Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ambasada Rumune"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Shqiponja me dy koka e 2 Korrikut 1990 - News of Albania

Transmetuar me 03072014 - 0132 Nga Ruben Avxhiubr br 2 Korriku 1990 solli ne Shqiperine komuniste perleshjen e pare masive mes popullit dhe aparatit polico
- Shtuar 4 muaj mė parė


»Një delegacion i Kuvendit të Kosovës qëndron në Rumani - IndeksiOnline

Nga 16 -19 mars po qëndron për vizite tri-ditore në Bukuresht të Rumanisë një delegacion i Kuvendit të Republikës së Kosovës në përb
- Shtuar 8 muaj mė parė


»Njė vit pa Skėnder Haskon - Tirana Observer


- Shtuar 9 muaj mė parė


»100-vjetori i marrëdhënieve Shqipëri-Rumani - BalkanWeb

Me rastin e 100-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis Shqipërisë dhe Rumanisë dhe 101-vjetorit të Pavarësisë së Shqipëris
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Diplomė ekselence pėr shkrimtarin Fahri Balliu nga ministri i jashtėm i Rumanisė, nė 100-vjetorin e marrėdhėnieve shqiptaro-rumune - Gazeta 55

19-12-2013 / Gazeta 55 Me rastin e 100 vjetorit të njohjes së pavarësisë së Shqipërisë,  Ministria e Jashtme të Rumanisë, i dha publicisti
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Kosova dhe dallaveret e spiunazhit serb nė Bukuresht - Gazeta 55

02-12-2013 / Nga Tiberius Puiu (Lançimi i librit “Kosova” në Fondacionin “Titulescu”)7 Nëntor 2013. Shkëlqesitë Tuaja, zot&eu
- Shtuar 11 muaj mė parė


»Objektet e rëndësisë së veçantë dhe të trupit diplomatik që do të merren në ruajtje nga forcat e Ushtrisë - BalkanWeb

Objektet e rëndësisë së veçantë dhe të trupit diplomatik që do të merren në ruajtje nga forcat e Ushtrisë janë : Drejtoria e P
- Shtuar 1 vit mė parė


»FA merr nė mbrotje institucionet, 1mijė policė mė shumė se nė 2011 - Shqiptarja.com

TIRANE - Janė 100 objekte tė rėndėsishme shtetėrore dhe ambasada tė cilat do tė merren nė mbrotje nga Forcat e Armatosura nė kuadėr tė masave pėr garantimin e mbarėvajtjes sė procesit zgjedhor.
- Shtuar 1 vit mė parė


»Ndërron jetë shkrimtari i njohur për fëmijë, Skënder Hasko - Shqiptarja.com

TIRANE - Ndërron jetë shkrimtari i njohur për fëmijë, 77-vjeçari Skënder Hasko, pas një sëmundjeje të pashërueshme. Pasi ishte operuar dy her&e
- Shtuar 2 vite mė parė


»Shkollat turke ‘pushtojnë’ Ballkanin - IndeksiOnline

Rrjeti turk i shkollave në Ballkan ka rrënjë të forta dhe vazhdon të rritet. Bosna Sema, një organizatë arsimore turke, ka hapur 14 shkolla në katër qyt
- Shtuar 2 vite mė parė


»Berisha Mirenjohje komunitetit shqiptar ne Bukuresht - Top Channel

Asnjë vend tjetër në historinë e 100 viteve të fundit nuk mban më shumë simbole të Pavaresisë së Shqipërisë sesa Rumania, me një komu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ende me pėrnjollosje, me rastin e festės sė 100-vjetorit? - Gazeta 55

11-09-2012 / Nga Kostaq Xoxa Ditët e festimit të kësaj feste të madhërishme janë drejt mbarimit. Ndërkaq po shohim një dukuri anakronike: Keqardhje
- Shtuar 3 vite mė parė»Idealizmi shqiptar dhe fashizmi serb - Gazeta 55

25-12-2011 / Nga Baki Ymeri Derisa disa botues tanë heshtin kur bëhet fjalë për sulmet serbe kundër rumunëve të Timokut, rumunët e mirëfil
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ne ekipin e pushkatimit te ausheskut edhe nje shqiptar Nga Fatos Veliu Madhesia e germave - Gazeta Standard

Shqiptari Jon Karamitro u be minister i Kultures ne qeverine e pare demokratike te Rumanise Cilat ishin momentet
- Shtuar 3 vite mė parė


»Biberaj Tre dekadat e Shqiperise qe njoh - Top Channel

Emri i Elez Biberajt, është shumë i njohur për shqiptarët e diasporës se sa ata të Shqipërisë, si zëri i vetëm mbi të vërtetat tona p&e
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ne dhjetorin e 90-s kryengritesit rumune sulmuan ambasaden shqiptare per te arrestuar ausheskun - Gazeta Standard

Ata akuzonin se shqiptaret e kishin strehuar ne tunelin e dashnores se princit te tyre poshte ambasades Pi
- Shtuar 3 vite mė parė


»Ne ditet me kritike te pushtetit te vet ushesku i kerkoi ndihme Ramiz Alise - Gazeta Standard

Ish-ambasadori i Shqiperise ne Rumanine e vitit 1989 Pirro Vito deshmon per ditet e fundit te jetes se Nikolaes ausheskut. Betimet histerike se pushteti i tij do te ishte i pa
- Shtuar 3 vite mė parė


»Pirro Vito Takimi im me ausheskun ne ditet e fundit te jetes se tij - Gazeta Standard

Flet ambasadori i jashtezakonshem dhe fuqiplote i vendit tone Pirro Vito ne Rumanine e vitit 1989. Takimi i vecante me ausheskun i cili pak muaj me mbrapa do te ekzekutohej dh
- Shtuar 3 vite mė parė


»Hendbolli nė telashe - Gazeta Express

Skuadrat kosovare tė hendbollit, Prishtina e Kastrioti – femrat - dhe Besa Famiglia – meshkujt - kanė rėnė nė hall tė madh. Ato nuk e dinė ende saktė se ku do t’i zhvillojnė ndeshjet pė
- Shtuar 4 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 90 ->90 0 total_found -> total_found 1 90 ->90 0 time -> time 1 0.000 ->0.000 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ambasada ->ambasada 0 docs[0] -> docs[0] 1 9390 ->9390 0 hits[0] -> hits[0] 1 14784 ->14784 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 rumune ->rumune 0 docs[1] -> docs[1] 1 1957 ->1957 0 hits[1] -> hits[1] 1 2999 ->2999

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos