryeqyteti do te kete
- Shtuar 5 vite mė parė


»Presidenti Topi ngushėllon familjen pėr humbjen e Dhimitėr Xhuvanit - Albania

Familja, kolegėt, artistėt dhe miqtė i dhanė dje lamtumirėn e fundit Dhimitėr Xhuvanit, ndėrkohė qė edhe Presidenti i Republikės, Bamir Topi ka vizituar dje familjen Xhuvani pėr tė ngushėllua
- Shtuar 6 vite mė parė


»“Gjethet qė bien” ftojnė fėmijėt nė Cirkun e Metropolit - Albania

“Gjethe qė bien” quhet premiera, me tė cilin Cirku i Metropolit ka ēelur sezonin e ri artistik pas pushimeve verore. Deri mė 22 nėntor, ēdo tė shtunė dhe tė diel, nė orėn 11:00, fėmijėt e
- Shtuar 6 vite mė parė


»Dita e Veres 2009, programi i plote festiv sot ne Tirane - Koha Jonë

Dita e Veres, 14 Marsi, eshte nje feste kombetare ne Shqiperi. Ajo eshte nje tradite e hershme dhe simbolizon ardhjen e stines se ngrohte. Kete vit bashkia e Tiranes tha dje se ka menduar per
- Shtuar 6 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 22 ->22 0 total_found -> total_found 1 22 ->22 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 akrobatet ->akrobatet 0 docs[0] -> docs[0] 1 22 ->22 0 hits[0] -> hits[0] 1 29 ->29

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos