Artikuj të mbledhur nga kërkimi për termin "Analisti"

Shenim: Per te pare si mund te permiresoni kerkimin tuaj, ju lutem vizitoni kete artikull!

»Miniraketat koreano-veriore: A janė ato njė rrezik? - Zėri i Amerikės

Analistėt qė i ndjekin me vėmendje zhvillimet nė Korenė e Veriut thonė se Pheniani ka bėrė pėrparim nė sistemet e hedhjes sė raketave qė mund tė arrijnė deri nė Shtetet e Bashk
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Në cilat rrethana Jahajga mund t’i shpall zgjedhjet e reja? (Video) - IndeksiOnline

Nisma e presidentes së Kosovës, Atifete Jahjaga, për realizimin e takimeve të përbashkëta të liderëve të partive të përfaqësuara n&e
- Shtuar 2 ditė mė parė


»Altmann: Blloku tė heq dorė nga Kryeparlamentari - BalkanWeb

Analisti gjerman, Franz-Lothar Altmann ka deklaruar se bllokada aktuale pėr krijimin e institucioneve tė Kosovės tregon pėr papjekurinė e politikanėve kosovarė dhe papjekurinė e Gjykatės Kushtetuese. 
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Altmann: Blloku të heq dorë nga Kryeparlamentari - BalkanWeb

Analisti gjerman, Franz-Lothar Altmann ka deklaruar se bllokada aktuale për krijimin e institucioneve të Kosovës tregon për papjekurinë e politikanëve kosovarë dhe p
- Shtuar 3 ditė mė parė


»Fatmir Sheholli në rolin e prokurorit: Thaçi po bën vepër penale - IndeksiOnline

Analisti kontrovers, Fatmir Sheholli e ka akuzuar edhe një herë kryeministrin në detyrë Hashim Thaçi “se po e shkelë Kushtetutën”.
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Haki Abazi bën ‘avokatin’ e Bllokut: Me peticion i drejtohet Presidentes - IndeksiOnline

Analisti Haki Abazi e ka nisur një peticion online për “rivendosjen e Republikës Parlamentare në Kosovë”. Ja njoftimi i plotë i Haki
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Baton Haxhiu- Sokol Ballës: Je idiot dhe gënjeshtar! - IndeksiOnline

Gazetari dhe analisti, Baton Haxhiu në një shkrim autorial i është drejtuar gazetarit të Top Channel, Sokol Balla, duke e quajtur idiot dhe gënjështar.  
- Shtuar 5 ditė mė parė


»Zgjedhjet e reja, opsion real - IndeksiOnline

Partia fituese e zgjedhjeve, PDK-ja, por edhe analistët politikë kanë vlerësuar se zgjedhjet e reja mbesin opsion real nëse nuk arrihet një marrëveshje nd&eu
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Analistët: Blloku të heq dorë nga kryeparlamentari - BalkanWeb

Gati pesë muaj po bëhen nga zgjedhjet nacionale dhe ende nuk është konstituuar Kuvendi. Për t’i hapur rrugë formimit të Qeverisë, duhet së pari t&eum
- Shtuar 6 ditė mė parė


»Spahiu: Problemi është të Armando Duka, jo te Michel Platini - IndeksiOnline

Analisti kosovar, Nexhmedin Spahiu në një prononcim për Indeksonline thotë se faji kryesor pas vendimit të UEFA-s bie mbi presidentin e Federatës Shqiptare të
- Shtuar 6 ditė mė parė


»A ka në BDI një zëvendësues për Ali Ahmetin?! - IndeksiOnline

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti paralajmëroi në një intervistë se ai do të mund ta linte kreun e partisë në rast se Maqedonia do të anëtarëso
- Shtuar 7 ditė mė parė


»LAN dhe Vetëvendosje shumë larg njëri-tjetrit - IndeksiOnline

Disa deklarata të liderit të Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti përmes së cilave ai i kishte cilësuar zyrtarë të partive të koalicionit nga L
- Shtuar 7 ditė mė parė


»LAN dhe Vetėvendosje shumė larg njėri-tjetrit - Kosova Live 360

Disa deklarata tė liderit tė Lėvizjes Vetėvendosjes, Albin Kurti pėrmes sė cilave ai i kishte cilėsuar zyrtarė tė partive tė koalicionit nga LDK-ja, AAK-ja dhe Nisma si h
- Shtuar 7 ditė mė parė


»Lubonja: Në vend se të merremi me fjalimin fashist të Edi Ramës, merremi me futbollin - IndeksiOnline

Analisti Fatos Lubonja, vazhdon të thotë se nuk e kupton se si një lojë futbolli krijon konflikti mes shtetesh. "Një fushë futbolli nuk mund të kth
- Shtuar 1 javė mė parė


»Gashi: Lutfi Haziri me fjalor rrugaçësh - IndeksiOnline

Gazetari dhe analisti, Astrit Gashi përmes një shkrimi autorial ka thënë se gjuha e përdorur nga Lutfi Haziri, drejtuar Albin Kurtit, është gjuha më &e
- Shtuar 1 javė mė parė


»Deklaratat e liderėve tė VLAN, i shfaqin ata tė lėkundur - Kosova Live 360

Drejtori i Institutit Riinvest dhe analisti i ēėshtjeve politike nė vend, Lumir Abdixhiku ka vlerėsuar se deklaratat e liderėve tė bllokut VLAN, i shfaqin ata si jokorrek
- Shtuar 1 javė mė parė


»Refuzimi i kėrkesės sė minoriteteve nga Jahjaga, vendim i drejtė - Kosova Live 360

Refuzimi i presidentes sė Kosovės, Atifete Jahjaga, qė t'i drejtohet Gjykatės Kushtetuese si rezultat i kėrkesės sė deputetėve tė minoriteteve, ka qenė i pritshėm vlerėso
- Shtuar 1 javė mė parė


»Rokeri serb: Shqiptarët u tallën me ne në mes të Beogradit - BalkanWeb

SERBI - Rokeri nacionalist serb, Bora Djordjeviç, ka folur për ngjarjet e dhunshme në ndeshjen Serbi-Shqipëri, e ndërprerë në minutën e 41-të, në pr
- Shtuar 1 javė mė parė


»SHBA: Beteja politike pėr kontrollin e Senatit - Zėri i Amerikės

Ndėrsa kanė mbetur vetėm dy javė nga zgjedhjet pėr nė Kongresin amerikan, njė numėr garash nė mbarė vendin do tė pėrcaktojnė se cila parti do tė kontrollojė Senatin vitin e ard
- Shtuar 1 javė mė parė


»Tė gjithė duan Kobanin, ēfarė ka tė veēantė qyteza nė kufirin turko-sirian?! - Ora News

Deri para pak javėsh, shumė pak njerėz kishin dėgjuar tė flitej pėr qytezėn e vogėl nė kufirin turko-sirian. Por me rėnien e Kobanit, ISIS do tė kontrollonte pothuajse tė gjithė vijėn kufita
- Shtuar 1 javė mė parė


< Më para | 1 | 2 | 3 | Më pas >
0 total -> total 1 1000 ->1000 0 total_found -> total_found 1 3363 ->3363 0 time -> time 1 0.003 ->0.003 0 keyword[0] -> keyword[0] 1 analisti ->analisti 0 docs[0] -> docs[0] 1 3363 ->3363 0 hits[0] -> hits[0] 1 4594 ->4594

Ky opsion do tė rivendose dhe njėherė rregullat a paracaktuara tė shfaqjes sė lajmeve nė faqe.

Ri-vendos