Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Ambasadori Murati"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Ish-shefi i FNSH: 21 janari, na goditën si të ishin serbë - BalkanWeb

TIRANE-Ish-truproja i ish-kryeministrit, Sali Berisha, Osman Levanaku, njëherazi ish-shefi i FNSH-së, në vijim të intervistës së tij ekskluzive për "Gazeta Shqiptare
- Shtuar 9 muaj mė parė


»Shteti dhe ligji antiduhan - BalkanWeb

Kur shkova njëherë në SHBA në palcën e dimrit, ndoshta në vitin 2006, sapo dola nga aeroporti i Bostonit, shikoja njerëz jashtë lokaleve që pinin duhan
- Shtuar 10 muaj mė parė


»ldquoShqiprdquo Diplomacia e re shqiptare - Top Channel

Politika e jashtme e qeverisë Rama, marrëdhëniet me fqinjët dhe rajonin, ato me Europën, emigrantët, diaspora, ambasadat, këshilltarët e huaj, çësht
- Shtuar 1 vit mė parė


»quotShqipquot Diplomacia e re shqiptare - Top Channel

Politika e jashtme e qeverisë Rama, marrëdhëniet me fqinjët dhe rajonin, ato me Europën, emigrantët, diaspora, ambasadat, këshilltarët e huaj, çësht
- Shtuar 1 vit mė parė


»Librat e një ambasadori - BalkanWeb

Të paktën deri vonë, për të hyrë në shërbimin diplomatik, në konkurs duhet të kishe lexuar dy libra. Njëri ishte “Diplomacia”, botim
- Shtuar 2 vite mė parė


»Mbi Malin dhe procesin e njohjeve - BalkanWeb

Meqenëse në lidhje me këtë çështje janë bërë shumë artikuj, është shpenzuar shumë bojë, janë hapur shumë gojë, at
- Shtuar 3 vite mė parė


»Berisha: Ky jubile, homazh pėr ata qė themeluan “Vatrėn - Ora News

Në përfundim të vizitës së tij në SHBA, Kryeministri Berisha, mori pjesë si i ftuar nderi në ceremoninë e festimeve të 100 vjetorit të Federat
- Shtuar 3 vite mė parė


»Kryeministri Berisha nė 100 vjetorin e Federatės Pan Shqiptare "Vatra": Ky jubile nderim pėr Vatrėn, si vatėr e dritės sė kombit shqiptar, si vatėr e shpresės sė pashuar kombėtare   - Keshilli i Ministrave

Në përfundim të vizitës së tij në SHBA, Kryeministri Berisha, i shoqëruar nga bashkëshortja  etij, zon
- Shtuar 3 vite mė parė


»SHBA, Berisha: “Vatra”, 100 vjet nė shėrbim tė kombit - Gazeta 55

29-04-2012 / Gazeta 55 Kryeministri Berisha në 100 vjetorin e Federatës Pan Shqiptare “Vatra”: Ky jubile nderim për Vatrën, si vatër e dritës s&eu
- Shtuar 3 vite mė parė


»Botohet libri në anglisht i diplomatit Shaban Murati - BalkanWeb

TIRANË- Diplomati dhe analisti i njohur për çështjet ndërkombëtare Shaban Murati publikon me rastin e 4-vjetorit të pavarësisë së Kosovës libri
- Shtuar 3 vite mė parė


»Asambleja e re, zgjidhen tė mėnjanuarit pas 2005, ja mė tė votuarit - Gazeta Mapo

PS shpall listėn fituese tė Asamblesė. Ish-ministri Viktor Doda dhe Vjollca Ibro mbeten jashtė. Zgjidhen Angjeli, Sollaku, Ago, Duka, Dervishi, Zela, Hajdaraga, Ulqini, Mezan Malaj e Bukurosh Stafa
- Shtuar 3 vite mė parė
»Murati, njeriu pa dokumenta, tani diplomat i Shqipërisë - Albania Sport

/* */ PARIS — Pa asnjë dokument gjatë mbërritjes së tij në Paris në vitin 1991 përpara se të shkëlqentë me Paris S&e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Murati: Si shkova në Francë në bagazhin e një makine - BalkanWeb

TIRANE-Ka qenë një prej futbollistëve të parë që morën "arratinë" për të luajtur në klubet europiane. Ishte viti 1991, kur Edvin Murati shkoi n&e
- Shtuar 4 vite mė parė


»Legjionarėt, nga arratisjet te “ambasadorėt” - Albania Sport

(SPECIALE) - Heqja e vizave drejt vendeve tė Bashkimit Europian  konsiderohet si njė moment kulmor nė historinė post-moderne tė vendit tonė, njė mundėsi qė rikthehet pas 70 vitesh. Shumė futbo
- Shtuar 4 vite mė parė


»NOBELI DHE FUKARENJT E MI - Gazeta Shqip

- Paragjykimet dhe standardet e dyfishta - Muaji tetor per shqiptaret eshte nje muaj i veshtire. Shume data te rendesishme njerezish me rol e njohje brenda dhe jashte vendit jane bashkuar si per in
- Shtuar 5 vite mė parė


»Harxhi zhvillon vizitė nė Bosnjė-Hercegovinė, bisedohet pėr liberalizimin e vizave - Albania

Zėvendėsministrja e Punėve tė Jashtme, Edith Harxhi, zhvilloi njė vizitė pune nė Bosnjė-Hercegovinė, me ftesė tė homologes sė saj, Ana Trisic Babiē. Gjatė qėndrimit nė Sarajevė, krahas bisedi
- Shtuar 5 vite mė parė


»Dossier- Falja e kufijve detarė Greqisė - BalkanWeb

TIRANE-  19/11/2009-Urdhri i Berishės pėr kufijtė detarė, zbulohet vendimi Ngritja e grupit negociator pėr pėrcaktimin e kufirit detar me vendet fqinje ėshtė bėrė me urdhėr direkt tė
- Shtuar 5 vite mė parė


»'Ēėshtja shqiptare pas pavarėsisė sė Kosovės' i Shaban Muratit - Shekulli

Publicisti dhe diplomati Shaban Murati prezanton "Ēėshtja shqiptare pas pavarėsisė sė Kosovės". Vepra ėshtė njė analizė komplekse e ēėshtjes shqiptare nė rrethanat e krijuara pas krijimit tė shteti
- Shtuar 5 vite mė parė


< Më para | 1 | 2 | Më pas >
0 total -> total 1 29 ->29 0 total_found -> total_found 1 29 ->29 0 time -> time 1 0.001 ->0.001 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 ambasadori ->ambasadori 0 docs[0] -> docs[0] 1 28503 ->28503 0 hits[0] -> hits[0] 1 54136 ->54136 0 keyword[1] -> keyword[1] 1 murati ->murati 0 docs[1] -> docs[1] 1 1720 ->1720 0 hits[1] -> hits[1] 1 3190 ->3190

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos