Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Albumina"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Studimi, albumina lufton infeksionet e rënda - BalkanWeb

Albumina mund të shpëtojë rreth 6 mijë njerëz në Evropë nga infeksionet e rënda. Këtë fakt e dëshmon një studim i një grupi studiuesish
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Testi i thjeshte qe zbulon se pas sa vitesh do ikni nga kjo bote - News of Albania

Transmetuar me 27022014 - 0303 Tirane NOAal - Nje test i thjeshte ben te mundur tani qe te mesosh nese je duke iu afruar vdekjes ne pese vitet e ardhshmebr
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Telefoni celular rrit shanset e kancerit nė gjendrat e pėshtymės - Gazeta Idea

Kush pėrdor telefon mund tė ketė n
- Shtuar 1 vit mė parė


»Me biokimi kundër tumoreve - Shqiptarja.com

Qelizat kanceroze janë problem për mjekësinë, sepse ato u ngjajnë shumë qelizave të shëndetshme. Tumoret pas trajtimit mund të rishfaqen. Kimioterapia e r&
- Shtuar 2 vite mė parė


»Efektet kuruese të frutave dhe mënyrat e përdorimit të tyre - BalkanWeb

TIRANE-Pas publikimit të vetive kurative dhe mënyrat e efekt shme të përdorimit të 17 frutave, " Gazeta Shqiptare " publikon sot pjesën tjetër të tyre. Janë
- Shtuar 3 vite mė parė


»Efektet kuruese të frutave dhe mënyrat e përdorimit të tyre... - BalkanWeb

TIRANE - Mjekimet me fruta: Janë mënyra shumë të efektshme, të përdorimit sistematik dhe për një kohë relativisht të gjatë të frutave, p&eum
- Shtuar 3 vite mė parė»Nefropatia diabetike, kurat mjekĆ«sore pĆ«r trajtim - Gazeta Standard

Nefropatia diabetike Ć«shtĆ« komplikim mikrovaskular i sĆ«mundjes dibetes mellitus... Nefropatia diabetike është komplikim mikrovaskular i
- Shtuar 4 vite mė parė


»Trajtimet bimore pėr 15 sėmundjet e gjakut - Albania

Gjaku ėshtė lėngu jetėsor pėr tė gjithė ne. Nga ky lėng jetėsor varet gjithēka nė shėndetin tonė, madje dhe vetė jeta jonė. Nėpėrmjet ndryshimeve nė gjak dhe pjesėve pėrbėrėse tė tij n
- Shtuar 5 vite mė parė


»Frutat qė luftojnė sėmundjet e zemrės, tensionit dhe veshkave - Albania

Laureta Rryēi Frutat nė mjekėsinė popullore po gjejnė njė pėrdorim tė gjerė, si nė format mė tė thjeshta, kur ato pėrdoren tė freskėta, ashtu edhe nė forma tė pėrgatitura posaēė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Sallat operatore, probleme me higjienėn - Gazeta Sot

Gjatė studimit nivel i ulėt higjieno-sanitar, ėshtė vėrejtur edhe nė ambientet e sallave operatore tė qendrės mė tė madhe spitalore nė vend. Ky ėshtė rezultati i studimit tė 6-mujorit tė parė tė vitit
- Shtuar 5 vite mė parė


»Pediatri Polikron Ēelo: Mjekimi me sukses i infeksioneve urinare fėminore - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa Kona Me fjalėn infeksion urinar (IU) kemi parasysh jo vetėm infektimin e urinės, po tė krejt rrugėve tė saj, duke filluar nga veshkat deri nė pjesėn pėrfundimtare-ur
- Shtuar 5 vite mė parė


»Neurologu, Dr. Agron Islamaj: Dashuritė e humbura shkaktojnė neuroza tek gjimnazistet - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa KonaNeurozat janė mjaft tė pėrhapura. Shpesh zhvillohen tek njeriu, pa vetėdijen e tij se diēka po ndodh. Shenjat e para tė njė neuroze ngatėrrohen me njė stres tė zakonshė
- Shtuar 5 vite mė parė


»Polikron Ēelo: Cila ėshtė ushqyerja mė e mirė pėr fėmijėt - Ballkan

Autori i Lajmit: Denisa KonaMISHI: Shquhet midis produkteve tė tjera, jo vetėm pėr pėrmbajtjen e lartė tė proteinave (rreth 15-20%) po dhe pėr pėrbėrjen e tyre (aminoacidet e proteinave tė ēdo llo
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nefropatia diabetike, pamjaftueshmėria kronike e veshkave, komplikimet qė shfaq - Albania

Tė sėmurėt me diabet qė janė mė tė rrezikuar pėr t’u prekur nga kjo sėmundje Pamjaftueshmėria kronike e veshkave, sėmundje qė nė mjekėsi njihet me emrin nefropatia diabetike shfaq njė sėrė komplikacio
- Shtuar 5 vite mė parė


»Nefropatia diabetike, shkaktare e pamjaftueshmėrisė sė veshkave - Ballkan

Autori i Lajmit: RedaksiaNefropatia diabetike ėshtė komplikim mikrovaskular i sėmundjes dibetes mellitus-insulinvartės dhe joinsulinovartės. Paraqitet apo manifestohet me proteinuri, krahas me kom
- Shtuar 5 vite mė parė


»Enigmat e pazgjidhura tė shkencės - Gazeta Shqip

A mund tė arrihet njė shpejtėsi mė e madhe se ajo e diellit? Nė filmat si "Star Trek" apo "Lufta e yjeve", mjetet kozmike arrijnė tė ēojnė heronjtė e tyre nė galakt
- Shtuar 6 vite mė parė


»Frutat e thata, si t i pėrdorim kundėr sėmundjeve - Ballkan

Autori i Lajmit: red.Qė nė lashtėsi ėshtė zbuluar efekti kurues i frutave. Aktualisht, mė sė shumti janė kėshilluar frutat e njoma, por edhe ato tė thata, nė rast se dini mėnyrėn e pėrdorimit janė
- Shtuar 6 vite mė parė


»QSUT, barnat dhe vizitat qė mungojnė nė pavijone - Albania

Emanuela Sako Qendra Spitalore mė e madhe nė vend ka boshatisur dollapėt e rezervave me barna. Janė dhjetėra barna qė mungojnė nė tė gjitha pavijonet e QSUT-sė, pėr tė cilat nuk dihet end
- Shtuar 7 vite mė parė


»Banjat e diellit, tė dobishme pėr veshkat - Albania

Banjat e diellit veprojnė mirė nė punėn e veshkat. Krahas me zgjerimin e enėve tė gjakut tė lėkurės, zgjerohen edhe enėt e gjakut nė veshka. Nėse shtohet djersitja nė lėkurė, nuk ka ndonjė nd
- Shtuar 7 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 24 ->24 0 total_found -> total_found 1 24 ->24 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 albumina ->albumina 0 docs[0] -> docs[0] 1 24 ->24 0 hits[0] -> hits[0] 1 40 ->40

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos