Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ambasada Angleze"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Çfarë fshihet pas një ndeshje futbolli? - BalkanWeb

Kori i fansave serbë thërriste “Dhoma gazi për shqiptarët”. Shqiptarët u përgjigjën: “Ne jemi më hajdutë dhe ju q… motrat”.
- Shtuar 1 javė mė parė


»Skaner ne Athinë në vitin 1984 - Shqiptarja.com

TIRANE- Në Athinë vazhdojnë prej disa ditësh manifestimet kundër Shqipërisë. Ambasada shqiptare është e rrethuar nga forca të shumta policie. Nis
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Rrefimi i panjohur i Kadarese Dyshimi per kancer skaner ne Greqi - Panorama

e Marte 5 Gusht 20141936 pm p classwp-caption-text Ismail KadarebrbrKur ndien se po te vjen fundi kur ajo cka mund te lexosh ne syte e mjekeve nuk eshte shprese e vetmja deshire
- Shtuar 3 muaj mė parė»Anulohet miqėsorja ndaj Katarit, Ambasada Britanike nuk jep vizat - Gazeta Shqip

Kombėtarja U-21 Takimi ishte planifikuar tė luhej mė 6 gusht nė Skoci. Reagon FSHF: Incident pa precedentė!
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Me akuzėn spiunazh, Kina heton njė ēift kanadez - Ora News

Kinė - Autoritetet kineze po hetojnė njė ēift kanadez pasi akuzohen se kanė vjedhur dokumente shtetėrore qė kanė tė bėjnė me sigurinė kombėtare dhe ushtrinė. Lajmi njoftohet nga ag
- Shtuar 3 muaj mė parė


»FSHF: Ambasada Angleze s'jep vizat, dështon miqësorja e U-21 me Katarin - BalkanWeb

TIRANE- Federata Shqiptare e Futbollit bën me dije se ka dështuar pjesëmarrja e Ekipit Kombëtar Shqiptar U-21, në ndeshjen miqësore kundër homologëve t&eum
- Shtuar 3 muaj mė parė


»Fituesit e Lotarisė Amerikane, ja dokumentet qė kėrkohen para intervistės - Tirana Observer

Procedurat e plota/Nga garancia financiare, vizitat mjekėsore deri dokumentet e shkollės
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Zvicër: Kërkohet rigjykimi i rastit "Monstra" - IndeksiOnline

Në orët e mesditë së sotme u tubuan një numër i konsiderueshëm protestuesish shqiptarë në sheshin Helvetia në Bern. Ashtu siç ishte e p
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Bursa studimi në Turqi dhe Japoni, kushtet dhe dokumentet që duhen - BalkanWeb

TIRANE-Studentët shqiptarë kanë mundësi të përfitojnë bursa studimi për vitin e ri akademik në universitetet turke dhe ato japoneze falë bashkëpu
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Nje program per kulturen amerikane - Top Channel

“America Talks”, ky është emisioni më i ri në 'Top Albania Radio', i cili nis nga  data 2 maj deri më 4 korrik, në bashkëpunim me Ambasadën e
- Shtuar 6 muaj mė parė


»Deklarata e Ambasadės Amerikane pėr Lazaratin, reagon Aliko: S'ka rrezikshmėri pėr jetėn - BalkanWeb

GJIROKASTĖR- Kryetari i Komunės sė Lazaratit Dasho Aliko ka reaguar ditėn e sotme pėr deklaratėn e Ambasadės Amerikane se ku fshat ėshtė i rrezikshėm dhe jashtė kontrollit tė ligjit. Aliko shp
- Shtuar 7 muaj mė parė»Ambasada SHBA: Mos udhėtoni nė Lazarat, zona jashtė kontrollit tė ligjit - BalkanWeb

TIRANE - Ambasada e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Tiranė ndalon tė gjithė punonjėsit e qeverisė amerikane qė jetojnė nė Shqipėri, qė tė udhėtojnė pėr nė fshatin Lazarat nė Gjirokastėr.
- Shtuar 7 muaj mė parė


»Tritoli, ambasada e SHBA apel amerikanėve: Kujdes parkimet - Shqiptarja.com

Të tjera rreth shkrimit Fushė-Krujė, granatė nė komisariat Nė Tiranė eksploziv banesės sė biznesmenit Recent Car Explosions TIRANE- Nė njė kohė k
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Ambasada e SHBA qytetareve te saj Ruhuni nga tritoli ne Shqiperi - News of Albania

Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Tirane PUBLICITET Ambasada e Shteteve te Bashkuara te Amerikes ne Shqiperi shperndan nje mesazh sigurie per qytetaret e saj ku i kerko
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Alarmi per bombe te ambasada angleze rezulton fals - News of Albania

Foto arkiv PUBLICITET Tirane 3 mars 2014 NOAal- Nje alarm per bombe eshte dhene ne kryeqytet prane ambasades anglezebr br Nuk dihen ende arsyet e nje alarmi te tille por forca te s
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Alarmi për bombë te ambasada angleze rezulton fals - IndeksiOnline

Një alarm për bombë është dhënë në Tiranë, pranë ambasadës angleze. Nuk dihen ende arsyet e një alarmi të tillë, por forca
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Promovohet Biblioteka eAlbanologjisë në Budapest - Shqiptarja.com

BUDAPEST- Albanologjia në Hungari ka një traditë të lashtë. Albanologët hungarezë kanë qenë ndër më të shquarit lëvrues të histori
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Ambasadori Arvizu: Njė shoqėri e bashkuar sjell ndryshimin dhe lufton cinizmin - Gazeta 55

07-02-2014 / Gazeta 55 SSSAASS“ACT NOW”, Ambasada amerikane vlerëson 12 organizatat kampione të lëvizjeSNjë vit e gjysmë pas nismës “A
- Shtuar 9 muaj mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 187 ->187 0 total_found -> total_found 1 187 ->187 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ambasada ->ambasada 0 docs[0] -> docs[0] 1 9390 ->9390 0 hits[0] -> hits[0] 1 14784 ->14784 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 angleze ->angleze 0 docs[1] -> docs[1] 1 11701 ->11701 0 hits[1] -> hits[1] 1 15313 ->15313

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos