Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Aktori Mirush Kabashi"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Poezia shqipe prezantohet nė Izrael - Gazeta Shqip

Aktiviteti/Poetėt shqiptarė nė Festivalin e Poezisė Nisan, Maghar. Gjashtė tė ftuar nė tre edicione Olimbi Velaj Nisan, nė gjuhėn arabe, do tė thotė pranverė. Fe
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Lutfi Hoxha, 60 vjet në skenë dheekran, si i dha jetë mbi 100 roleve - Shqiptarja.com

Aktori 80-vjeçar nuk i ndahet teatrit, “shtëpisë së dytë” ...Treçerek shekulli jetë, nga të cilat në afro 60 vjet ai ka “bashkëj
- Shtuar 5 muaj mė parė


»Shpat Kasapi këndon edhe ilahi! (Video) - IndeksiOnline

 Shpat Kasapi është një besimtar i devotshëm. E këtë e ka dëshmuar edhe përmes këndimit të ilahive në një koncert. Këng&eu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Mirush Kabashi magjeps Kosovën - BalkanWeb

TIRANE- Zoti Ibrahim dhe lulet e Kuranit", monodrama e interpretuar nga Mirush Kabashi, ka ngjallur emocione të forta në Prishtinë. "Të qash dhe të qeshësh në të
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Mihal Luarasi: Si e zbulovatalentin e Skënder Sallakut - Shqiptarja.com

TIRANE- “Edhe po të kisha nisur jetën nga e para, prapë aktor humori do të isha bërë”. Kështu është shprehur para pak kohësh Skënder
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Artistët në A1Report:Buzëqeshja që la pas miku ynë - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit VIDEO TIRANE - Ndarja nga jeta e aktorit të madh të humorit, Skënder Sallaku ka prekur të gjithë,
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Ndahet nga jeta Skėnder SallakuArtisti i Popullit,ikona e humorit - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/ VD/Jeta nė skenė e aktorit Artistėt nė A1Report pėr Sallakun FOTOLAJM/ Muaji i trishtė humbėm 4 ikona tė artit TIRA
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Ndėrron jetė aktori Fatos Selavuante nga njė sėmundje e rėndė - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit FOTO/Nga jeta dhe rolet e aktorit TIRANĖ - Ndėrron jetė aktori i njohur shqiptar Fatos Sela. Aktori u nda nga jeta sot pasd
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Luan Malltezi dhe Sherif Delvina, libėr pėr ēėshtjen ēame - Ora News

Ne formen e nje retrospektive, u promovua libri i Luan Malltezit dhe Sherif Delvines me titull Mid’hat Frashėri, Ministėr Fuqiplotė Athinė (1923-1926) dhe Ēėshtja Ēame”. Botimi doli ne
- Shtuar 12 muaj mė parė


»Perlat e muzikes dhe valleve te krahines se amerise ne nje koncert - ABC News

Salla kryesore e Teatrit të Operas dhe Baletit kësaj here ia ka lënë radhën folkut. Koncerti "Kumbi i Zemrës Çame" solli për publikun vallet dhe k&
- Shtuar 1 vit mė parė


»Mirush Kabashi, “Sokratishqiptar” mbush 65 vjeç - Shqiptarja.com

Nuk mund ta besosh, por aktori i njohur Mirush Kabashi sot feston 65-vjetorin e lindjes. Te ky aktor energjik vitet e moshës së tij duket sikur zbresin së paku 15 vjet. Mirush Kabashi u
- Shtuar 2 vite mė parė


»Lamtumira e fundit/Kolegėt: Dhe pse ishte i sėmurė, Trebicka vinte dy orė para nė prova - Tirana Observer

Lamtumira e fundit pėr Roland Trebickėn!
- Shtuar 2 vite mė parė


»Pervjetori: Kur nga PD dezertonin, Azemi vrau friken dhe qendroi si tribun Eva Gjura - Koha Jonë

Familjare, miq, shoke, ish-studente, drejtues te larte te politikes, jane mbledhur te gjithe se bashku dje per te perkujtuar 50-vjetorin e lindjes se udheheqesit te Levizjes Studentore te Dhjetorit ’9
- Shtuar 2 vite mė parė


»Maratona 15 vjeçare e Sokratit të Kabashit - IndeksiOnline

Mirush Kabashi, ka 15 vite që ka nisur udhëtimin e tij, me “Apologjia e vërtetë e Sokratit’,  monodrama e parë në Teatrin Kombëtar Shqiptar.
- Shtuar 2 vite mė parė


»Nexhmije Pagarusha: Me kete mirenjohje po jetoj historine - Koha Jonë

Kengetarja Nexhmije Pagarusha eshte vleresuar me Urdhrin "Nderi i Kombit" nga presidenti i Shqiperise, Bujar Nishani, me motivacionin; "Artistes se shquar me ze te rralle dhe interpretim virtuoz, qe i
- Shtuar 2 vite mė parė


»Ekspozita me skulptura te rralla - ABC News

Rreth 27 skulptura të personaliteteve të shquara të vendit si shkrimtari i shquar Ismail Kadare, Dritëro Agolloi, aktori Kadri Roshi , portreti i presidentit amerikan Barak Obama r
- Shtuar 3 vite mė parė


»Gjeneve prezantohet shfaqja Apologjia e vertete e Sokratit - ABC News

Me rastin e 100-vjetorit të pavarësisë, i ftuar nga misioni shqiptar pranë OKB-së, ne Pallatin e Kombeve të Bashkuara në Gjenevë para qindra pjesëmarr&eum
- Shtuar 3 vite mė parė


»"Apologjia e vėrtetė e Sokratit", nė Gjenevė pa fonde - Ora News

Sokrati ka qënë motivi për të shkuar në disa skena të botës. Nën interpretimin mitik të Mirush Kabashit, shfaqja "Apologjia e vërtetë e S
- Shtuar 3 vite mė parė


»Mirush Kabashi duartrokitet edhe nė selinė e OKB-sė nė Gjenevė - Gazeta Express

Mė 2 tetor 2012, nė selinė e OKB-sė nė Gjenevė, aktori i madh shqiptar Mirush Kabashi, luajti pjesėn teatrore “Apologjia e vėrtetė e Sokratit”. Njė vepėr e madhe e aktruar me shumė mjeshtėri
- Shtuar 3 vite mė parė


»“Sokrati” i Kabashit nė Gjenevė - Gazeta Express

I ftuar nga misioni shqiptar nė OKB, me rastin e 100-vjetorit tė Pavarėsisė, tė martėn mbrėma, si mysafir nė Pallatin e Kombeve tė Bashkuara nė Gjenevė u prezantua aktori Mirush Kabashi, me shfaqjen t
- Shtuar 3 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 157 ->157 0 total_found -> total_found 1 157 ->157 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 aktori ->aktori 0 docs[0] -> docs[0] 1 7294 ->7294 0 hits[0] -> hits[0] 1 11444 ->11444 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 mirush ->mirush 0 docs[1] -> docs[1] 1 475 ->475 0 hits[1] -> hits[1] 1 710 ->710 0 keyword[2] -> keyword[2] 1 kabashi ->kabashi 0 docs[2] -> docs[2] 1 1109 ->1109 0 hits[2] -> hits[2] 1 2059 ->2059

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos